Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η πείρα είναι μια χτένα που την αποχτάς όταν είσαι πια φαλακρός!
Σάββατο, 27 Απριλίου

Παρθένα-ανησυχία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #104670 από tuxh-vouno στις 09 Ιουλίου 2012, 1:39πμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Τώρα τελευταία με ανησυχεί το γεγονός ότι είμαι 19 και ακόμη παρθένα...βλέπω τις φίλες μου γύρω μου να προσπαθούν να κάνουν σχέση μόνο και μόνο για να κάνουν σεξ και απορώ με τον εαυτό μου που εγώ δεν το κάνω...Απλά δεν νιώθω τόσο μεγάλη ανάγκη να ολοκληρώσω εδώ και τώρα όπως φαίνεται ότι θέλουν οι φίλες μου. Οι μέχρι τώρα σχέσεις μου έτυχε να ήταν "άτυχες" γιατί δεν είχα προχωρήσει καθόλου σεξουαλικά.Έστω όμως και βρίσκω τον "κατάλληλο"...σε τέτοια ηλικία που είμαι ένα αγόρι θα γελάσει που είμαι παρθένα, θα του αρέσει ή θα ξενερώσει τη ζωή του? Μέχρι που έχω φτάσει σε σημείο να ντρέπομαι γι'αυτό ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104673 από Rossonero στις 09 Ιουλίου 2012, 2:15πμ

Rossonero

Εικονίδιο
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 345 αποδεκτές 0
Δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να γελασει κανεις επειδη εισαι παρθενα σε τετοια ηλικια..εμενα προσωπικα δεν θα με ξενερωνε καθολου ισα ισα που θα μου αρεσε κι'ολας...μπραβο σου παντως δυσκολα βρισκεις στις σημερων ημερες παρθενες σε τετοια ηλικια
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104674 από pantelis20 στις 09 Ιουλίου 2012, 2:18πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Σιγά δε σε πήραν και τα χρόνια.
Επειδή γενικά εκτροχιαστήκαμε δε σημαίνει πως τα νέα δεδομένα δηλαδή το να χάνουν οι κοπέλες την παρθενιά τους στα 16 ή και νωρίτερα είναι το σωστό.

Προχωράς όποτε είσαι έτοιμη.
Και φυσικά δεν είναι ντροπή που είσαι παρθένα και αν ο άλλος γελάσει μαζί σου δεν αξίζει να είναι μαζί σου.

Πιστεύω το γεγονός και μόνο πως θα εμπιστευτείς ένα αγόρι να γίνει ο πρώτος σου δείχνει εμπιστοσύνη απέναντι του και κάποια αισθήματα...

Αν γελάσει ή σε κοροιδέψει δεν το αξίζει.

Και εγώ είχα κάποιες ατυχείς σχέσεις και ολοκλήρωσα στα 20. Ουδέποτε κάποιος με κορόιδεψε καθώς εγώ ο ίδιος δεν ένιωθα ντροπή και έτσι δεν έδινα πάτημα.

Προχώρα χαλαρά και με τους δικούς σου ρυθμούς. Άλλωστε την πρώτη σου φορά θα την θυμάσαι.

Η παρθενιά δεν είναι βρωμιά ούτε κανένα μίασμα που πρέπει να χάσεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα...

Όποτε και με όποιον νιώσεις έτοιμη προχωράς...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104682 από Vasilis13 στις 09 Ιουλίου 2012, 12:57μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
αν και μικροτερος (16) ο λαος λεει οποιος βιαζεται σκονταφτει...ετσι και εγω και τι καταλαβα που αρχισα νωρις?το μονο που εγινε ειναι να ζει η πρωην κοπελα μου ακομα τα σεξουαλικα κομπλεξ των αλλων <<αυτη ειναι πουτανα εκατσε στον ταδε>>.Νταξ αυτο βεβαια μπορει να ειναι γιατι ζω σε μικρη πολη των 18-19.000 κατοικων και ολα μαθαινονται οποτε ειναι λογικο να δημιουργουνται τετοιες προκαταληψεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104717 από tuxh-vouno στις 09 Ιουλίου 2012, 8:34μμ

tuxh-vouno

Εικονίδιο
μέλος από: 18/3/2012
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Έχετε δίκιο σε ό,τι είπατε...απλά άκουσα από κάποια αγόρια ότι είναι μαλακία να είσαι με παρθένα και να πρέπει να περιμένεις, ή ότι είμαστε παράξενες και δεν μας προτιμούν τα αγόρια...διάφορα τέτοια και γι'αυτό με έπιασε μία κρίση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105001 από Aritos στις 12 Ιουλίου 2012, 11:40πμ

Aritos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/2/2012
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
αστους να πανε στο διαστημα εγω πιστευω οτι αμα καποιος σ αγαπησει θα περιμενει μεχρι εσυ να νιωσεις ετοιμη και θα αξιζει και την αναμονη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105175 από efi0 στις 13 Ιουλίου 2012, 10:41μμ

efi0

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Μια χαρα εισαι.Εσυ το βλεπεις νορμαλ οταν ο αλλος το κανει στα 13-14? Ελεος...Μια χαρα εισαι κοπελια και νομιζω οτι ο πρωτος σου θα χαρει παρα πολυ και σιγουρα(100%) δεν θα ξενερωσει
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105198 από destiny19 στις 14 Ιουλίου 2012, 5:59μμ

destiny19

Εικονίδιο
μέλος από: 18/1/2012
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
τυχη βουνο κι εγω εχω περασει απο το σταδιο το δικο σου. μην ακους κανεναν . καντο οποτε θα εισαι ετοιμη και για να ηρεμησεις σου λεω οτι ειμαι 22 χρονων και πριν λιγο καιρο ηταν η πρωτη μου φορα με το αγορι μου που ειναι 26 στα 27, και οταν του ειπα οτι δεν εχω κανει τιποτα ουτε γελασε , ουτε κοροιδεψε ουτε τιποτα... ισα ισα χαρηκε κιολας! καποια στιγμη θα ερθει κ εσενα η ωρα σου με το καταλληλο παιδι, μονο μην αγχονεσαι! ολα θα γινοθν την καταλληλη στιγμη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login