Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όταν σου λένε "Θα το σκεφτώ" ή δεν ξέρουν την απάντηση ή η απάντηση είναι όχι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Μια συνεχής στάσιμη κατάσταση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #151565 από neaepoxi στις 04 Ιουλίου 2021, 7:25πμ

neaepoxi

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Το θεμα μου ειναι κατι πολυ συνηθες η αληθεια ειναι αλλα ας κανω και εγω την εξομολογηση μου. Αρχικα, ειμαι 21 χρονων και αισθανομαι λες και ειμαι 60 και εχω ζησει τα παντα. Κολοκυθια...Απο την αρχη του λυκειου μεχρι σημερα δεν εχω μια παρεα της προκοπης να βγαινω...θελω να παω διακοπες και ειμαι μονος...η ενεργεια μου στον πατο για ατομικη διακριση και γενικα ολα σε μια διαρκη λουπα.

Οτι ατομα εχουν ερθει διπλα μου κατα καιρους ειναι τεμπεληδες (με το ζορι αν πανε ενα καφε), στη σχολη μου (ιεκ) ολοι εχουν τις δικες τους παρεες και δε δινουν σημασια, κοπελα πως να βρω; (απο ιντερνετ παθαινω ghosting συνεχως και δε δεχεται καμια να βγουμε). Ολα αυτα με εχουν κανει ολο και πιο κλειστο και πλεον ειμαι σα να εχω δεχθει την ηττα εφοσον δε μπορω να βρω ατομα της προκοπης. Η καταθλιψη και οι κρισεις πανικου μου χτυπησαν την πορτα μετα το τελος πανελληνιων και αφου επαιρνα αγωγη για 1 χρονο τη διεκοψα το Μαρτιο...Η διαθεση εφτιαξε αλλα εφοσον η πραγματικοτητα εμεινε ιδια, ποια η διαφορα; Κολοκυθια...Αυτη τη στιγμη νιωθω μοναχα ξενερα. Ουτε κρισεις πανικου εχω ευτυχως, ουτε τοσο καταθλιπτικη διαθεση. Θελω να βρω ατομα αλλα ολες οι αποπειρες πανε στον καλαθο των αχρηστων. Τεσπα αυτα...
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #151609 από Mary b στις 19 Ιουλίου 2021, 9:08πμ

Mary b

Εικονίδιο
μέλος από: 12/3/2021
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το πρόβλημα σου είναι αρκετά συνηθισμένο ιδιαίτερα στα παιδιά ηλικίας λυκείου και πανεπιστημίου και αυτό κυρίως λόγω του γεγονότος ότι κάποια άτομα ωριμάζουν γρηγορότερα και άλλα αργούν (χωρίς να είναι κακό αυτό),ο καθένας με τους ρυθμούς του. Κάτι που ίσως σε βοηθήσει να γνωρίσεις νέα άτομα είναι να πας σε συναυλίες και αυτό γιατί υπάρχουν αρκετά άτομα που πηγαίνουν μόνα τους και ζητάνε παρέα ή μπορείς να πας σε διάφορα φεστιβάλ , ειδικά τώρα το καλοκαίρι έχει πολλά , και πηγαίνουν κυρίως παιδιά τις ηλικίας μας 18-24 . Άμα αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο θα σε πλησιάσουν άτομα. Επίσης μπορείς να αρχίσεις κάποιο χόμπι δλδ κάποιο άθλημα ή φωτογραφία, ζωγραφική, θέατρο (γενικά αμα ψάξεις υπάρχουν πολλά δωρεάν προγράμματα). Όλο και κάποιον θα βρεις εκεί να πείτε μια κουβέντα και να κάνετε λίγη πλάκα. Σε κάθε περίπτωση μην στεναχωριέσαι και μην απογοήτευσε θα περάσει καιρός μέχρι να βρεις άτομα που θα έχετε κατάλληλη χημεια . Δεν νομίζω να είπα κάτι που σε βοήθησε ιδιαίτερα αλλά ναι απλά επειδή πέρασες και όλα αυτά με την κατάθλιψη ήθελα να σου πω να μην τα παίρνεις όλα της μετρητής και στην τελική και μόνος σου μπορείς να περνάς καλά . Αυτααα ελπίζω να είσαι καλά και να σκέφτεσαι θετικα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login