Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που πήγαινε πάνω κάτω η εικόνα στην τηλεόραση ασταμάτητα και έπρεπε να γυρίσεις ένα λεβιέ για να φτιάξει
Κυριακή, 5 Μαΐου

Πρόβλημα με τον κολλητό μου!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #99115 από zFin στις 25 Απριλίου 2012, 11:09μμ

zFin

Εικονίδιο
μέλος από: 10/12/2011
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Για σας!

Χρειάζομαι για ακόμα μια φορά την βοήθειά σας.
Στην περσινή σχολική χρονιά γνώρισα ένα καλό παιδί (σχετικά) και αυτό προέκυψε επειδή συμφωνούσαμε για κάτι με το δεκαπενταμελές. Έτσι μετά από κάποιες ώρες γίναμε κολλητοί. Επειδή αυτό το παιδί έμαθα πως είχε μια βαριά δυσλεξία (και άλλα που δεν ξέρω καθαρά) αποφάσισα πως πρέπει να είμαι μαζί του και να του δείχνω κατανόηση επειδή τα άλλα παιδιά δεν τον υποστηρίζουν.

Το πράγμα όμως έφτασε στο αναπάντεχο...

Ο κολλητός μου λοιπόν από πέρυσι όπως είπα, συνεχώς "για πλάκα" τις περισσότερες φορές με βρίζει και μου φαίρετε άσχημα. Ακόμα με αναγκάζει συνεχώς να κάνω το δικό του και συνεχώς όποτε έχει τα νεύρα του τα καταστρέφει όλα...Ακόμα, με πέρνει 3 φορές την ημέρα στο σπίτι μου και τουλάχιστον 5 φορές καθημερινά στον κινητό μου. Το μεγάλο πρόβλημα είναι, πως όταν του λέω πως πρέπει να φύγω ή να κλείσω το τηλέφωνο, συνεχώς αγνοεί το γεγονός ότι πρέπει να φύγω ή να κλείσω!

Επίσης, συνεχώς όποτε πάω να κάνω κάτι που θέλω ή όταν είμαι με μια κοπέλα και ξέρετε "συμβαίνουν διάφορα" αυτός πάντα έρχετε και με τραβάει λες και...ξέρετε.

Του έχω δίξει ΑΠΕΙΡΗ κατανόηση και συμπαράσταση σε όλα του τα προβλήματα όμως πραγματικά δεν αντέχω άλλο! Από το facebook συνεχώς όποτε είμαι μέσα για εκείνον σημαίνει πως είμαι ελεύθερος και πως μπορούμε να βρεθούμε, χωρίς να υπολογίζει πως μπορεί εγώ να μην έχω διάθεση. Νομίζω πως και εγώ δεν του έχω βάλει όρια όμως δυστηχώς είμαι έτσι και έχω αρκετή υπόμονη..μέχρι που δεν αντέχω άλλο.

Μερικές φορές ακόμα θέλω να προσθέσω πως όταν δεν συμφωνώ με κάτι ή κάνω κάτι λάθος που τον πήραξε, πάντα με απηλεί πως "δεν θα είμαστε φίλοι" και τέτοια, εμένα προσωπικά μου φαίνεται λίγο γελοίο αυτό..

Τι λέτε να κάνω; χρειάζομαι την βοήθεια σας!
Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99117 από panosx στις 25 Απριλίου 2012, 11:35μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
μιλησε του.αν δεν μπορει να καταλαβει αγνοησε τον.ξερω ειναι σκληρο κι δυσκολο αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99119 από panosx στις 25 Απριλίου 2012, 11:39μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
κι προς θεου μην τον αγνοησεις ετσι απλα ή βγαλεις τελειως μαλακιες δικαιολογιες.θα νιωσει σκατα τοτε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99122 από zifeis στις 26 Απριλίου 2012, 1:29πμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
αντι να τα λες αυτα σε εμας πες τα σε αυτον μπορει να εχει καποια οικογενειακα προβληματα
αν παλι δε λεει να καταλαβει πες του οτι αυτο δε μπορει να συνεχιστει και οτι δε μπορει να ειστε φιλοι υπο αυτες τις συνθηκες
τωρα να τον αγνοησεις που λεει ο αλλος διαφωνω καθετα γιατι ειναι πολυ ανανδρη συμπεριφορα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99130 από panosx στις 26 Απριλίου 2012, 3:04μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
λεω να τον αγνοισει αμα μιλησουν κι συνεχισει τις μαλακιες.αφου του εξιγησει βεβαια
προφίλάλλα...˵quote˶
8
Μήνυμα #99140 από vlammadi στις 26 Απριλίου 2012, 5:21μμ

vlammadi

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2002
μηνύματα: 138 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όπως κι αν τελειώσει αυτό το θέμα, από δω και πέρα προσπάθησε να μη κάνεις κολλητούς μέσα σε λίγες ώρες, επειδή συμφωνείτε σε κάτι για το δεκαπενταμελές.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99147 από zFin στις 26 Απριλίου 2012, 7:56μμ

zFin

Εικονίδιο
μέλος από: 10/12/2011
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Νομίζω πως έχεις δίκιο vlammadi.

Άλλη φορά θα προσέξω περισσότερο μου ποιους θα κάνω φίλους!
Ευχαριστώ και όλους του υπόλοιπους που με βοηθήσανε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login