Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Εξακριβωμένα παρθένος μετά τον τοκετό. Με πιστοποιητικό γιατρού.
Τρίτη, 23 Απριλίου

αύξηση μυικής μάζας στα χέρια;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102584 από kerameia στις 07 Ιουνίου 2012, 9:46πμ

kerameia

Εικονίδιο
μέλος από: 1/5/2012
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Καλησπέρα εδώ στα παιδιά. Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω εδώ τα παιδιά στο φόρουμ πώς μπορώ να αυξήσω το πάχος του χεριού μου και να πεταγόνται οι φλέβες χωρίς χάπια κτλ. Και με γυμναστική. Μόνο βαρακια και μονόζυγο; Ακούω γνώμες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102589 από Papagalosss στις 07 Ιουνίου 2012, 11:59πμ

Papagalosss

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 56 αποδεκτές 0
κακο αυτο που θα παω αλλα βαρα μαλακια και με τα 2 χερια η κανε γυμναστικη με βαρακια αφου δν θες να χαπακοθεις και παλι δν θα γινει κατι το τρομενο δεν θα γινοθν τοθμπανο τα χερια σου αλλα θα ειναι σκληρα και θα υπαρξουν και φλεβεσ ελαχιστες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102602 από ChakanStamou στις 07 Ιουνίου 2012, 3:17μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Με τα βαράκια θα έχεις αποτέλεσμα όχι μεγάλο άλλα θα φουσκώσει λίγο το χέρι σου και βέβαια θα φαίνεται ότι γυμνάζεσαι. Τώρα για τις φλέβες δεν έχει να κάνει τόσο με τη γυμναστική όσο με τα κιλά που έχει ο καθένας.

Εντάξει δε μιλάμε να καείς στη γυμναστική απλά να αρχίσεις ένα μικρό πρόγραμμα ανάλογα με το πόσα κιλά είναι τα βαράκια σου και στη συνέχεια με τον καιρό να ανεβάζεις τις επαναλήψεις.



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102898 από giannis1234 στις 10 Ιουνίου 2012, 8:35μμ

giannis1234

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2011
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
Λίγες επαναλήψεις πολλά κιλα,αυτό είναι το μυστικό και τα χέρια σου θα γίνουν τούμπανα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102899 από pantelis20 στις 10 Ιουνίου 2012, 8:55μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω το ανάποδο. Για να πάρεις όγκο. Πολλές επαναλήψεις με μέτριο βάρος.
Βαράκια, μονόζυγο πιο πολύ για πλάτες αλλά και χέρια, και πολλές κάμψεις.

Φυσικά διατροφή με πολλές πρωτείνες. Πάντως μην περιμένεις αποτελέσματα σε 1-2 μήνες χωρίς βοηθήματα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102903 από Dope Boy στις 10 Ιουνίου 2012, 9:29μμ

Dope Boy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/5/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
λίγες και αργές επαναλήψεις με πολύ βάρος...!

αν δεν έχεις γυμναστεί καθόλου στο παρελθόν θα δεις διαφορά απ τις πρώτες κιόλας μέρες..!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103614 από sword στις 21 Ιουνίου 2012, 5:17μμ

sword

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/6/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
λοιπον, επειδη ήδη διάβασα κάμποσες βλακείες, ως αθλητής σου λεω να κανεις 8-12 επαναλληψεις. τα κιλα να ειναι τοσα ωστε να βαζεις το 90% περιπου της συναμης σου στ τελειωματα. μετα μην ακουσ βλακειεσ σε στυλ αξαρταται απο τ κιλα σου οι φλεβες. αυτο εξαρταται απο το ποσοστο λιπους σου κυριως. οι φλεβες θα φουσκωσουν ουτως η αλλως με τη γυμναστικη αλλα για να φανουν θα πρεπει να χασεις λυπος. αμα ι αναπτυξη σου εχει ολοκληρωθει (εισαι γυρω στ 21) θα τ χασεις δυσκολα. οποτε εκει η θα πρεπει να κανεισ καποια καλη διατροφη με μονο καλα λυπαρα, η θα πρεπει να "παρεις" τιποτα κατι το οποιο σ λεω να τ αποφυγεις. επισης να ξερεις οτι το 70% του αποτελεσματος ειναι η διατροφη. τελος, θα σ προτινα να αφισεις τισ ιδεες περι φοθσκοματος χεριων και να γυμνασεισ ολοκληρο το σωμα που 8α σε βοηθησει στον μεταβολισμο σου και θα εχεισ πιο γριγορα αποτελεσματα.
P.S. αμα επιμενεις να στο να φουσκωσεις τα χερια σου μονο, δουλεψε την 21 για δικεφαλα, και εκτασεισ τρικεφαλων με βυθισεις. εστιασε πιο πολυ τρικεφαλα αφου αυτα τονιζουν τον ογκο (και φονονται και γαματα ;) )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103619 από άσχετος στις 21 Ιουνίου 2012, 7:59μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Έγραψε:(giannis1234@10 Ιουνίου 2012)
Λίγες επαναλήψεις πολλά κιλα,αυτό είναι το μυστικό και τα χέρια σου θα γίνουν τούμπανα.

