Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διασημότητα είναι ένα άτομο που είναι διάσημο για τη διασημότητά του.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Δεν ξερω τι να κανω!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #106671 από warrior.girl στις 04 Αυγούστου 2012, 6:40πμ

warrior.girl

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2012
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Πρωτη φορα γραφω σε τετοιο σιτε και θα ηθελα πραγματικα την γνωμη σας..
Φετος το καλοκαιρι οπως καθε καλοκαιρι πηγα στο εξοχικο μου οπου ειμαι με τα ξαδερφιαα μου(ειμαστε 16χρονων) και την θεια μου και τους παππουδες μου. Στην παραλια καθε μερα μαζευονται γυρω στους 20 και (παραπανω) συγγενεις.
Ηξεραα τα παιδια που μεναν εκει απλα δεν καναμε ιδιεταιρη παρεαα. Τα ξαδερφια μου μενουν κοντα στο εξωχικο μου ενω εγωω στην Αθηνα και παντα ενιωθα καπως απομακρει διοτι δεν τους ηξεραα ολους ή με φωναζαν αθηναια.Φετος ξεκινησα να κανω με εναα παιδι παρεα, ενα αγορι 4χρονια μεγαλυτερο μου. Φασωθηκαμε, ημασταν καθε μερα μαζι ολα ηταν πολυ ωραιαα γιατι ειναι πολυ καλο παιδι, οριμος και με καταλαβαινει κατι που δεν εχω συνηθισει. Εκεινος ερχοταν συνεχεια απο εμας εκει που καθομασταν και καποιες φορες εφευγα μαζι του και χανομασταν ηταν μεγαλη βλακεια γιατι εδωσα δικαιωματα, κανεις δεν ηξερεε τι ειχε γινει μονο εγω εκεινος και τα παιδια οι μεγαλοι δεν ηξεραν κατι. Ενα βραδυ μαλωσα ασχημα με την γιαγια μου γιατι ηθελα να κατεβω στην παραλια και δεν με αφηνε και το εκανε ολοκληρο θεμαα. Μετα απο αυτο ολα ηταν χαλιαα οι συγγενεις λεγαν πιο ειναι αυτο το παιδι και τετοια η θεια μου οτι του κωλοτριβομουν επειδη μιλαγαμε γενικα ειναι πολυ κουτσομπολιδες ολοι απο το σοι μου και μια μερα που ηρθε η μανα μου τα ακουσε αυταα και μου εκανε κυρηγμα εγω της ειπα οτι δεν τρεχει κατι αλλα η μαμα μου δεν της αρεσει να λενε πραγματα για τα παιδια της θελει να ειναι τελεια και να μην δινουν δικαιωματα και εχει δικιο. Γυρισα στην Αθηνα και συνεχισα να μιλαω με αυτο το παιδι θελει να το δουμε πιο σοβαρα εγω δεν ξερω δεν μαρεσουν τα ψεματα και δεν ξερω αν νιωθω ετοιμη για μια νεα σχεση ειδικα αφου η μαμα μου δεν τον χονευει κιολας.Δεν θελω να ξανα παω στο εξοχικοο μου γιατι θα ειναι δυσκολο. Αυτος καταλαβαινει αλλα ειναι επιμονος δεν θελει να το τελειωσουμε και εγω ειμαι πολυ αδυναμος χαρακτηρας δεν μαρεσει να πληγωνω τους αλλους προτειμω να πληγωθω εγω παρα ο αλλος. Αυτον θα κανω να τον δω τον Σεπτεμβριο, θελω να το σταματησω γιατι οσο το συνεχιζουμε τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να το τελειωσουμε εγω οταν ξεκινησουν τα σχολεια δεν θα εχω χρονο για ερωτες θα κανω καθε μερα φροντιστηρια και δινω και 2 πτυχια και θελωω να τα καταφερω! Το θεμα μου ειναι πως θελω να το τελειωσω με τον καλυτερο τροπο αλλα ειναι η αποσταση θα προτειμουσα να το συζητουσαμε απο κοντα του ζητησα να ερθει Αθηνα δεν μπορει. Αλλα απο μηνυμα τι να του πω? Μπορω να τον παρω τηλεφωνο αλλα σκεφτομαι πως θα με τουμπαρει διοτι ειναι πολυ καλο παιδι και μου φαιρεται πολυ καλα πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο δεν ειναι ομως κανενας ερωτας μεγαλος. Σας παρακαλω βοηθηστε με να το λυσω με τον καλυτερο τροπο.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #106682 από Geiaaaa στις 04 Αυγούστου 2012, 2:12μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Σε καταλαβαινω ......κοιτα δεν πρεπει να κανεις κατι γιατι εχεις φροντιστηρια,δινεις 2 πτυχεια ,πλησιαζουν η πανελληνιες ,ειστε απο αποσταση και δεν ειναι κανενας μεγαλος ερωτας ,οπως ειπες ,αρα δεν αξιζει να ρισκαρεις.........για να του πεις να σταματησει η σχεση που εχετε μεταξυ σασ και να μην γινει κατι παραπανω πες του αυτα τα επειχηρηματα που σ ειπα (εκτος απο το τελευταιο :P),,τονισε ομως την αποσταση και τα φροντηστηρια.......μετα απο αυτο πες του πως καλυτερα να μην ξαναμιλησετε και να μην στειλετε μηνυμα γιατι πρεπει να ξεκολλησετε ....πες του πως ειναι δυσκολο και για σενα αλλα θα βρεις καποια καλυτερη απο εκει που θα ειναι στη ιδια πολη.....απλως να μην εισαι χαλαρη και σε τουμπαρη να σκεφτεσαι πως εχεις μια ζωη μπροστα και δεν πρεπει να ρισκερεις για εναν ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ........καλη τυχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106727 από warrior.girl στις 05 Αυγούστου 2012, 1:32πμ

