Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;" Η κλασική φράση που προδίδει την μόνιμη ανασφάλεια του Έλληνα.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Με γουστάρει ή όχι???Εχω μπερδευτει!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #120112 από bluesky33 στις 09 Μαΐου 2013, 5:59μμ

bluesky33

μέλος από: 9/5/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Γεια σας...
εχω ένα πολύ σοβαρο θεματάκι κ χρειάζομαι οπωσδήποτε συμβουλές...το ξερω ότι το κειμενο είναι τεραστιο, αλλα πιστεψτε με είναι πολύ σημαντικο να μου απαντησετε!!!
λοιπόν, είναι ένα αγόρι στο σχολείο μου, το οποίο άρχισε από το Φεβρουαριο περιπου, ενώ δεν είμαστε φίλοι, ούτε συμμαθητές, να μου δινει σημασία και μου μιλούσε...όμως εγώ, παρ'όλο που μου άρεσε πάρα πολύ, δεν του έδινα καθόλου σημασία και τον έγραφα! Εκανε τοσα πολλα πραγματα κ φαινοταν ξεκαθαρα πως με γουσταρει(κοιταγματα, χαμογελα, γλώσσα σωματος κλπ…).Να αναφερω παραδειγματα: μια μέρα που μπαίνω στην τάξη το πρωί και ήταν αυτός εκεί και με το που λέω καλημέρα αυτός μου είπε καλημέρα κ με ρώτησε εάν θα πάω εκδρομή. Τότε εγώ του είπα ότι μάλλον όχι, αφού δεν θα πάει η φίλη μου και του είπα ότι που να πάω μόνη μου...Τότε αυτός, με κοιτάει και μου λέει:μα δεν θα είσαι μόνη σου, θα είμαι κ εγώ εκεί! Εγώ τότε δεν απάντησα κ γύρισα αλλού...Μια άλλη μέρα σε ένα διάλειμμα, ήρθε στην τάξη μου, ειχε κατι ψουψου με ένα φιλο του κ ήμασταν μόνο εγώ, η κολλητή μου και αυτός. Ξαφνικά αυτός μου κάνει: Μαρία έχεις πολύ ωραία μάτια!Αφού του απάντησα, βγήκα έξω κ όταν ξαναμπήκα μετά από λίγο μου κάνει: ποιός έχει τόσο ωραία μάτια όσο εσύ?η μαμά σου ή ο μπαμπάς σου? Και όταν του είπα ο μπαμπάς μου μου είπε αν είναι ίδια με τα δικά μου(ή κάτι τέτοιο) κ εγώ του χαμογέλασα κ τότε αυτός λέει παρόμοια...!! Και μετά, με ρώτησε πόσο έβγαλα στο 2ο τρίμηνο(ενώ το ήξερε).
Εντωμεταξύ, μία φίλη μου που πηγαίνει στο ίδιο τμήμα με αυτόν, μου είπε ότι την ώρα των μαθηματικών, αυτός είπε πως"η Μαρία έχει ωραία μάτια" κ ρωτούσε τον καθηγητή εάν μόνο εγώ είμαι η καλύτερη μαθήτρια στα μαθηματικά. Οπότε κ εγω δεν κρατήθηκα και ενα πρωί όπως ήταν στην τάξη μου του λέω να βγει έξω καθώς τον θέλω κάτι για μια εργασία. Αυτός βγαίνει λοιπόν κ του λέω ότι τον θέλω για κάποιο άλλο θέμα και όχι για την εργασία. Του λέω ότι υποθετικά τι θα απαντούσε εάν του έλεγα ότι μου αρέσει. Τότε αυτός χαμογελάει αλλά όμως δεν απαντάει...και μετά από λίγο μου λέει ότι αυτήν την στιγμή είναι μαζί με μια κοπέλα από το χωριό του!!! Και τότε εγώ του λέω συγγνώμη κ φεύγω!!! Μπορείτε να μου εξηγήσετε πώς στο καλό γίνεται αυτό το πράγμα?? Ενώ μου είχε δείξει τόσα σημάδια κ ήμουν τόσο σίγουρη, τώρα να μου τα χαλάει??? Τη μεθεπόμενη ημέρα ερχόταν συνεχώς στα διαλείμματα στην τάξη μου και καθόταν, ακόμη κ όταν οι φίλοι του δεν ήταν μέσα κ με κοιτούσε κ μου χαμογελούσε κ του χαμογελούσα....και μου μιλούσε αρκετές φορές...
