Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ποτέ μην κάνετε με το στόμα αυτό που θα μπορούσατε να κάνετε με τα χέρια.
Παρασκευή, 26 Ιουλίου

Περιτομη!

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #98094 από zifeis στις 16 Απριλίου 2012, 2:39πμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
βασικα μην κανετε ολικη ναρκωση εχει πολλους κινδυνους. πχ αν και πολυ σπανια μπορει να μην ξυπνησεις ποτε και να μεινεις φυτο οπότε δεν αξίζει να κανεις ολικη για μια μονο περιτομη ενα τσακ ειναι σε μισο λεπτο θα χεις τελειωσει μην ειστε κλανες, απλο ειναι
και@steveapoel97 δε μπορεις να προλαβεις τη φιμωση ειναι γενετικο αν εχεις εχεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100584 από bassman στις 15 Μαΐου 2012, 2:51μμ

bassman

Εικονίδιο
μέλος από: 15/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας!Ειμαι νεο μελος και οπως αναφερθηκαν και οι αλλοι εχω και εγω φιμωση.

Η αληθεια ειναι οτι σημερα εκλεισα να κανω την επεμβαση για τις 21/5.Περιμενα οτι θα γινοταν μερικη περιτομη για να ειμαι ειλικρινης,και τωρα που μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να γινει ολικη ομολογω να πω οτι εχω αγχωθει αρκετα.

Σε αυτο το αγχος δεν με εχουν βοηθησει καθολου μα καθολου ολα αυτα που εχω διαβασει για την περιτομη.Παραδειγμα οτι μειωνει την σεξουαλικη ευχαριστηση,οτι ξηραινει το πεος κλπ.

Ωστοσο ο γιατρος ειπε οτι στην περιπτωση μου μονο ολικη γινεται.Οποτε απο το να εχω αγχος μια ζωη για αρρωστιες αλλα και να ποναω καμια φορα στο σεξ θα την κανω κυριως για λογους υγειας.

Τελικα τι ισχυει στα αληθεια μετα την επεμβαση ρε παιδια...?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100586 από zifeis στις 15 Μαΐου 2012, 3:56μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
κοιτα απο οτι ξερω ισχυουν αυτα που λες περι ξηροτητας και σεξουαλικης ευχαριστησης γιατι το πετσακι βρισκεται εκει για να προστατευει τη βαλανο η αποια ειναι ευερεθιστη
αλλα ενταξει τωρα μη λεμε και μαλακιες αυτα ειναι σε πολυ μικρο βαθμο απλα στην αρχη θα σου παρει λιγο για να το συνηθισεις
δε χρειαζεται να αγχωνεσαι εδω οι εβραιοι το κανουν απο μωρα
ασε που σε πολλες κοπελες αρεσει αυτο
δε χρειαζεται να φοβασαι γιατι αν ηταν τοσο εντονα τα συμπτωματα που περιγραφεις μετα δε θα γινοταν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #100694 από Meneleaozzz στις 16 Μαΐου 2012, 10:37μμ

Meneleaozzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/5/2012
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδες εγω για να με ειλικρινης ειμαι 16 και εμαθα προσφατα οτι εχω φιμωση.Ειχα και σεξουαλικη εμπειρια πριν απο 1 μηνα αλλα δεν ενιωσα απολυτως τιποτα εκτος απο την ζεστασια που προσφερει το .... καμια αλλη ευχαριστηση.Πιστευω πως το προβλημα ειναι στην φιμωση διοτι δεν σου επιτρεπει καμια σεξουαλικη δυεισδιση.Και ετσι αποφασησα να κανω την περιτομη..θελω να μου πειτε αν ειναι απαραιτητο και ποια θα ειναι τα πλεονεκτηματα :/ και επισης ποια ειναι η διαδικασια της επεμβασης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101606 από bassman στις 27 Μαΐου 2012, 4:56μμ

bassman

Εικονίδιο
μέλος από: 15/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Λοιπον μια "ενημερωση".Οπως ειχα προαναφερει εκανα περιτομη στις 21/5.Πηγε καλα μπορω να πω.Εχω ενα μικρο πρηξιμο στην βαλανο και τα ραμματα βγαζουν λιγο αιμα και βλεννα,κατι που μου ειπε ο γιατρος οτι θα συμβει.Καθε μερα λοιπον πρωι και βραδυ κανω πλυσεις με χαμομηλι.Ισως να σας φανει αστειο αλλα πρεπει να βουταω ολο μου το πεος μεσα σε ενα ποτηρι με χαμομηλι και να το κραταω εκει μεσα να μουλιαζει για 5 λεπτα.Ωστοσο με ανακουφιζει πολυ.Τα ραμματα ωστοσο μου σπανε τα νευρα και γενικα φοβαμαι μην σπασουν με τις κλασσικες πρωινες στυσεις.Θελω να πιστευω οτι ειναι σχεδιασμενα για να αντεχουν.

