Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το κόλπο είναι να πεθάνεις νέος όσο πιο αργά γίνεται.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

2η επιλογή

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143890 από manlokou στις 12 Σεπτεμβρίου 2019, 10:49πμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Γεια σας. Ειμαι αγόρι 17-18 χρονων.Το πρόβλημα μου είναι ότι νομίζω πως πάντα είμαι δεύτερη επιλογή(σε φιλιες εννοω). Και παλιότερα αλλά θα σας πω το πιο πρόσφατο περιστατικό. Τον Ιούνιο έδωσα πανελληνιες. (Θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν είχα φίλους). Λοιπόν τον χρόνο που μας πέρασε έκανα ιδιαίτερα με ένα άλλο κορίτσι με το οποίο ήμασταν στην ίδια ταξη και στο σχολείο(από το δημοτικό γνωριζόμαστε αλλά τον τελευταίο ενάμισι χρόνο κάνουμε παρέα). Αυτη ειχε κατι φιλες αλλά μάλωσε με αυτές πριν το καλοκαίρι. Εγώ την υποστήριξα και αρχίσαμε να κάνουμε περισσότερη παρέα μετά τις πανελλήνιες αρχίσαμε να βγαίνουμε για καφέ κλπ. Τέλος πάντων τωρα τον Σεπτέμβριο μια παλιά μας φίλη από το δημοτικο αρχικά είπε σε εμένα να βγούμε και βγήκαμε και μετά από κάποιες μέρες μου είπε να ξαναβγούμε αλλά να φέρω και την κοπέλα για την οποία σας μιλάω. Και από εκείνη την φορά που βγήκαμε όλοι μαζί βλέπω ότι προτιμαει την παρέα της και αισθάνομαι σαν να με έχει κάνει κάπως πέρα (μπορεί να είναι και η ιδέα μου και απλώς να ζηλεύω)αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Από την μια θέλω να συζητήσω μαζί της για αυτό το θέμα αλλά φοβάμαι μήπως με παρεξηγήσει και το πει και στην άλλη...Από την άλλη σκέφτομαι να μην της πω τίποτα γιατί θα σπουδάσουμε σε διαφορετικές πόλεις. Εσείς τι θα μου λέγατε να κάνω?
Να σημειώσω ότι την βλέπω φιλικά και όχι ερωτικά.
Αυτή δεν ξέρω πως με βλέπει αλλά δεν μου έχει δείξει σημάδια για το αν με βλέπει ερωτικά..
Και επίσης θέλω να μου πείτε αν νιώθετε η νιώσατε ποτέ ότι είστε δεύτερη επιλογή και πως το αντιμετωπίσατε. Και επίσης πως να μην γίνομαι 2η επιλογη μπορώ να κάνω κάτι για να μην είμαι δεύτερη επιλογή?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login