Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μετά από ένα πυρηνικό πόλεμο, μόνο οι κατσαρίδες και οι Macintosh θα επιβιώσουν.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Θέλουμε ο ένας τον άλλον,αλλά έχει σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118769 από άσχετος στις 18 Μαρτίου 2013, 6:56μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Λοιπόν,είναι μια από την τάξη μου που τα έχει με έναν άλλον από την διπλανή τάξη,αλλά η σχέση τους είναι ήδη χαλασμένη,δεν υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ τους...Εγώ με το κορίτσι είμαστε κολλητοί...Πριν 3 μήνες πήγα να την ερωτευτώ,αλλά επειδή νόμιζα πως θα έκανα λάθος να την ερωτευτώ,απομακρύνθηκα...
Πριν μέρες,μου είπε πως με θέλει και θα μου έδειχνε πόσο με θέλει αν δεν ήταν ο άλλος στην μέση...Αυτή με εμπιστεύεται πιο πολύ από τον άλλον και μου λέει πως την κάνω ευτυχισμένη πιο πολύ από όσο την κάνει αυτός(αυτός συχνά την γράφει,την έχει πει πουτάνα και τσούλα)...Αυτός βρίζει και εμένα,όχι μπροστά μου φυσικά και γενικά με μισεί...Πριν 20 μέρες πήγαν να χωρίσουν,αλλά εγώ της είπα να μην τον χωρίσει ακόμα(τότε την είχε πει πουτάνα),δεν ξέρω γιατί,αλλά έχω σώσει την σχέση της πολλές φορές,γιατί δεν μπορώ να την δω στεναχωρημένη κάτι που είναι κάθε μέρα,αλλά αν χωρίσουν θα είναι εντελώς στεναχωρημένη...
Το θέμα μου είναι πως και εγώ την θέλω και αυτή με θέλει,αλλά είναι ο άλλος και δεν είμαι κανένας πούστης να χαλάσω την "σχέση τους"...Έχει δημιουργηθεί μια πολύ καλή σχέση εμπιστοσύνης μεταξύ μας...
Παιδιά,δεν ξέρω τι να κάνω,τι λέτε να κάνω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118796 από άσχετος στις 19 Μαρτίου 2013, 5:44μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Μάγκες,κανένας;
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #118797 από aldebaran στις 19 Μαρτίου 2013, 6:00μμ

aldebaran

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

δυστυχώς φίλε λίγοι εκτιμούν την καλοσύνη σου και το πόσο καλοπροαίρετος είσαι σε αυτή τη ζωή. Μην ξαναπροσπαθήσεις να τους τα φτιάξεις (κοίτα και λίγο το συμφέρον σου). Δεν θες να την δεις στεναχωρημένη αλλά σκέψου πόσο πραγματικά ευτυχισμένη θα είναι με έναν που την αποκαλεί "πουτάνα" και "τσούλα". Είναι δυνατόν να είσαι μαζί με κάποιον και να τον αποκαλείς έτσι? Πως νομίζεις ότι νιώθει αυτή όταν ο άνθρωπος που υποτίθεται οτι την αγαπα και την νοιάζεται της συμπεριφέρεται έτσι. Άμα θες να την δεις στα αλήθεια ευτυχισμένη τότε πάλεψε για να την δεις στο πλάι σου, είμαι σίγουρος ότι θα την κάνεις πολύ πιο ευτυχισμένη από ότι ο άλλος. Από τη στιγμή που αυτή μάλιστα σε θέλει, δεν υπάρχει λόγος να κάθεται να χαλιέται με τον άλλον. Να πας γρήγορα να της πεις πως νιώθεις και ότι θέλεις να είστε μαζί. Θα δεις αφού σε γουστάρει θα τον χωρίσει τον άλλον. Και μην το βλέπεις σαν πουστιά φίλε , ότι και καλά θα τους χαλάσεις την σχέση, την σχέση την χάλασε ο άλλος με την συμπεριφορά του. Εσύ να μεριμνήσεις για την ευτυχία ΣΟΥ και της κοπέλας ΣΟΥ!! Άσε τον άλλον να κάνει ότι θέλει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118800 από άσχετος στις 19 Μαρτίου 2013, 8:28μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Ναι,φίλε μου έχεις δίκιο,μου είπε και η ίδια πως θα ήταν πιο ευτυχισμένη αν ήταν μαζί μου...Αλλά υπάρχει ένα προβληματάκι,αν αυτή το θεωρήσει πουστιά;(αν με καταλαβαίνεις)
Για το άλλον δεν με νοιάζει καθόλου,να πάει να γ****ει,όλα για αυτήν τα κάνω...
Δεν είναι καλύτερο να περιμένω μέχρι να χωρίσουν;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118807 από aldebaran στις 19 Μαρτίου 2013, 10:58μμ