Ο γιατρος μου ειπε να μην κανω σεξ(τπτ ομως λεμε,ουτε καν αυνανισμο) πριν να κλεισω μηνα απο την επεμβαση.Και μαλιστα επεμενε πολυ σε αυτο λεγοντας οτι δεν πρεπει να πιεστει καθολου πριν να περασει ο μηνας.Την ονειρωξη την αφηνουμε απ'εξω γιατι γινεται εγκεφαλικα και δεν ασκειται πιεση.

Μια συμβουλη για οσους ειναι να την κανουν.Εγω προσωπικα νομιζοντας οτι ειναι απαραιτητο(και για να αποφυγω ενα αδεξιο νοσοκομο με ενα οτι να ναι ξυραφι) ξυρισα μονος μου την περιοχη.Οταν τελικα πηγα εκει εμαθα οτι τελικα ΔΕΝ θα με ξυριζαν ωστοσο μου ειπαν οτι ειναι καλυτερα ξυρισμενο απο αποψη καθαριοτητας.Πρακτικο παραδειγμα:οταν τελειωσε η επεμβαση ειχα γεμισει με αιματα(οπως ειναι και λογικο) και με καθαρισαν πολυ ευκολα και ανετα.Αν ομως ειχα τριχες θα ηταν πιο μπελας.Επισης και οσο αναρρωνει το τραυμα βλεπω οτι με εχει βολεψει πολυ που δεν εχει τριχες.

Αυτα για τωρα!θα σας πω περισσοτερα μετα απο λιγο καιρο που θα εχω αναρρωσει,ετσι ωστε οσοι εχετε αγχος οπως ειχα και γω τουλαχιστον να κατατοπιστειτε καπως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102933 από nik2012 στις 11 Ιουνίου 2012, 12:04μμ

nik2012

μέλος από: 18/4/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Πώς είσαι τώρα bassman;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104413 από bassman στις 05 Ιουλίου 2012, 10:38μμ

bassman

Εικονίδιο
μέλος από: 15/5/2012
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Xαιρεται.Συγνωμη που αργησα να απαντησω.Λοιπον.Τωρα ειμαι πολυ καλα,για καθαρα δικους μου λογους προληπτικους δεν εχω μπει στο παιχνιδι παλι με ρυθμους ξεφρενους αλλα στο χαλαρο,καθως ο γιατρος μου ειπε οτι καλο ειναι να ξεκινησω μεν..αλλα προσεχτικα.

Πιο αναλυτικα.Εβγαλα τα ραμματα μετα απο 29 μερες.Κανονικα τα ραμματα λιωνουν και πεφτουν αλλα εμενα τα μισα ειχαν μεινει και ετσι πηγα και μου τα αφαιρεσαν.Ηταν λιγο δυσαρεστο αλλα ενταξει κρατησε ενα λεπτο ολο και ολο η ταλαιπωρια.Το ποτε γενικα φευγουν τα ραμματα ειναι ανα περιπτωση.Σε αλλους πεφτουν και στις 20 μερες σε αλλους οχι.Αλλα ενταξει δεν ειναι και τπτ.

Στις 30 μερες εκανα παλι σεξ και ηταν πολυ βελτιωμενο.Γενικα εχουν αυξηθει οι αντοχες μου και ειναι πιο απολαυστικο πλεον.Μεχρι να βγαλω και τα ραμματα εβαζα μια μικρη γαζουλα για να μην εχει αμεση επαφη με το εσωρουχο.Στον μηνα πανω εβγαλα την γαζα και δεν ειχε κανενα θεμα με την επαφη με το εσωρουχο.

Προσωπικα σε οσους εχουν καποιο προβλημα και πρεπει να κανουν την επεμβαση εγω θα πω παιδες ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΕ.Δεν ειναι το θεμα της ευχαριστησης.Πρωταρχικα ειναι θεμα ΥΓΕΙΑΣ.Εγω προσωπικα ηρεμησα,πλεον το πεος μου το ειναι πεντακαθαρο διαρκως και ολα καλα.

Ναι,θα ταλαιπωρηθειτε στην αρχη.Ειναι γεγονος.Ομως η ταλαιπωρια διαρκει λιγο...ενω τα πλεονεκτηματα θα ειναι για μια ζωη.Προσωπικα για 15 μερες δεν μπορουσα να περπατησω σαν ανθρωπος και πηγαινα σαν τον χεσμενο.Ναι ειναι οντως αστειο αλλα ετσι ηταν.Ομως και παλι,αξιζε τον κοπο απο καθε αποψη,και μπορω να σας πω οτι εγω ειχα τετοια προβλημα με την φιμωση που τωρα που εκανα περιτομη το πεος μου "κερδισε" εναν ποντο σε μακρος οπως επισης και σε παχος(ενταξει οχι εναν ποντο σε παχος),γιατι η φιμωση μου ηταν βαρβατη και μου το πιεζε,δεν μπορουσε να αναπτυχθει ελευθερα.

