Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κι αν έχει ο γάιδαρος φωνή, για ψάλτη δεν τον παίρνουν.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Νιώθει τίποτα ή πήγε παρακάτω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108885 από άσχετος στις 05 Σεπτεμβρίου 2012, 11:34μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Πάλι θα γράψω για το γνωστό μου θέμα.Λοιπόν με την Χ είχαμε "μαλώσει"(της τα ζήτησα,δεν μιλούσαμε για μήνες και την γουστάρω)σήμερα με φώναξαν οι φίλες της να πάμε να παίξουμε πόκερ(επιτραπέζιο με ψεύτικες μάρκες και στην γειτονιά)δέχτηκα κάτι που δεν έκανα όλο το καλοκαίρι και το έχω μετανιώσει.Όταν εξηγούσε το παιχνίδι στα άλλα κορίτσια(δεν ήξεραν)εγώ είχα σκυμμένο το κεφάλι επειδή ντρεπόμουν και δεν είπα λέξη για κάνα τέταρτο μέχρι που μου μίλησε.Μετά εγώ με την Χ παίζαμε αγωνία και συνέχεια όταν είχα σκυμμένο το κεφάλι με κοιτούσε όχι για λίγο,την παρατήρησα,όταν την κοιτούσα έβλεπε κάτι άλλο,αυτό έγινε πολλές φορές.Σημαίνει τίποτα?
Μετά όμως με ένιωσα πολύ άσχημα,δηλαδή ζήλευα γιατί μιλούσε με μηνύματα ,δεν ξέρω με ποιον αλλά τότε ήθελα να σηκωθώ να φύγω και ήθελα να μην την ξαναδώ ποτέ.Πριν λίγο ρώτησα μια φίλη της με ποιον μιλούσε και μου είπε"ρε χαζό μην ανησυχείς με μια φίλη της μιλούσε".Εσείς τι λέτε είναι λογικό να μιλάει για 20 λεπτά με μια φίλη της από μηνύματα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108897 από Otaku στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 1:17πμ

Otaku

Εικονίδιο
μέλος από: 25/4/2012
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Δεν ξερω ολη την ιστορια οποτε δεν μπορω να σου απαντησω με απολυτη σιγουρια στο αν σημαινε κατι αυτο με τα βλεμματα, οσο για αυτο με την φιλη της ειναι 100% λογικο.... βεβαια θελω να ειμαι ειληκρινεις και σου λεω πως δεν γινεται να εισαι 100% σιγουρος με ποιον μιλουσε.....τωρα στο ειπε και η φιλη της αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι "της" οχι "σου" οποτε μπορει να το εκανε για να μην στεναχωρηθεις.... η συμβουλη ειναι να μην δειχνεις αμηχανια και να δειχνεις οτι περνας καλα με τους αλλους γυρω σου γενικα ρε παιδι μου μια αδιαφορια προς αυτην...αν το κανεις υπαρχουν 3 εκδοχες...

1)θα καταλαβει οτι σε χανει και θα αρχισει να σε βλεπει και με αλλο ματι...( το προτιμοτερο και στο ευχομαι!)

2) παλι θα καταλαβει οτι σε χανει αλλα θα θελει να σε ξανακερδισει μονο και μονο απο θεμα εγωισμου για να νιωθει ωραια χωρις να εχει σκοπο να κανει κατι μαζι σου...

3)δεν θα κανει τιποτα απλα θα συνεχισει την ζωη της....