π.χ.με είδε που έβγαινα από την τάξη και μου φωνάζει, γυρνάω κ με ρωτάει πού πάω κ του πιάνω κουβέντα...., μετά είχαν μπει διάφορα παιδιά μέσα και εγώ φώναζα να βγουν έξω κ αυτός μου λέει:Μαρία εγώ μπορώ να μείνω? κ του χαμογελάω κ του λέω αντε κατ'εξαίρεση!!! και μου λέει Μαρία ευχαριστώ!!! κλπ......και μου έλεγε διάφορα (πώς τό 'παθε)εεε...κ το τμήμα μου σχόλασε νωρίς σήμερα κ αυτός είχε κάτσει σε μια μεριά κ όπως έφευγα μου φωνάζει, γυρνάω κ μου χαμογελάει κ μου λέει καλή όρεξη κ του λέω ότι δεν θα φύγω από τώρα κ του λέω ευχαριστώ πάντως κ τέλως πάντων αρχίσαμε κ πιάσαμε κουβέντα περί ανέμων κ υδάτων.....κλπ...... Λοιπόν ποια είναιη γνώμη σας για όλα αυτά??? Από τοτε έχουν γίνει πάαααραααα πολλά....όταν νόμιζαν πως δεν άκουγα αρκετές φορές οι φίλοι του του έλεγαν "πες της το" κ αυτός κοκκίνιζε κ χαμογελούσε κλπ....έκανε κ ο ίδιος διάφορα μέχρι που ήρθε η ημέρα της εκδρομής...Ήμασταν όμως σε διαφορετικά λεωφορεία..στις στάσεις όμως με κοιτούσε πολύ προβληματισμένος κ φαινόταν στενοχωρημένος....Στο ταξίδι της επιστροφής, εγώ άλλαξα λεωφορείο κ πήγα στο δικό του, όπου αυτός με κοιτούσε πολύ προβληματισμένος....Σε μια φάση λοιπόν, έρχεται ένας φίλος του κ μου κανει: Μαρία θα ήθελες να χορέψεις με τον Χ.? Του λέω:εγώ θέλω, αλλά αυτός...(εντωμεταξύ εκείνη τη στιγμή με κοιτούσε πολύ έντονα εκείνος) και μου λέει: θέλει,αλλά είναι ντροπαλός, εμένα μου είπε πως απλώς δεν ξέρει τι θα πει η Μαρία...Πάει λοιπόν πίσω σε αυτόν, του λέει κάτι, κ μου κάνει: Μαρία ναι δεν είπες? αλλά δεν απάντησα. Σηκώνομαι, λοιπόν, πάω κ κάθομαι δίπλα του κ του κάνω:γιατί τα κάνετε όλα αυτά? θέλετε να με τρελάνετε? κ μου κάνει: ποια? κ του λέω: που ήρθε ο φίλος σου, κλπ.... και μου λέει:δεν τον έστειλα εγώ. Δεν προλαβαίνω να κάτσω στη θέση μου, και αρχίζουν διάφορα παιδιά να με τραβάνε για να χορέψω κ με πηγαίνανε προς το μέρος του...με σπρώξανε να κάτσω δίπλα του, αλλά εγώ έκανα πως δεν ήθελα, κάθισα κ του γύρισα την πλάτη, αλλά μετά γύρισα κ καθόμουνα εκνευρισμένη...Και μας έλεγε ένας φίλος του:μιλήστε για τις τάσεις της μόδας, για τα μαθήματα... Αρχίζει λοιπόν ο Χ. και μου έλεγε κάτι για μαθήματα κλπ...και πιάσαμε κουβεντα, του εδινα τις φωτο που ......αλλά μόνο αυτό....πάντως φαινόταν στενοχωρημένος κ μαζεμενος.