Λοιπόν giannis1234 κάνεις μεγάλο λάθος.Με αυτό που λες εσύ γίνεσαι τούμπανο άλλα σταματάει η ανάπτυξη και όχι μόνο,έχεις πόνους παντού και μπορεί να μείνεις ακόμα και ανάπηρος.Λοιπόν για όλους τους μυς θέλει πολλές επαναλήψεις με λίγα κιλά.Είμαι 14 και έχω σχεδόν φουσκώσει,παίζω και ποδόσφαιρο.Πήρα πρόγραμμα από τον προπονητή μου αλλιώς δεν θα έγραφα.

Αρχίζουμε!
Χέρια:Κάμσεις και τα χέρια να τα έχεις σε σχήμα μπουνιάς όταν στηρίζονται.Βοηθάει στο φούσκωμα στήθους,άνοιγμα πλάτης και φούσκωμα μπράτσων κατά 10%.Μπορείς να κάνει και μερικά βαράκια ώστε να φαίνονται οι φλέβες.

Σώμα:Για τους κοιλιακούς δεν θέλει τίποτα άλλο από τρέξιμο και την κλασσική άσκηση με 15 επαναλήψεις 3 φορές την ημέρα.Για την πλάτη μπορείς να δεις τα παραπάνω που σου έγραψα.Επίσης για να ανοίξουν οι πλάτες όταν πας θάλασσα κολύμπα πολύ.Φυσικά δεν γίνεται μέσα σε μια μέρα αλλά θα δεις τα αποτελέσματα μετά από 15 μέρες συνεχόμενης κολύμβησης.

Πόδια:Τρέξιμο στην άμμο όταν πας παραλία για μισή ώρα όχι όμως τεμπελίστικα...Για τα πόδια χρειάζονται και τα μηχανήματα του γυμναστηρίου.Πολλές επαναλήψεις με λίγα κιλά.Για να κάνεις πέτρα την γάμπα κάνε το πρώτο που σου είπα τρέχα.Πάρε καμιά οχιά να σε κυνηγάει άμα βαριέσαι :D.Όσο για τον τετρακέφαλο θέλει γυμναστήριο για να γυμναστεί πλήρως.

Διατροφή:Αυτό δεν μπορεί να σου το πει κανένας γιατί δεν ξέρουμε πως είσαι.Την διατροφή την παίρνεις από έναν διατροφολόγο.Αλλά εντάξει είναι γνωστό σε όλους μας πια τι πρέπει να τρώμε.

Παρόλο που είμαι δεκατεσσάρων έχω γυμναστεί πολύ και οι ανάπτυξη μου συνεχίζεται κανονικά.Λοιπόν καλό τουμπάνιασμα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103623 από Anjel17 στις 21 Ιουνίου 2012, 9:19μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Για ένα καλό σώμα παίζει σημαντικό ρόλο η διατροφή! Για μένα το 70% είναι διατροφή και το υπόλοιπο 30% είναι η προπόνηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122286 από Angelll στις 09 Αυγούστου 2013, 1:14πμ

Angelll

Εικονίδιο
μέλος από: 9/8/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
παιδια γεια σας ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας... λοιπον ειμαι 14 τον σεπτεμβρη ειμαι 55 κιλα 1,60 υψος και θα ηθελα να φτιαξω σωμα εννοω να εχω κοιλιακους που να φαινονται και μπρατσα με φλεβες τον σεπτεμβρη θα αρχισω στιβω και θα ηθελα να ξερω τι πρεπει να κανω για να φτιαξω αυτο το σωμα που θελω... γενικα θελω να φτιαξω σωμα χωρις εργαλεια. φυσικη γυμναστικη το λεω αυτο γιατι δεν θελω να επυβαρινω τους γονεις μου σε εξοδα μερες που ειναι.... η βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη ευχαριστω πολυ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login