Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Στην ιστορία δεύτερος ήταν ο Θουκυδίδης, στα έπιπλα μοναδικός είναι ο ΝΤΙΒΑΝΙΔΗΣ.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

Θέλω πολύ να την πλησιάσω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #117512 από aug.tse στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 12:51πμ

aug.tse

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπέρα και θα μπω κατ' ευθείαν στο θέμα.

Είμαι Β' Λυκείου και μου αρέσει ΠΟΛΥ μια κοπέλα από άλλο τμήμα. Η κοπέλα είναι κουκλάρα αλλά και εγώ θεωρούμαι εμφανίσιμος οπότε πιστεύω πως υπάρχουν οι βασικές προϋποθέσεις ώστε να γίνει κάτι μεταξύ μας.

Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά κλειστός χαρακτήρας. Εγώ είμαι πιο ανοικτός δηλαδή κάνω παρέα με αρκετό κόσμο και με κορίτσια αλλά στα θέματα σχέσεις διστάζω πολύ.

Βασικά, ποτέ δεν είχα κάποια σοβαρή σχέση και πιστεύω πως αυτός είναι ο λόγος.

Τέλος πάντων, το άσχημο είναι ότι όχι μονο είμαστε και οι δύο διστακτικοί αλλά βλεπόμαστε μόνο στα πρότζεκτ και σε ένα πρόγραμμα. Και στα δύο όμως είναι αυτή με τις κολλητές της, εγώ με τους κολλητούς μου οπότε δύσκολα μπορώ να την προσεγγίσω έτσι.

Πάντως τα βλέμματα μας συναντιούνται συχνα-πυκνά στα διαλλείματα και σήμερα ειδικά στο πρόγραμμα παίζει να αλληλοκοιταχτήκαμε και 10 φορές. Α, επίσης κάνω παρέα με μια από τις κολλητές της που είναι στο τμήμα μου και πιστεύω ότι ίσως αποτελέσει δίοδο στην προσπάθεια μου να την προσεγγίσω.

Παρόλ' αυτά όλα αυτά πέρι βλεμμάτων είναι και το μοναδικό στοιχείο που υπάρχει. Δηλαδή ζήτημα να έχουμε μιλήσει 3 φορές. Επίσης, άλλες φορές μπορεί να συναντηθούν τα βλέμματα μας πολλές φορές και άλλες φορές να περάσει απο δίπλα μου και ούτε που να με κοιτάξει. Οπότε μπορεί να είναι και λίγο της φαντασίας μου.

Πάντως και ο κολλητός μου είχε αφήσει υπονοούμενα ότι ίσως να αισθάνεται αυτή κάτι για εμένα αλλά και ότι θα ήταν καλή ιδέα να τα φτιάξουμε, όμως δεν είχα απαντήσει γιατί όπως είπα είμαι αρκετά διστακτικός σε αυτά τα θέματα.

Αυτά λοιπόν είναι τα δεδομένα και αυτό που θέλω είναι να μου πείτε πως μπορώ να την πλησιάσω ώστε να αρχίσει να αντιλαμβάνεται ότι κάτι παίζει και να μπορέσω να καταλάβω και εγώ αν υπάρχει όντως ανταπόκριση ή είναι της φαντασίας μου, χωρίς όμως να εκτεθώ.

Έχω κάποια πράγματα στο μυαλό μου αλλά θέλω πρώτα να ακούσω μερικές απόψεις. Πιστεύω ότι το γερό μου χαρτί είναι ότι κάνω πολύ παρέα με μια κολλητή της.

Γενικώς, θέλω πολύ να δοκιμάσω να κάνω κάτι σοβαρό μαζί της γι' αυτό θέλω οι κινήσεις μου να είναι προσεκτικές. Αρχικά θέλω να καταφέρω της βάλω στο μυαλό την ιδέα ότι μου αρέσει, ώστε να μην περνάω απαρατήρητος και γενικώς να αρχίσει να αναπτύσσεται ένα κλίμα μεταξύ μας.

