Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Εις οιωνός άριστος: Αμύνεστε περί πάρτης.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Βοηθεια με αγορι!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #117515 από mahomie στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 12:39μμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Γεια σας!Με λενε Μαρια!Παω στην Α γυμνασιου(ειμαι πιο ωριμη απο οσο φανταζεστε θελω σοβαρα πραγματα).Εδω και λιγο καιρο οι γειτονισες μου μου ειπαν πως αρεσα σε καποια αγορια στο σχολειο στις ταξεις Α και Β λυκειου!Εγω καθησα και σκεφτηκα καποια πραγματα και καταλαβα πως ενας μου αρεσε (ο συγκεκριμενος τους ζητησε κατι παραπανω!!!Αλλα ειμαι σιγουρη πως τους ειπαν “καλα θα πας με τοσο μικρο κοριτσι?Ασε μας καλε!“ και φοβαμαι πως θα τον επιρρεασαν)!Ειναι αστειος,ομορφος,καλος.Ολα τα παιδια λενε πως θελει να ειναι καλος με ολους και γι αυτο φαινεται χαζουλης αλλα δεν ειναι(αν και εγω δεν ειδα να ειναι χαζος!).Καταβαθος ειναι πολυ καλο παιδι.Επισης παει στην Α λυκειου οπου ειναι και ο μαγκας του σχολειου μια μερα με πειραξε και του ειπα “Τι θες χαζε?“ (το οποιο καταλαβα πως τελικα δεν επρεπε να πω!) και μετα το αγορι που μου αρεσει ειπε “Καλα ρε χαζε!“ και φανηκε καπως κοροιδευτικο!Επειδη στεναχωριεμαι με το παραμικρο φυσικα αυτο μου χαλασε την διαθεση.Αλλα μετα σκεφτηκα που λενε οτι τα αγορια το κανουν για να τραβηξουν την προσοχη των κοριτσιων αν και ειδα παραξενο ενα παιδι σαν κι αυτον να κανει ετσι!
1ο ερωτημα:Γιατι λετε να το εκανε?
Συνεχεια...
Σε λιγες μερες μας παρουσιαζει η ταξη του κατι σαν προτζεκτ!Εγω φυσικα θελω να ειμαι ωραια για να με προσεξει η εστω να του αρεσω περισσοτερο.Απο οτι εχω προσεξει του αρεσουν τα πολυ ομορφα κοριτσια που ντυνονται ωραια και ειναι χαριτωμενα κατα καποιο τροπο!
2ο ερωτημα:Πως σας αρεσουν τα κοριτσια περιπου (απευθεινεται σε αγορια)?
Και τι θα περισσοτερο θα κανατε για να του αρεσετε (απευθεινεται σε κοριτσια)?
Συνεχεια... και τελος επειδη οι μαμα του ειναι η δευτερη κολλητη της μαμας μου θα μπορουσαμε να παμε μαζι διακοπες!
3ο ερωτημα:Τι θα κανατε για να τον σαγηνευσετε( απευθεινεται σε κοριτσια)?
Πως θα θελατε να σας σαγηνευσει(απευθεινεται σε αγορια)?
4ο ερωτημα:Και πως να τον πλησιασω μεσω παρεας και τα σχετικα(να διευκρινισω πως το καλοκαιρι συχναζουμε στην ιδια πλατεια εκτος απο καποιες αλλες φορες αλλασε διαφορετικες παρεες!)?

ΠΡΟΣΟΧΗ:Λοιπον ειμαι πααααρααα πολυ ντροπαλη οποτε δεν μπορω να του μιλησω ετσι στο ακυρο(συγνωμη αν σας ζαλιζουν οι ντροπες μου!!!Μενω σε χωριο οποτε ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα(οχι πολυ διοτι εχουν περασει τα παλια χρονια)!Επισης η μικρη αδερφη του ειναι φιλη μου και κολλητη της αδερφης μου οποτε επισκεπτομαι το σπιτι του!(Ξαπλωσα και στο κρεβατι του οταν με εριξε η αδερφη του) :Ρ

Υ.Γ:Αν εχετε την καλοσυνη δωστε μου οτι περεταιρω συμβουλες ξερετε!

Ευχαριστω!xxxx
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117538 από giorgosalani στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 11:02μμ

giorgosalani

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Καταρχήν άμα σε γουστάρει τα πράγματα είναι πολύ εύκολα. Αν έχει facebook και έχεις και εσύ μίλα του, κανε του προσωπικές ερωτήσεις και όλα τα σχετικά και φέρτο σιγά σιγά εκεί που θες. Ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117541 από aglina στις 16 Φεβρουαρίου 2013, 11:40μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Εγω θα σου πω κατι που δεν θα σου αρεσει αλλα σκεψουτο λιγο. Εχετε αρκετα χρονια διαφορα κ ετσι αλλα θες εσει απο το αγορισου κ αλλα αφτος απο το κοριτσι του. Δεν στο ειπα για να στεναχοριθεις αλλα για να το εχεις στην ακρη του μιαλου σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117542 από ThResh στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 12:17πμ

