Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η αντίσταση είναι μάταιη. Κάποια στιγμή θα κάνεις logout.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

πως να τον πλησιασω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #116423 από cia42 στις 21 Ιανουαρίου 2013, 6:15μμ

cia42

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
μου αρέσει ένας από την Γʹ λυκειου και είναι ο πιο ''δημοφιλής'' στο σχολείο (λύκειο και γυμνάσιο) με κοιτάζει όλη την ώρα και αυτός και ο κολλητός του (ο κολλητός του είναι ωραίος αλλά αυτός ακόμα πιο ωραίος). Πάντα με κοιτάζει ο κολλητός του πόλη έντονα και μόλις γυρνάω με κοιτάζει για λίγο και μετά γυρνάει από την άλλη.(είμαι 14)
αυτός που μου αρέσει όχι τόσο πολυ αλλά τεσπα.Διστάζω να του μιλήσω γιατί είμαι αρκετά ντροπαλή και δεν έχω καθόλου αυτοπεποίθηση αλλά μου αρέσει και θέλω να κάνουμε κάτι.Δεν ξέρω πως να αρχίσουμε να κάνουμε παρέα και τετια και επισίες πως να μπορέσω να τον πλησιάσω αφού είμαι αρκετά ντροπαλή?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116426 από andrianna στις 21 Ιανουαρίου 2013, 7:10μμ

andrianna

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Και εγώ τα ίδια χαρακτηριστικά με εσένα έχω. Αν έχετε κοινούς φίλους να σας γνώριζαν ή να έλεγες σε κάποια φίλη σου που είναι κοινωνική και δεν ντρέπεται να ''πιάσει'' φιλία μαζί τους και να σας γνωρίσει.
Μπορείς επίσης να περιμένεις να κάνει αυτός την κίνηση.Ή ακόμα, μπορείς εσύ μόνη σου και με τις δικές σου δυνάμεις, να μαζέψεις το θάρρος που κρύβεις μέσα σου και να πας η ίδια να του μιλήσεις!
Απλά πίστεψε σε εσένα και τόλμα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116429 από cia42 στις 21 Ιανουαρίου 2013, 8:33μμ

cia42

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
δεν ειναι καθόλου εύκολο να πάω να του μιλήσω.όταν περνάει από δίπλα μου ή όταν με κοιτάζει νιώθω αμήχανα...πως να πάω να του μιλήσω χωρίς να γίνω ρεζίλι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116433 από andrianna στις 21 Ιανουαρίου 2013, 9:33μμ

andrianna

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2013
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Και εγώ τα ίδια πιστεύω όταν μου αρέσει κάποιος,ότι θα γίνω ρεζίλι και θα με σχολιάζει μετά και πολλά άλλα.. όμως αν δεν τολμήσεις δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Πες σε καποιον γνωστό να σας συστήσει καλύτερα.
Και αφού λες ότι σε κοιτάει με το φίλο του σημαίνει κάτι,ίσως του αρέσεις κι εκείνου ή κατάλαβε ότι σου αρέσει εσένα.


Ας μιλήσουν καλύτερα οι έμπειροι, γιατί δε νομίζω να βοηθάω εγώ!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116455 από cia42 στις 22 Ιανουαρίου 2013, 5:14μμ

cia42

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
οκ...ευχαριστώ για όλα πάτος !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login