warrior.girl

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2012
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Geiaaaa@04 Αυγούστου 2012)
Σε καταλαβαινω ......κοιτα δεν πρεπει να κανεις κατι γιατι εχεις φροντιστηρια,δινεις 2 πτυχεια ,πλησιαζουν η πανελληνιες ,ειστε απο αποσταση και δεν ειναι κανενας μεγαλος ερωτας ,οπως ειπες ,αρα δεν αξιζει να ρισκαρεις.........για να του πεις να σταματησει η σχεση που εχετε μεταξυ σασ και να μην γινει κατι παραπανω πες του αυτα τα επειχηρηματα που σ ειπα (εκτος απο το τελευταιο :P),,τονισε ομως την αποσταση και τα φροντηστηρια.......μετα απο αυτο πες του πως καλυτερα να μην ξαναμιλησετε και να μην στειλετε μηνυμα γιατι πρεπει να ξεκολλησετε ....πες του πως ειναι δυσκολο και για σενα αλλα θα βρεις καποια καλυτερη απο εκει που θα ειναι στη ιδια πολη.....απλως να μην εισαι χαλαρη και σε τουμπαρη να σκεφτεσαι πως εχεις μια ζωη μπροστα και δεν πρεπει να ρισκερεις για εναν ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ........καλη τυχη


Ξερει τους λογους του τα λεω ολα και σημεραα του μιλησα και καταλαβαινει αλλα του ειναι δυσκολο να πει οκ τελειωνουμε εδω και για μενα δεν ξερω γιατι, ισως επειδη ειναι παρα πολυ καλο παιδι. Αθηνα μενει κι αυτος αλλα και παλι τωρα θα παω δευτερα λυκειου θα εχω τοσα πραγματα να κανω και οι γονεις μου ειναι πολυ αυστηροι αν τον δει πουθενα εδω κοντα θα καταλαβει θα μιλησουμε πιο μετα και θα τα ξεκαθαρισουμε. Ευχαριστω πολυ ειλικρινα:))
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login