Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το να μιλάς για τη μουσική είναι σαν να χορεύεις για την αρχιτεκτονική.
Κυριακή, 28 Απριλίου

συμμαθητης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118239 από Geo19 στις 03 Μαρτίου 2013, 12:25πμ

Geo19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
παω 1η λυκειου και εδω και 2 μηνεσ γουσταρω εναν συμμαθητη μου. το προβλημα μου ειναι πως να τον προσεγγισω. αυτος σε ομορφια ειναι οκ εμενα ομως μου αρεσει το οτι ειναι παρα πολυ καλο παιδι. ( οσον αφορα εμενα πιστευω οτι εχω ομορφο προσωπο αλλα εχω 2-3 παραπανω κιλακια ειδικα στους γλουτους ) οπως ειπα δεν ξερω πως να τον προσεγγισω. αυτος δεν μοιαζει για αγορι που οταν βγει θα κατσει να κοιταει την μια και την αλλη αλλα θα ναι με την παρεα του θα κανουν πλακες και θα περνανε καλα. στην ταξη μιλαμε εχουμε καλη σχεση τυχαινει καποιες φορες να κοιταζομαστε και να μου χαμογελαει. μια φορα ειχε ερθει να κατσει μαζι μου ( ειμαι η μοναδικη κοπελα με την οποια εχει κατσει στην ταξη ) κα με ειχε κοιταξει στα ματια και μου ειχε πει οτι εχω πολυ ομορφα ματια ( ειναι πρασινα ). λοιπον για να παμε παλι στο θεμα μας απο σας ζηταω να με βοηθησετε και να μου προτεινετε καποιους τροπους που μπορω να τον προσεγγισω και να του δειξω ισως οτι ενδιαφερομαι. κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι ειμαι καπως ντροπαλουλα σ αυτα τα θεματα και εχω να κανω σχεση 4 χρονια. σας ευχαριστω εκ των προτερων !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118247 από axellll στις 03 Μαρτίου 2013, 1:33μμ

axellll

μέλος από: 8/2/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Σαν αγορι θα σου πω οτι να του δειξεις τροπους οτι ενδιαφερεσαι ειναι πολυ ευκολο. Για αρχη μπορεις οταν τον πειασεις να σε κοιταει να του ριξεις ενα ωραιο χαμογελο, να τον κοιτας στα ματια , αν εχεις το θαρρος να τ κανεις κανα κομπλιμεντο του στυλ (εισαι πολυ εξυπνος η για κατι καλο που εκανε), οταν λεει κανα αστειο και γελας να τον ακουμπας στον χερι,ωμο. Αυτα και διαφορα αλλα μικρα πραγματακια και βλεπεις αν ανταποκρινεται. Το δυσκολο μερος ειναι οτι τα αγορια σε αυτην την ηλικια δεν καταλαβαινουν ευκολα αυτα τα σημαδια με αποτελεσμα να μπερδευονται και να λενε με γουσταρει η απλως τα κανει επειδη με συμπαθει και ετσι αν ειναι και αυτος ντροπαλος δυσκολα θα κανει κινηση γιατι θα φοβαται την απορριψη .Αν παλι καταλαβει τις κινησεις τοτε θα σε πλησιασει. Υπαρχει και ο σιγουρος τροπος να πας να του πεις οτι σου αρεσει και θελεις να γινει κατι μεταξυ σας.

Ελπιζω να σε βοηθησα αμα θες παρε και την γνωμη καμιας κοπελας!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118346 από Geo19 στις 05 Μαρτίου 2013, 2:29μμ

Geo19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
πολλες φορες του πεταω ετσι διαφορα υπονοουμενα αλλα τα κανω να φενονται εντελως στην πλακα αν και τα εννοω. το θεμα μου ειναι οτι αν του το πω μετα δεν θα υπαρχει αρκετη αμηχανια στην ταξη ?? αν για παραδειγμα εσενα μια συμμαθητρια σου ηξερες οτι της αρεσει πως θα φεροσουν ??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118374 από K.Martha στις 05 Μαρτίου 2013, 10:50μμ

K.Martha

Εικονίδιο
μέλος από: 1/3/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Μέσα στο σχολείο σου δίνονται πολλές ευκαιρίες να γνωρίσεις άτομα εύκολα...Το να δείξεις σε κάποιον οτι του αρέσεις μόνο με βλέματα δεν θα σε οδηγήσει σε τίποτα..Βρές αφορμές να του μιλήσεις, να τον γνωρίσεις καλά και να σε γνωρίσει καλα...Μετα απο αυτό μπορείς να του δείξεις το ενδιαφέρον σου...

Και μην ξεχνάς οτι είσαι γυναίκα, προσελκυσέτον με τον δικό σου γυναικείο τρόπο χωρίς να χάσεις το ύψος σου..Θα τσιμπήσει...

προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login