Μεχρι και ο γιατρος ηταν εκπληκτος μετα την περιτομη.Οπως και να χει παιδες ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ-ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Εσυ λοιπον φιλε που διαβαζεις το θεμα αυτο και εχεις προβλημα,μην το σκεφτεσαι...απλα καντο!Εγω χτυπιεμαι που δεν το εκανα τοσα χρονια.

Αυτα για τωρα...



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104422 από AnonimosS7 στις 06 Ιουλίου 2012, 12:38πμ

AnonimosS7

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2012
μηνύματα: 89 αποδεκτές 0
Εγω παιδια εκανα οταν ημουν μωρο περιτομη και δεν θυμαμαι τιποτα(μονο για λογους υγειηνης)....Πιστευω εχει πολλα πλεονεκτηματα η περιτομη ..ασ πουμε ακομα και στην εμφανιση ειναι πιο ωραιο :P..επειτα εχεις πιο πολλες αντοχες ..και για ολα που αναφερατε πιο πανω ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141859 από Ο πραγματευρης στις 04 Αυγούστου 2018, 1:11μμ

Ο πραγματευρης

μέλος από: 4/8/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα μάγκες! Διανύσω την 16η μέρα της ζωής μου μετά την περιτομή. Έπασχα απο φίμωση και την έκανα με Νυστέρι. Σε ιδιωτικό ιατρό, στο ιατρείο του και με τοπική αναισθησία χωρίς παραπάνω ταλαιπωρίες. μπορώ να πω ότι πέρασα δύσκολα κατα την διάρκεια της επέμβασης, κακά τα ψέματα, δεν ξέρω τον λόγο όμως, ίσως να μην είχε πιάσει καλα η αναισθησία (παιδιά η ένεση πάνω στην βάλανο ήταν τρομακτικά επίπονη).σιγουρα η πρώτη μέρα θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις. ο γιατρός μου έδωσε δυνατά παυσίπονα 2 φορές την ημέρα για τις πρώτες δύσκολες μέρες (1η-5η) και αντιβίωση. τα παυσίπονα ήταν καλα και με βοήθησαν αρκετά αφού δεν πονούσα καθόλου μετά την επέμβαση. με τις γάζες και τους επιδέσμους ήταν δύσκολη η ούρηση με τσούξιμο και ελάχιστη ποσότητα να υγρών να περνάει απο την τρύπα λόγο των σφιχτό δεμένων επιδεσμων. λίγο μετά την πρώτη βδομάδα έβγαλα τους επιδέσμους και ήμουν με μια απλή γαζουλα. ειναι λίγο δύσκολο μέχρι να συνηθίσει η βαλανος. στη συνέχεια έκανα αλλαγές στο σπίτι μόνος βάζοντας pulvo και αντιβιοτικές αλοιφές και στη συνέχεια ξανα γαζα. την 15η μέρα ο γιατρός μου έκοψε τα ράμματα αν και κάποια είχαν απορροφηθεί (επίπονο αλλά ολιγόλεπτο). τώρα συνεχίζω να τοποθετώ 2 φορές την ημέρα pulvo και αντιβιοτική αλοιφή και να πλένομαι καθημερινά με μπενταντιν scrub στην περιοχή. δεν ειναι κάτι το τρομερό η περιτομή και δεν θα πρέπει να φοβάστε παιδιά. το σοκ απο τις αλλαγές ειναι μεγάλο αλλά όλα ειναι θέμα συνήθειας. να την κάνετε και να μην χάνεται χρόνο γιατί ετσι κι αλλιώς επιλογή δεν έχετε....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #147030 από Nikolaossss στις 10 Μαρτίου 2021, 11:14μμ

Nikolaossss

Εικονίδιο
μέλος από: 10/3/2021
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Μαγκες καλημερα.ειμαι νεος στην ομαδα..εκανα και εγω περιτομη πριν 50 μερες...τα ραμματα αργησαν να φυγουν ολα στις 48 μερες φυγαν...καθε μερα παει και πιο καλα...απλα εχω παρατηρησει οτι προστοπαρον σε σχεση με πριν την περιτομη ειναι 2-3 ποντους πιο κοντο στο μηκος του . και πιο χοντρο απο πριν στον κορμο του....αυτο θα στρωσει με τον καιρο ??ξερει κανεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login