Το ξέρω ότι σας έπρηξα αλλά το θέλω πολύ να κάνουμε κάτι μαζί και οι συμβουλές σας θα με βοηθήσουν να προχωρήσω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117516 από mahomie στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 12:44μμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Ρωτα την κατι σχετικο με προτζεκτ!Πες της για το ποσο καλαα τα παει μην της πεις καμια βλακια γιατι θα σε περασει για κανενα βλακα!Ειμαι κοριτσι και ξερω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117524 από aug.tse στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 4:02μμ

aug.tse

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Μωρέ το έχω σκεφτεί αλλά είναι πολύ δύσκολο να της μιλήσω στο πρότζεκτ γιατί θα πρέπει να βρεθούμε και οι δύο μόνοι μας και είμαι εγώ με τους φίλους μου και αυτή με τις φίλες της. Τώρα αν εννοείς να της μιλήσω για το πρότζεκτ σε κάνα διάλλειμα και να της πω πόσο καλή είναι, νομίζω ότι αυτό θα είναι λίγο άκυρο.

Περιμένω κι άλλες απόψεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117531 από axellll στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 7:11μμ

axellll

μέλος από: 8/2/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Υπαρχουν 2 τροποι να την πλησιασεις η πας και της μιλας η το χειροτερο να μπλεξεις την κολλητη της που ειναι εντελως λαθος και μπορει να σας μπερδεψει και τους 2 αν ενδιαφερεται για σενα . Δεν χρειαζεται να ανυσηχεις πως θα την πλησιασεις πας και της μιλας. Ως 'δυνατοτερο' φυλο εμεις οι αντρες δεν χρειαζεται να ρωτησουμε τις γυναικες αν πρεπει να της πλησιασουμε η συγκεκριμενα να της μιλησουμε. Οταν πλησιαζεις μια κοπελα και της μιλησεις ( αν δεν επεμβεις στο προσωπικο της χωρο) τοτε δεν θα σκεφτει οτι της την πεφτεις αμεσως. Το τι θα της πεις ειναι δικο σου θεμα και για να της διξεις οτι ενδιαφερεσαι μπορεις να κανεις ενα ωραιο σχολιο για τον εαυτο της δεν χρειαζεται απαραιτητα να της πεις οτι ειναι πολλη ομορφη . Μπορεις να της πεις για το χαμογελο της η το ποσο γλυκια ειναι, ενα ωραιο κομπλιμεντο ειναι παντα ευπροσδεκτο απο τις γυναικες και οχι το κλασσικο ποσο ομορφη εισαι το εχουν ακουσει αμετρητες φορες. Για να σου δωσω να καταλαβεις σκεφτου οτι εμεις ειμαστε ο ηλιος ( δυνατος και λαμπερος) και οι γυναικες ειναι ενα λουλουδι . Οταν δεν υπαρχει ο ηλιος τοτε το λουλουδι ειναι κλειστο και μαζεμενο μα οταν υπαρχει δινει της ακτινες του και ετσι το λουλουδι βγαζει τα πεταλλα του και πηγαινει την κατευθυνση του ηλιου ποτε ΑΝΤΙΘΕΤΑ.

Αν εχεις καμια απορια εδω ειμαι ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117535 από aug.tse στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 10:05μμ

aug.tse

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Όχι ρε έλεος δεν θέλω να μπλέξω με την κολλητή της γιατί πρώτα απ' όλα δεν θέλω να παίξω με την κοπέλα και δεύτερον η κοπέλα που μου αρέσει δεν έχει δείξει για την ώρα και το τρανταχτό ενδιαφέρον που θα την έκανε να ζηλέψει.

Πάντως σ' αυτό που λες για την πρώτη κίνηση απο τον άντρα έχεις απόλυτο δίκιο και το παράδειγμα σου είναι πολύ εύστοχο.

Για την ώρα έχω σκεφτεί να συνεχίσω να της ρίχνω βλέμματα ώστε να βεβαιωθώ πως υπάρχει ανταπόκριση και φυσικά να γυρνάω να την κοιτάω όταν με κοιτάει, και να κάνω περισσότερη παρέα με την κολλητή της ώστε σιγά-σιγά να γνωριστούμε και να δημιουργηθεί μια οικειότητα. Και φυσικά όποτε είμαι τυχερός και τη συναντάω σε καναν διάδρομο και είμαστε μόνοι μας να της λέω και καμιά κουβέντα.

Ε και μετά μόλις αποκτήσουμε έτσι οικειότητα να αρχίσω να της μιλάω κι απ' το facebook ώστε τότε να γνωριστούμε καλύτερα.

Πως σου φαίνεται το σχέδιο μου?

Όποιος θέλει μπορεί να πει την άποψη του!! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login