Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Mε δίκασαν ερήμην και με καταδίκασαν εις θάνατον ερήμην. Tους είπα ότι μπορούν να με εκτελέσουν ερήμην.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Mπέρδεμα με φίλη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #119525 από Forcestar στις 11 Απριλίου 2013, 5:02μμ

Forcestar

Εικονίδιο
μέλος από: 11/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα σε ολους.. πηρα την αποφαση να γραψω εδω το προβλημα που με απασχολει τα τελευταια 3 χρονια γιατι πραγματικα νιωθω πως δεν αντεχω αλλο..

Πριν απο 3 χρονια γνωρισα μια παρεα με την οποια και κολλησα.. Μεσα σε αυτην την παρεα, ειναι και μια κοπελα με την οποια απο την αρχη υπηρχε μεταξυ μας κατι πιο δυνατο απο οτι υπηρχε με τις υπολοιπες κοπελες που ηταν σε αυτον τον κυκλο... Παντα ειχαμε μια πιο ξεχωριστη σχεση, φιλικη μεν, αλλα διαφορετικη. Αυτη, κατα τη αρχη της φιλιας μας, περασε μια δυσκολη φαση, αφου χωρισε με ενα παιδι υστερα απο μεγαλη σχεση. Εγω με το που το εμαθα, ημουν κοντα της συνεχεια. Της μιλουσα μεχρι το πρωι στο FB και γενικα εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου για να την κανω να νιωσει καλυτερα... Υστερα απο λιγο καιρο, της εξομολογηθηκα οτι ειμαι ερωτευμενος μαζι της και εκεινη μου απαντησε οτι με βλεπει μονο φιλικα και οτι θελει να παραμεινουμε φιλοι, κατι που εγινε.. Περασε περιπου ενας χρονος, και μη μπορωντας να αντεξω την υποκριτικη, της μιλησα για δευτερη φορα. Η απαντηση ηταν η ιδια.. Αλλα και παλι δεν απομακρυνθηκαμε! Εκεινο τον καιρο που μιλησαμε, δεν ειχε καποια αλλη σχεση, εκτος απο μια πολυ επιφανειακη την οποια η ιδια την εληξε μετα απο ενα μηνα.. Συνεχισαμε να κανουμε παρεα και φτανουμε στον Οκτωβριο, ωπου τελικα ξανα εκανε σχεση με εκεινο το παιδι που ειχε χωρισει. Τα εχουν περιπου 6 μηνες και δειχνει να ειναι ευτυχισμενη μαζι του.. Το θεμα μου εμενα ειναι οτι ενω ειναι μαζι του, μου στελνει τωρα τελευταια στο FB, και μου λεει διαφορα οπως οτι μ αγαπαει και δεν θελει να με χασει απο την ζωη της, οτι ειμαι σημαντικος για αυτην, οτι θελει να της δινω παραπανω σημασια και να της λεω οτι την αγαπω, και γενικα οτι θελει να την νοιαζομαι και να της το δειχνω.. Μου στελνει διαφορα τραγουδια και γενικα μου δινει ελπιδες, οι οποιες ομως οπως καταλαβαινετε ειναι ψευτικες.. Εγω προσπαθω να ειμαι πιο παγωμενος, και να μην εκδηλωνομαι γιατι αυτο θα ηταν καιτ παραπανω απο καταστροφικο, αφου νιωθω οτι το μονο αποτελεσμα θα ειναι να παγιδευτω στα λογια της.. Και σας ρωταω: Πως πρεπει να το αντιμετοπισω; Το ξερω οτι με βλεπει μονο φιλικα, αλλα αφου ξερει, γιατι μου το κανει αυτο; Πως να της φερθω; Σκεφτηκα να αλλαξω κυκλο και να κανω αλλες παρεες, αλλα φοβαμαι μηπως τελικα καταληξω περισσοτερο δυστηχισμενος.. Περιμενω τις αποψεις σας..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119529 από LilianVi στις 11 Απριλίου 2013, 5:23μμ

LilianVi

Εικονίδιο
μέλος από: 11/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
ίσως, σαν κοπέλα σκεπτόμενη, να της αρέσει από την μια η παρέα σου σαν φίλος, από την άλλη να της αρέσει και το γεγονός ότι είσαι κολλημένος μαζί της..είναι μερικές κοπέλες που ξέροντας ότι κάποιος είναι κολλημένος μαζί τους νιώθουν καλά, νιώθουν θηλυκές σέξυ, ότι έχουν πέραση και τα λοιπά...από την άλλη θα μπορούσε να σε θέλει και αυτή κάπως, αλλά δεδομένου ότι ήταν τόσο καιρό ελεύθερη και δεν σου έδειξε τίποτα μου φαίνεται προσωπικά όχι και τόσο πιθανό:/ Η γνώμη μου είναι(σύμφωνα και με τα τελευταία που λες) πως είσαι το στήριγμα της, σαν αδελφός της πάντα δίπλα της αλλά κολλημένος μαζί της οπότε την κάνεις να αισθάνεται και πιο γυναίκα;) συμβουλή μου να βρεις και αγόρια φίλους και να βγαίνεις με αυτούς, να γνωρίσεις κάποια άλλη κοπέλα και να προχωρήσεις...χωρίς αυτό απαραίτητα να σημαίνει πως πρέπει να ξεκόψεις μαζί της...βάλτο στόχο μέσα στο κεφάλι σου πως όπως αυτή σε βλέπει σαν φίλο θα την δεις και συ, και θα βρεις κάποια άλλη να σε ερωτευτεί και να ερωτευτείς;) κατά την γνώμη μου το να κάνεις παρέα μαζί της και στο μέλλον θα σου θυμίζει τον στόχο σου και θα σε πεισμώνει...φτάνει να το πάρεις απόφαση:) και αφού προφανώς δεν υπάρχουν ελπίδες, βάλτο στόχο και προχώρα!:)
καλή τύχηη:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119530 από Forcestar στις 11 Απριλίου 2013, 5:30μμ