aldebaran

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Εσύ αντέχεις να περιμένεις; Εγώ δεν θα άντεχα... Είπες ότι είστε κολλητοί προφανως γνωρίζει πολύ καλά τον χαρακτήρα σου και τι είδους άτομο. Αφού η κοπέλα σε γουστάρει τότε να είσαι σίγουρος οτι μέσα της περιμένει πως και πως την στιγμη που θα πας να της πεις πως νίωθεις, το τελευταιο που θα σκεφτει είναι ότι ´εκανες πουστια. Δεν υπάρχει περίπτωση για αυτό φίλε, στο υπογράφω. Επίσης δεν θα πας να την πεις να χωρίσει τον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118808 από aldebaran στις 19 Μαρτίου 2013, 11:01μμ

aldebaran

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Εσύ αντέχεις να περιμένεις; Εγώ δεν θα άντεχα... Είπες ότι είστε κολλητοί προφανως γνωρίζει πολύ καλά τον χαρακτήρα σου και τι είδους άτομο. Αφού η κοπέλα σε γουστάρει τότε να είσαι σίγουρος οτι μέσα της περιμένει πως και πως την στιγμη που θα πας να της πεις πως νίωθεις, το τελευταιο που θα σκεφτει είναι ότι ´εκανες πουστια. Δεν υπάρχει περίπτωση για αυτό φίλε, στο υπογράφω. Επίσης δεν θα πας να την πεις να χωρίσει τον άλλον ετσι ώστε να φανεί σαν πουστια... Θα πας και θα της πεις τι νιωθεις και οτι την θες , τα αλλα θα ερθουν απο μονα τους. Νομίζω ότι αυτη ψαχνει μια αφορμη για να τον χωρίσει και εσύ με τις προσπάθειες που κανεις να τα ξαναβρουνε την μπλοκαρεις... σαν να την σπρωχνεις σε εκεινον, να την απορριπτεις ένα πραγμα. Φίλε την θέλεις σε θέλει... ε άντε όρμα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118854 από άσχετος στις 21 Μαρτίου 2013, 2:03μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Παιδιά,έχω τρελαθεί,δεν ξέρω τι να κάνω...
Αυτή μου είχε πει πως δεν νιώθει το ίδιο για αυτόν,όπως ένιωθες πέρυσι όταν τον ερωτεύτηκε...Όταν μιλάμε,μου έχει πει πολλές φορές,πως δεν θέλει να τον ξαναδεί ή πως της έχει σπάσει τα νεύρα ή πως δεν θέλει να του ξαναμιλήσει κ.α. αλλά πάντα την επόμενη μέρα είναι μαζί του...
Τι μπορεί να έχει συμβεί;;Γιατί το κάνει αυτό...
Αν το δει κανένα κορίτσι το μήνυμα να μου απαντήσει σε αυτό: Θα σας άρεσε,αυτός που τάχα μου σας αγαπάει να σας έλεγε πουτάνα ή τσούλα,τι θα κάνατε;
Από την άλλη,μου έχει πει πως με θέλει και θα το μου έδειχνε αν δε ήταν ο άλλος,αλλά φοβάμαι,να πάω να της πω τι νιώθω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login