Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν νομίζεις οτι κανείς δε νοιάζεται για σένα, δοκίμασε να αφήσεις δυο τρεις λογαριασμούς απλήρωτους.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

συμβουλες για κοπελα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #95726 από Vooltaz στις 04 Μαρτίου 2012, 2:34μμ

Vooltaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδιά τον τελευταιο καιρο μιλαω με μια κοπελα απο το σχολειο μου που μου αρεσει πολυ ! μιλαμε στο Fb και χθες μου εδωσε και το κιν της.Μπορειτε να μου προτεινεται καποια θεματα για να συζητησουμε απο κιν ? (μυνηματα ) Επισης πως θα ηταν καλυτερα να της πω οτι μου αρέσει ?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #95731 από hello! στις 04 Μαρτίου 2012, 3:56μμ

hello!

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2011
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

αφού έχετε συνεχή επαφές θα πρότεινα να κάνεις το εξής...

Πάρτη μια μέρα τηλέφωνο (προτιμότερο Παρασκευή ή Σάββατο) και πες της: "Τι κάνεις, κτλ κτλ... Σκεφτόμουνα μήπως θα ήθελες να πάμε καμιά βόλτα για καφέ πχ..."

είναι δοκιμασμένη κίνηση και προχωράει την σχέση στο επόμενο επίπεδο...
αφού βγείτε την πρώτη φορά (αν δεχτεί) δες πως συμπεριφέρεται...αν ενδιαφέρεται ή όχι κτλ κτλ και αν έχεις θετική ανταπόκριση επανέλαβε την πρόταση μετά από μια-δυο βδομάδες...

τότε, εκεί που θα κάθεστε θα της πεις:
"Ξέρεις, μου αρέσεις αρκετά και θα ήθελα να προχωρήσουμε μαζί..."

άμα πάρεις το ΝΑΙ: mission accomplished :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95750 από Vooltaz στις 04 Μαρτίου 2012, 10:02μμ

Vooltaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
ευχαριστώ αδερφε !!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95774 από Vooltaz στις 05 Μαρτίου 2012, 4:29μμ

Vooltaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Της την πεφτει ομως και ενας αλλος παραλληλα και απο οτι εμαθα απο εναν κοινο γνωστο σκεφτεται να της πει για φαση ! Τι να κάνω ? Να βιαστώ και να κάνω αυτην την συναντηση αυριο μεθαυριο ? Η να συνεχίσω να της μιλάω κανονικά ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95782 από hello! στις 05 Μαρτίου 2012, 7:05μμ

hello!

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2011
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Κάνε την κίνηση αυτήν την βδομάδα...
Μην το καθυστερείς καθόλου και για κανένα λόγο...

Απλά μέχρι την μέρα που θα της το πείς κράτα επαφή (μην έχεις να της μιλήσεις καμια βδοαμάδα ξερώ εγώ και πας και της πεις: hello, πάμε για καφέ?? την απάντηση της δεν την γράφω, ξέρεις πάνω κα΄τω ποια θα είναι...)
αα και το σημαντικότερο: να είσαι χαλαρός όταν της το λές (όχι σε φάση εεεε ήθελα να σου εεεε πώ εεεε να πάμε εεε για καφέ ή κάπου τέλος πάντων...)ξέρεις...εσύ θα είσαι κουλαριστός και ακόμη και αν σου πεί ΟΧΙ θα παραμείνεις κουλαριστός (αυτό είναι το δύσκολο μέρος, το ξέρω :P)...Σκέψου κάτι έξυπνο να πείς και είσαι jet!

Όσον αφορά την αποκοδικοποιήση της απάντησης:

ΝΑΙ -> Είναι η τυχερή σου μέρα
ΟΧΙ γιατί έχω να κάνω μπάνιο την γάτα μου -> Άστο Καλύτερα
ΟΧΙ γιατί... αλλά τι θα έλεγες να το κανονίζαμε μια άλλη φορά? -> εδώ το άν όντως ήθελε να βγείτε και δεν μπόρεσε ή το αν παίζει καλό θέατρο κρίνεται απο την δικαιολογία...θα καταλάβεις...αν η δικαιολογία είναι όπως την προηγούμενη τον ήπιες...αν η διακιολογία είναι αρκετά πιστική μάλλον η κατάσταση παλεύεται...

Όσο για τον ανταγωνιστή, άμα τύχει και βγείτε και δείς ότι τσιμπάει χοντρά το γκομενάκι ρίξτης την πρόταση στα ίσια απο την πρώτη φορά...
Το πλεονέκτημα σου είναι ότι εσύ μιλάς για σχέση, ο άλλος για φάση...Ο άλλος φαίνεται πιο...ξέρεις "έλα να στον χώσω και όλα τα άλλα στα @@@ μου..."...
Ενώ εσύ την θές συνολικά σαν άτομο...
Εκτός της περιπτώσεως που αυτή είναι πουτανάκι εσύ φαίνεσαι σωστότερος και ευγκενικότερος...πιο gentleman...και παίρνεις +1 σε σχέση με τον άλλον...

Καλή επιτυχία...αν όντως σε γουστάρει έχεις 85% πιθανότητα να καταλήξετε μαζί...το 15% είναι ο κίνδυνος του ανταγωνισμού...:P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95835 από Vooltaz στις 06 Μαρτίου 2012, 9:42μμ

Vooltaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Νέα εξέλιξη.Σημερα που μιλουσα με την κοπελα μου ειπε οτι ακομα κανενας δν τησ εχει κανει κλικ κ ουτε αυτος που της την πέφτει.Εγω να την πω να βρεθουμε απο κοντα η οχιι ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95836 από hello! στις 06 Μαρτίου 2012, 9:49μμ

hello!

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2011
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Εννοείται να της πεις...
Είναι η ευκαιρία σου...
Σου κάνει την πάσα, παίξε το 1-2...
Και αμα μπεί το γκολ, μπήκε...

Anyway, μην το αφήσεις να περάσει γιατί εκ πείρας θα την χάσεις την ευκαιρία...

μην της τα χώσης απο το πρώτο ραντεβού εκτός αν βλέπεις πολύ θετική αντίδραση...

Good Luck!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login