Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που ξέρναγες και χεζόσουνα και κατουριόσουνα, μα μόνο και μόνο επειδή ήσουν μωρό όλοι παίρνανε φωτογραφίες και το θεωρούσαν χαριτωμένο
Κυριακή, 5 Μαΐου

Τρυπα στην γλωσσα!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #98999 από evdokia στις 24 Απριλίου 2012, 4:15μμ

evdokia

Εικονίδιο
μέλος από: 24/4/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας! Μολις εκανα εγγραφη στο site.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα..Ειμαι δευτερα λυκειου και θελω απ'την δευτερα γυμνασιου να κανω τρυπα στην γλωσσα. Δεν το ειχα αναφερει καν στους γονεις μου τοτε γιατι ηξερα οτι δεν θα με αφησουν, επειδη ημουν μικρη! Τωρα ομως που ειμαι 17..καθε μερα το σκεφτομαι, και ειμαι απολυτως σιγουρη οτι θελω να τη κανω! Αποφασισα να τους κανω μια συζητηση. Η ιδεα δεν αρεσε καθολου στους γονεις μου και ιδιαιτερα στον πατερα μου. Μου αιτιολογηθηκε οτι δεν του αρεσει και να μην το επιχειρησω (ειναι λιγο οπισθοδρομικος). Θελω ομως να τους αλλαξω γνωμη, με ωριμα και σωστα επιχειρηματα, γιατι δεν βρισκω κανεναν λογο να μου το απαγορευουν. Η ιδεα να παω να την κανω χωρις την συγκαταθεση τους δεν μου αρεσει γιατι θα νιωθω πολυ αβολα οταν θα μιλαω μαζι τους. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Σας ευχαριστω πολυ! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
8
Μήνυμα #99013 από Verus στις 24 Απριλίου 2012, 5:21μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να ενηλικιωθείς, έτσι ώστε να μην χρειάζεσαι τη συγκατάθεσή τους για οτιδήποτε, και μετά να την κάνεις. Ώριμα και σωστά επιχειρήματα δε νομίζω ότι υπάρχουν σ'αυτό το θέμα, το μόνο που μπορεί να "θεωρηθεί" υπέρ σου είναι πως η νομοθεσία ορίζει την ηλικία των 16 ετών ως νόμιμη για διατρήσεις (piercing) (απ'όσο ξέρω δηλαδή). Πες τους ότι δεν είναι κάτι μόνιμο κι'ότι δε θα φαίνεται και ίσως να τους πείσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99090 από creug στις 25 Απριλίου 2012, 6:25μμ

creug

μέλος από: 25/4/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
συμφωνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99159 από DimakosBTR στις 26 Απριλίου 2012, 10:19μμ

DimakosBTR

Εικονίδιο
μέλος από: 13/4/2012
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Κοιτα δεν 3ερω αν αυτο ειναι βοηθεια ή συμβουλη αλλα οφειλω να την δωσω. Εχω εναν συμμα6ητη 15 χρονων ο οποιος την εκανε μονος του με απλα μια βελονα(κατω απο την γλωσσα) αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι ωραιο. Δεν λεω η τρυπα πανω απο την γλωσσα ειναι σαφως καλυτερη αλλα σκεψου τα ρισκα. Αν μολυν6εις, αν καταπιεις το σκουλαρικι, αν ματωσει γλωσσα σου, αν χτυπησει φλεβα και πονεσει; Και επισης το θεαμα ή το αποτελεσμα να ειναι αποκρουστικο αν και πολυ μοντερνο. Προσωπικα σε συμβουλευω να το ξανασκεφτεις ή να περιμενεις αλλον εναν χρονο. Εγω εχω φαει κολλημα να κανω τρυπα στο κατω χειλος μου και θελω πολυ να το κανω. Αλλα αναγκαστικα θα περιμενω λιγο καιρο ακομα. ;)
Ξερω ποσο πολυ το θες αλλα υπομονη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login