εβγαλα. Μετά, στο σχολείο, πάλι με κοιτούσε προβληματισμένος. Πάω σε έναν φίλο του λοιπόν κ του λέω: στο λεωφορείο, γιατί τα κάνατε όλα αυτά? κ μου απαντά: τον βλέπαμε στενοχωρημένο που δεν μπορούσε να στο πει κ είπαμε να κανουμε κάτι. Σε γουστάρει κ ήθελε να στο πει, αλλά δεν μπόρεσε γιατί είναι ντροπαλός... τότε του κάνω: κ τότε γιατί μου έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι μαζί μου? κ μου λέει:γιατί είναι ντροπαλός! Αλήθεια σου λέω (κ μου ορκίστηκε κιόλας)...Περνάει εκείνη τη στιγμή ο Χ., ακούει αυτά που μου έλεγε, και λέει: τι της λέτε ??? Και κατακοκκινίζει, χαμογελάει κ μου λέει:μην τους πιστεύεις, μην τους πιστεύεις...Μετά, όταν σχολάσαμε κ περπατάγαμε, σε μια φάση ακούω Μαρία, γυρνάω κ ακριβώς πίσω μου ήταν ο Χ. με ένα φίλο του. Και μου κάνει ο φίλος του:δεν θα χαιρετήσεις τον Χ? Έρχεται τότε ο Χ δίπλα μου κ του λέω γεια, κατακοκκινισμένος εντωμεταξύ αυτός κ χαμογελαστός μου λέει γεια σου Μαρία. Αλλά εγώ μετά πήγα μπροστά γρήγορα... Την ίδια μέρα καθόταν με κάτι φίλους του κ με κοιτούσε κ σε μια φάση περνάει λίγο πιο δίπλα μαζί με μια κοπέλα, η οποία κοιτούσε προς το μέρος μου...όμως εγώ εγώ έκανα πως δεν κοιτάω...τότε του φωνάζει μια φίλη του:άστο Χ. δεν κοίταξε!
Σήμερα λοιπόν, που σχολάσαμε νωρίς, ήταν στο απέναντι πεζοδρόμιο μαζί με τους φίλους του κ με κοιτούσε... Σε μια φάση, μου φωνάζει ένας φίλος του: Μαρία! Θέλει κάτι να σου πει ο Χ! Αυτός τότε γελάει κ κοιτάει κάτω, αλλά εγώ δεν έδωσα σημασία.. Α, μια φορά πριν γίνουν όλα αυτά, τον είχα ρωτήσει, απο περιέργια να δω τι θα μου απαντήσει:γιατί με αποφεύγεις από τότε που σου είπα ότι μου αρέσεις? (που δεν με απεύφευγε καθόλου, αλλά εγώ ήθελα να δω τι θα πει) και αυτός μου λεει:κάνεις λάθος, δεν σε αποφεύγω! Αν ήθελα να σε αποφύγω δεν θα έκανα αυτά! ΕΕΕ...και τέλως πάντων έχουν γίνει τόοοσααα πολλάαααααα......Εντωμεταξύ ένα πράγμα που με παραξενεύει είναι γιατί θέλει να με κάνει να ζηλέψω με μια κοπέλα...δηλαδή κοιτάξτε τι έγινε μια μέρα:έτσι όπως καθόμουν στο διάδρομο, περνάει από λίγο πιο δίπλα πάλι με την ίδια κοπέλα που το ξανάκανε και αυτή έλεγε πολύ δυνατά: εγώ αύριο παντρεύομαι τον Χ.!!! Και κοιτούσε εμένα!!! Έλεος! Γιατί να το κάνει αυτό για δεύτερη φορά??? Εντωμεταξύ είναι κ το θέμα ότι οι φίλοι του κ πολλά παιδια πετάνε διαφορες σποντες…πχ.μια φορά, μπήκα στην τάξη του κ κάτι του έλεγα για ένα μάθημα κ αμέσως ένα παιδί λέει:βγείτε όλοι έξω να αφήσουμε τα πιτσουνάκια μόνα τους, οπότε εκνευρίστηκα κ βγήκα
μια αλλη φορά, με το που περνάω έξω από την τάξη του ακούω να του λένε: να η Μαρία, πήγαινε τώρα να της το πεις κ να τη φιλήσεις στο στόμα, οπότε πάλι εκνευρίστηκα .....