Forcestar

Εικονίδιο
μέλος από: 11/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την απαντηση.. Το θεμα δεν ειναι να βρω αλλες παρεες εχω βρει ηδη.. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να απομακρυνθω.. Και γενικα κατι δεν μου κολλαει.. Λεει οτι ημαστε φιλοι αλλα πλεον δεν μου λεει τα προσωπικα της.. Μιλαει με αλλους για αυτα.. Εμενα με θελει απλα για να την κανω να νιωθει ομορφα, και ας μην το καταλαβαινει... Και ρωταω, τι ειδους φιλια ειναι αυτη;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119534 από άσχετος στις 11 Απριλίου 2013, 8:03μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Η φιλική αγάπη που είχε για εσένα,κοντεύει να τελειώσει,παίζει μαζί σου,το μόνο που θέλει,είναι να είσαι δίπλα της μόνο και μόνο για να την κάνεις να νιώθει κάποια...Δεν ξέρω αν τα εννοεί αυτά που λέει πως σε θέλει στην ζωή της,αλλά πρέπει να προχωρήσεις...Ακριβώς το ίδιο μου είχε συμβεί και εμένα,έφαγα δυο Χ από την ίδια και έλεγε πως δεν θέλει να απομακρυνθώ γιατί με θέλει στην ζωή της και άλλα τέτοια...Το έχαψα για 1 μήνα,αλλά κατάλαβα πως το κάνει για να νιώθει αυτή ωραία και πως είναι κάποια,έκανε παρέα με άλλα αγόρια όταν ήμουν μπροστά για να με κάνει να ζηλέψω και πως δεν θα είναι ποτέ δικιά μου...
Εγώ απομακρύνθηκα,ήρθα πιο κοντά με μια από την τάξη μου,την ερωτεύτηκα και με ερωτεύτηκε και αυτή,αλλά δυστυχώς είναι σε σχέση εδώ και λίγους μήνες...Της άλλης δεν της έδωσα καθόλου σημασία...Και τώρα ζηλεύει!Ζηλεύει που περνάω καλά με άλλη,νόμιζε πως θα είμαι το σκυλάκι της για μια ζωή,ήμουν για 2 χρόνια...Δεν χαμογελούσα εξαιτίας της,στερήθηκα πολλά εξαιτίας της,έχασα τους φίλους μου επειδή μου έδινε ψεύτικες ελπίδες και καθόμουν με αυτήν δεν έβγαινα έξω με τους φίλους μου...Μου έκανε την ζωή κόλαση...Μην κάνεις την χαζομάρα και καθίσεις μαζί της,θα γίνεις όπως ήμουν εγώ...Δεν σου λέω να την ξεγράψεις εντελώς,θα της μιλάς,αλλά βάλε καινούριο στόχο στην ζωή σου βάλε στόχο να την ξεχάσεις ερωτικά,ΜΟΝΟ ΦΙΛΗ σου πρέπει να είναι...Ότι και να κάνεις δεν μπορεί να είναι με εσένα,παίζει μαζί σου και με τα συναισθήματα σου,είναι άκαρδη..
Αυτό πρέπει να κάνεις και εσύ,να βγεις έξω,να γνωρίσεις καινούρια κορίτσια...Και αν σου αρέσει κάποια και ως χαρακτήρας και ως εμφάνιση,προσπάθησε να έρθετε κοντά και τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους..
Ελπίζω να βοήθησα!Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119539 από Forcestar στις 11 Απριλίου 2013, 8:40μμ

Forcestar

Εικονίδιο
μέλος από: 11/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εγω δεν πιστευω οτι η φιλικη της αγαπη εχει τελειωσει.. μαγαπαει και το εννοει...μου το δειχνει.. απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιζει μαζι μου.. Νομιζω πως πρεπει να προχωρησω στην ζωη μου, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν θα το νιωθω και το πιθανοτερο θα ειναι να κανω μια καινουρια σχεση μονο και μονο απο πεισμα.. και αναρωτιεμαι: αξιζει να κανω κατι τετοιο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119554 από άσχετος στις 11 Απριλίου 2013, 9:30μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Ναι,αξίζει!Θα της δώσεις να καταλάβει πως δεν είναι η μόνη σε αυτό τον κόσμο και πως δεν γυρίζει η Γη γύρω της!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119555 από Noir Désir στις 11 Απριλίου 2013, 9:36μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Για σένα αξίζει να το κάνεις, γιατί όντως μπορεί στην αρχή να μη νοιώθεις, στην πορεία όμως είναι αρκετά πιθανό ν'αλλάξει αυτό και να ξεκολλήσεις από τη φίλη σου. Στην καινούργια σου κοπέλα δεν ξέρω αν αξίζει, ειδικά αν ψιλιαστεί ότι είσαι μαζί της γι'αυτόν το λόγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119557 από Forcestar στις 11 Απριλίου 2013, 10:24μμ

Forcestar

Εικονίδιο
μέλος από: 11/4/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. Θα προσπαθησω για αρχη να μην ασχολουμαι και πολυ μαζι της οταν βγαινουμε με παρεα, να δω πως θα παει και θα σας ενημερωσω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login