ThResh

Εικονίδιο
μέλος από: 28/1/2013
μηνύματα: 79 αποδεκτές 0
Πρωτα απο ολα γεια σου,λοιπον να μπουμε κατυεθειαν στο θεμα.Αυτος ειναι λιγο δυσκολο να κανει κατι αυτος γιατι θα του φανεις πολυ μικρη :( .ετσι νομιζω τωρα εγω επειδη παω και εγω πρωτη λυκειου και σπανια εως ποτε βλεπω αγορια να εδιαφερονται για κοριτσια 1ης λυκειου και αφου λες οτι στενοχωριεσαι ευκολα αστον καλυτερα και δες για αγορια της ηλικιας σου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117547 από mahomie στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 8:46πμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Για σας!Ευχαριστω για τις απαντησεις!Τωρα ηρθε και μου μιλησε αλλα δεν του μιλησα.Αυτο με τις ηλικιες δεν εχει μεγαλη σημασια στην περιοχη μας γιατι τα περισσοτερα ζευγαρια ειναι ετσι.Εδω να φανταστειτε οχι να το παινευτω αλλα ενα αγορι της Β λυκειου ελεγε πως κανω ολα τα αγορια να τρεχουν απο πισω μου!Αν και δεν θα μου χρησιμευσει γιατι εγω εναν αγαπαω!Επισης ειναι καλο παιδι και δεν νομιζω να με πιεσει!Αν και θα εκανα τα παντα για αυτον!Και εχω ενα προβληματακι ακομη!Μαλλον η αδερφη του το καταλαβε!
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #117557 από giorgosalani στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 2:05μμ

giorgosalani

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν είναι πρόβλημα που το κατάλαβε, ίσα ίσα έτσι μπορεί να του μιλήσει και να κάνει αυτός την πρώτη κίνηηση. Εαν πάλι όχι, δηλαδή αν συννεχίσει να μην ξέρει τίποτα θα του το πεις στα ίσα. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα διότι:
α) Αν σε γουστάρει, θα πει ναι. Μεγάλος είναι και αποκλείεται να ντρέπεται μπροστά σε ένα μικρότερο κορίτσι
β)Αν πάλι δεν σε γουστάρει ,(το κόβω χλωμό), τότε το μαθαίνεις και εσύ και προχωράς παρακάτω, αντί να κάθεσαι να μένεις με την περιέργεια

Επίσης μην διανοηθείς να μην του μιλήσεις, γιατί μετά θα μείνεις μια ζωή με την απορία αν σε γούσταρε ή όχι κ.λ.π.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117563 από mahomie στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 3:16μμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Αν μου μιλησει θα του μιλησω.Τελικα το προτζεκτ θα μας το παρουσιασουν το καλοκαιρι!Θα παω και στο σπιτι του για να δω την αδερφη του!Αρχικα μονο με ενα γεια και σιγα σιγα θα μιλαμε απο οτι βλεπω!Βεβαια αν μου μιλησει θα του μιλησω και δεν θα χασω ξανα την ευκαιρια!Εχω ενα σχεδιο!Επειδη η αδερφη του χρησιμοποιει το Facebook το δικο του καθε φορα θα στελνω κι αλλα μυνηματα για να δει την φωτογραφια και να μου μιλησει!Καλο η οχι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117569 από giorgosalani στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 4:55μμ

giorgosalani

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Άκου κατά τη γνώμη μου πιστεύω ότι μέχρι το καλοκαίρι είναι πολύς καιρός (4 μήνες σχεδόν). Φαντάζεσαι να βρεθεί κανένα άλλο κορίτσι στο δρόμο του και μετά να τον χάσεις για πάντα; Επίσης πιστεύω ότι όλα αυτά είναι λίγο περιττά. Για να καταλάβω, εσύ ντρέπεσαι να του μιλήσεις και γι αυτό θες ννα το κάνεις με έμμεσο τρόπο ή συμβαίνει τίποτα άλλο; Εγώ θα σου πρότεινα να του μιλήσεις άμμεσα, αν γίνεται πές του στο facebook να συναντηθείτε κάπου (π.χ. σε καφετέρια, για κανένα cinema Κ.λ.π. ) και μετά θα του μιλήσεις στα ίσα. Τι λες;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117575 από mahomie στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 5:34μμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Γεια σου και παλι!Πρωτα θελω να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω που ασχολεισαι τοση ωρα μαζι μου! :) Δεν μπορω γιατι ντρεπομαι!Θα του λεω ενα γεια οποτε τον βλεπω και ετσι λεεω να αρχισουμε!Σιγα σιγα ελπιζω να παρει κο αυτος το θαρρος και να με καλεσει στο δωματιο του να συζητησουμε η εστω να ερθει στο δωματιο της αδερφης του!Στο 2ο 4μηνο θα μας δειξουν το προτζεκτ κι ευχομαι να μην βρει κοπελα!Εσενα πως σου αρεσουν τα κοριτσια και οι φιλοι σου τι λενε πως θελουν σε ενα κοριτσι αν τα συζητατε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117588 από giorgosalani στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 8:19μμ

giorgosalani

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Καταρχήν μην μου λες ευχαριστώ, μου αρέσει πολύ να βοηθάω παιδιά στην ηλικία μου (είμαι 16). Επίσης καλύτερα μην στιριχτείς στην τύχη, δηλαδή να περιμένεις το άλλο τετράμηνο γιατί κοπέλα θα βρεθεί στα σίγουρα να τον διεκδικήσει. Εμείς κοιτάμε κατά 80% την εμφάνιση και κατά 20% χαρακτήρα (είναι και η ηλικία τέτοια) και εγώ και οι φίλοι μου. Εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις στην αδερφή του εφόσων ντρέπεσαι και να της πεις να μιλήσει στον αδερφό της, ώστε να γίνει αυτό που θες, αλλά εννοείται χωρίς να ξέρει αυτός ότι το ζήτησες εσύ στην αδερφή του. Και πες της να τον πείσει να κάνει αυτός την πρώτη κίνηση. Αρκεί βέβαια να μην κωλώσεις και τον αποφύγεις, γιατί μετά τα πράγματα θα δυσκολέψουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login