Σε ένα διάλειμμα, καθόμουν μόνη μου σε μια μεριά κ σε μια φάση βλέπω να τον έχουν αρπάξει οι φίλοι του και να τον φέρνουν σε μένα!!! Οπότε, άρχισα να κατεβαίνω τρέχοντας τις σκάλες.....
Να σημειώσω ότι οι φίλοι του συνεχώς τον πειράζουν για εμένα, κ εμένα οι συμμαθητές μου με πειράζουν για αυτόν.... Ααχχ...έχω πραγματικά μπερδευτεί πάρα πολύ!!!! Σκέφτομαι μόλις ανοίξουν τα σχολεία να πάω να τον βρω να του μιλήσω κ να τον ρωτήσω γιατί τα έκανε όλα αυτά......αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως γίνω ρεζίλι..... Αν και, βασικά, πάντα ήμουν πολύ απόμακρη, δηλαδή σχεδόν πάντα τον έγραφα, τον αγνοούσα, όταν μου μιλούσε έκανα πως δεν τον άκουγα, κλπ... Ορισμένες φορές νομίζω ότι έχω φανεί κάπως κακιά κ υπερβολικά απόμακρη....δηλαδή αν δεν του το έλεγα, δεν νομίζω πως υπήρχε περίπτωση να το καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω....Σπανίως του μιλούσα, αλλά προσπαθούσα πάντα να μη δείχνω το ενδιαφέρον μου......
(ίσως να παίζει κ αυτό κάποιο αρνητικό ρόλο, ε?).
Λοιπόν, ξέχασα στην τεράστια κειμενάρα μου να γράψω ότι την ημέρα πριν την εκδρομή, ρωτούσε μια φίλη μου: θα κάνεις παρέα με τη Μαρία στην εκδρομή, κ του είπε:μάλλον όχι, κ τη ρωτούσε:γιατί? έχετε τσακωθεί? με πιον θα κάνει παρέα η Μαρία? κ αυτή του απάντησε να μην τον ενδιαφέρει....
Επίσης, έχω μια μικρούτσικη εντύπωση, ότι όταν ήμασταν μέσα στα λεωφορεία, κ το δικό μου ήρθε για μια στιγμή δίπλα στο δικό του, ότι με χαιρέτησε με το χέρι κάπως παράξενα... Και τώρα πάλι θα πείτε ότι είναι η ιδέα μου, αλλά όταν περνάει από δίπλα μου τραγουδά σιγανά λίγο από κάποιο τραγούδι...λιγάκι σαν να το κάνει για μένα....Επίσης με έχει αγγίξει ορισμένες φορές (σαν κάτι το τυχαίο κάπως....)
