Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ποτέ μη σηκώσεις χέρι στα παιδιά σου. Αφήνεις το θώρακά σου απροστάτευτο.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Μπερδεμα με κοπελα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #103036 από yiantheo στις 13 Ιουνίου 2012, 1:09πμ

yiantheo

μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
καλησπερα κοσμε του ftou καταρχην ειμαι 18 χρονων και πριν απο λιγους μηνες ερωτευτηκα μια κοπελα. Στις αρχες τα πηγαιναμε αρκετα καλα και μου εδειχνε αρκετο ενδιαφερον. μετα απο περιπου 2 μηνες που μιλουσαμε διαρκως την πηρα μια μερα στην παραλια οπου και φιλιθηκαμε. Απο εκεινη την μερα αρχησε να μου μιλα ψυχρα και να χανει το ενδιαφερον της (Σημειωση: αρχιζαν και πανελληνιες σε 1-2 βδομαδες) οσπου δεν αντεξα και την ρωτησα αν θα γινει κατι μεταξυ μας και πηρα την γνωστη απαντηση θελω να μεινουμε φιλοι τον λογο δεν μου τον ελεγε καθως λεει δεν ηθελε να με πληγωσει. Εχει 1 μηνα που δεν της μιλησα καθολου αλλ δεν μπορω να την βγαλω ουτε λεπτο απο το μυαλο μου. Την εχω ερωτευτει!!! Μπορει να φταινε οι εξετασεις? αξιζει να τις μιλησω ξανα για μια 2η προσπαθεια? Σκευτηκα να της πω να γνωριστουμε ξανα απο την αρχη η κατι τετοιο βοηθηστε με
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103039 από yiantheo στις 13 Ιουνίου 2012, 10:51πμ

yiantheo

μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
καποιος??!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103040 από aswtos στις 13 Ιουνίου 2012, 11:58πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
πιστευω αξιζει να προσπαθησεις ξανα να κανεις κατι με αυτη την κοπελα. το οτι φιληθηκατε δειχνει πως τουλαχιστον δεν την απωθεις αφου απο οτι καταλαβα απο οσα λες δεν ηταν κατι στο οποιο εκεινη αντισταθηκε. προσπαθησε να αποκαταστησεις σιγα σιγα τη σχεση σας δηλαδη να μιλατε χωρις ιδιαιτερη παγωμαρα και πες της πως νιωθεις συναισθηματα για εκεινη. πες της πως θελεις να σου πει τον πραγματικο λογο που δεν θελει να ειστε μαζι και οχι δικαιολογιες. πες της πως πλεον το σχολειο τελειωσε για σας και ειναι πολυ πιθανον να χαθητε και τελειως σε λιγο καιρο αν δεν το επιδιωξετε να ειστε κοντα. εξηγησε της πως εσυ δεν θες να την χασεις, πως θα σου στοιχισει κατι τετοιο και πως αν θελει και αυτη να προχωρησετε ενα βημα περα απο το φιλικο δεν εχει στην ουσια να χασει τιποτα. δειξ της τα συναισθηματα σου και πως εισαι ετοιμος να της προσφερεις πολλα και πως οτι και να γινει εσυ θα τη νοιαζεσαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103045 από yiantheo στις 13 Ιουνίου 2012, 1:21μμ

yiantheo

μέλος από: 27/7/2011
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! ξεχασα να αναφερω οτι η καλυτερη της φιλη ειναι ξαδελφη μου και μου ειπε μια μερα να την ξεχασω και να προχωρισω μπορει αυτο να σημαινει οτι δεν την ενδιαφερει καθολου για μενα?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #103057 από aswtos στις 13 Ιουνίου 2012, 4:02μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

κοιτα αυτο που σου ειπε η ξαδερφη σου κατι μπορει να συμβαινει αλλα και παλι δεν πιστευω πως αποτελει λογο για να μην προσπαθησεις. καλυτερα να κανεις μια τελευταια προσπαθεια ακομη και αν αποτυχεις. δεν εχεις να χασεις κατι και θα τα εχεις και καλυτερα με τον εαυτο σου μετα γιατι δεν θα ζεις με το αποθυμενο ουτε θα σκεφτεσαι πως ειχες κατι ακομη να κανεις και δεν το εκανες. μην πας βεβαια με την ψυχολογια πως θα σε απορριψει γιατι τοτε θα εχεις χασει το παιχνιδι απο πριν. απλα απο τη στιγμη που ειναι ετσι μην της πεις ολα σου τα συναισθηματα. κρατα κατι μεσα σου και αν δεις να ανταποκρινεται θετικα αποκαλυψε και τα υπολοιπο. γενικα στις γυναικες μην τα δινεις ολα απο την αρχη γιατι μετα χανουν το ενδιαφερον τους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login