στο λεω επειδη και εγω ειμαι σε αυτην την κατασταση τωρα με μια και μου ειχαν πει να δειχνω αδιαφορια..οχι με κακια αλλα ρε παιδι οταν την βλεπεις ενα γεια και τιποτα αλλο! Εμενα μου ειχε πει οτι με βλεπει φιλικα ε μετα της ειπα οτι εγω δεν μπορω να την δω ετσι και πως θα ηταν καλυτερο να ξεκοψουμε... την επομενη μερα το ειπα σε μια φιλη μου και μου ειπε οτι εκανα καλα και οτι ημουν ξεκαθαρος και οτι τωρα πρεπει να κανω οτι σου ειπα και εσενα ... ε το ακολουθησα και δεν την επερνα τηλ. στο μσν οταν εμπαινε δεν της μιλουσα εαν και ημουν online και μετα απο κατι μερες ειχα παει σε ενα παρτι και ετυχε να ειναι και αυτη εκει... ε και σε καποιες φασεις ερχοταν και μου μιλουσε στο ακυρο.... που σημαινει οτι ειμαι η στην 1η η στην 2η περιπτωση απο τις παραπανω (με λιγα λογια σου λεω πως αν το κανεις λογικα κατι θα βγαλεις) παντως μην της μιλας και μην δειχνεις αμηχανα! ετσι της δειχνεις οτι την θελεις ακομα και πολλες το εκμεταλευονται αυτο επειδη σε εχουν δεδομενο(τονιζω οχι ολες αλλα η πλειοψηφια)....

ελπιζω να βοηθησα... :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108900 από Geiaaaa στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 1:26πμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Φιλε ειναι λογικο να μιλαει με μηνυματα με φιλες......εμενα μιλαει συνεχεια και στο τηλεφωνο και με μηνυματα με 1 φιλη της.....και οχι μονο η δικια μ ,και απο φιλουσ κοπελες....μ φαινετε περιεργο.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108907 από άσχετος στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 10:14πμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ παιδιά!Θέλω και άλλες απαντήσεις...

Όσο για την Ιστορία άμα την γράψω ολόκληρη θα θέλω 2-3 ώρες.Άρα θα περιγράψω λίγα πράγματα:Καταρχήν δεν μιλούσαμε εξαιτίας του αδερφού της,της είχα στείλει μήνυμα και το πήρε ο αδερφός της.Μετά μου έστειλε να μην της ξαναστείλω τίποτα και να ξεκόψουμε,αλλά δεν ξέρω ποιος:S.Δεν της ξαναμίλησα από τότε αλλά αυτή έλεγε καθημερινά"γεια" μερικές φορές και 4-5 φορές την ημέρα.Έκανα πάντα τον αδιάφορο.Μερικές φορές προσπαθεί να με πλησιάσει.Είχε πει στην φίλη της πως αυτή θέλει να κάνουμε παρέα.Και τότε δεν έδινα σημασία.Της είχα στείλε μήνυμα σε ένα παιχνίδι να γίνουμε όπως παλιά(είμαστε χρόνια φίλοι)και μου απάντησε να πάω να της το πω από κοντά τι αισθάνομαι για αυτήν(αλλά ψέματα θα της πω,δεν μπορώ να την ξαναχάσω για ακόμη μια φορά,δεν θα της πω πως είμαι ερωτευμένος μαζί της,θα της πω μόνο πως την βλέπω σαν φίλη,δεν ξέρω αν φαίνεται σωστό αλλά δεν μπορώ να την χάσω για άλλη μια φορά) και πως πρέπει να της φέρομαι κανονικά.
Τώρα μπορεί κάποιος να απαντήσει?
Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108909 από Noir Désir στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 11:11πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Μα αφού εσύ ο ίδιος δεν μπορείς να της φαίρεσαι κανονικά σαν φίλος, πώς θα της ζητήσεις να είστε και πάλι φίλοι; Αν μπορούσες να είσαι χαλαρός και να φαίνονται όλα κομπλέ, εντάξει, να το καταλάβω ότι θα την είχες έστω και σαν φίλη και ότι δεν θα ήθελες να την χάσεις..αλλά από τη στιγμή που δεν μπορείς και που δεν πρόκειται να είστε φίλοι κανονικά, γιατί δεν της λες τι νοιώθεις στ'αλήθεια; Με το να προσπαθήσεις να το παίξεις ότι όλα είναι μια χαρά, ενώ θα φαίνεσαι τόσο αμήχανος κοντά της, θα ζηλεύεις όταν δεν ξες με ποιον μιλά στο κινητό και θα ρωτας τις φίλες της αν τρέχει κάτι (που να είσαι σίγουρος ότι θα της το λένε), δεν καταφέρνεις τίποτα..δεν θα την έχεις ούτε σαν φίλη ούτε σαν κάτι παραπάνω. Είναι βλακεία να απομακρυνθείτε και να μην έχεις ξαναπροσπαθήσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login