Και κάτι άλλο:θυμήθηκε μια λεπτομέρεια που ούτε που θυμόμουν ότι του το είχα πει: όταν καθόμασταν δίπλα δίπλα στο λεωφορείο, σε μια φάση με ρώτησε αν ήταν η αδερφή μου η κοπέλα που ήταν μαζί μου στο κομμωτήριο εκείνη τη φορά (γεγονός που έγινε μήηηνες πριν)και εγώ απλώς αυτό το είχα αναφέρει σε κάτι που λέγαμε κατι μέρες πριν...πραγματικά είναι ΤΟΣΑ μα τόσα πράγματα που με κάνουν τόσο σίγουρη ότι με γουστάρει.....η γνώμη μιας φίλης μου είναι ότι του άρεσα και παρ'όλο που είναι πολύ ντροπαλός έκανε προσπάθειες να με προσεγγίσει, αλλά επειδή εγώ δεν ανταποκρινόμουν θα νόμιζε πως δεν ενδιαφερόμουν(θυμαμαι χαρακτηριστικά την επόμενη μέρα από όταν μου είπε για τα μάτια κ εγώ δεν του πολυέδωσα σημασία, ότι ένας φίλος του του έλεγε σιγανά σε γουστάρει ρε..πες της το...κ αυτός κοκκίνισε κ με κοίταξε, αλλά εγώ τότε βγήκα γρήγορα από την τάξη....), οπότε τη λάθος στιγμή πάω κ του λέω ότι μου αρέσει (στο διάδρομο του σχολείου εντωμεταξύ που ήταν γεμάτος από παιδιά...) κ μάλλον θα του ήρθε απότομα κ μετά από αυτό θα προσπαθούσε πάλι να με προσεγγίσει (που ήρθε μόνος του ακριβώς δίπλα μου στην προσευχή...που μου μιλούσε κ ενδιαφερόταν κ καθόταν μόνος του στην τάξη μου όταν ήμουν επιμελήτρια... αλλά ήταν τόσες οι φορές που του έλεγαν οι φίλοι του πες της το ρε και κάτι τέτοια κ αυτός κοκκίνιζε κ έλεγε τι να της πω μωρε.....), αλλά είναι κάπως ντροπαλός για να μου το παραδεχτεί....η αλήθεια είναι πως ορισμένες φορες αισθάνομαι σαν να θέλει να μου το πει κ να πλησιάσει, αλλά σα να διστάζει(αν κάτσω κ αναλύσω κ αυτό...θα μου πάρει πολύ χρόνο...) Βασικά, δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου αυτό που μου είπαν οι φίλοι του: ήταν στενοχωρημένος που δεν μπόρεσε να στο πει, επειδή είναι ντροπαλός....
(να φανταστείτε, μέχρι κ μια καθηγήτριά μου, που έχω πολλή οικειότητα μαζί της, κατάλαβε ότι κάτι τρέχει με εμένα κ τον Χ., επειδή κάτι του είπε να μου δώσει κ αυτός αμέσως γέμισε χαρά κ ανυπόμονος της έλεγε:να το πάω τώρα στη Μαρία?να το πάω τώρα στη Μαρία?)
Μήπως βρε παιδιά έπρεπε κάποια από όλες αυτές τις φορές που κάποιος φίλος του μου φώναζε να πάω εκεί γιατί κάτι θέλει να μου πει ο Χ., να πήγαινα?
Α! Ξέχασα να πω κ κάτι άλλο να προσθέσω...τις τελευταίες μέρες πριν τις διακοπές, αυτός έλειπε, είχε πάει για μια εγχείρηση....λοιπόν, οπότε κάθισα και έγραψα την ύλη για τις εξετάσεις σε ορισμένα μαθήματα, του έγραψα ένα σημείωμα που του έλεγα μπλα μπλα διάφορα σχετικά με τις εξετάσεις κ καλό Πάσχα κ καλή ανάρρωση κ ότι θέλω κάτι να του πω μετά το Πάσχα (βάζοντας χιούμορ...) έβαλα κ μια χαμογελαστή φατσούλα...κ το αποκορύφωμα έκανα κ ένα αστείο σκιτσάκι-κόμικ σχετικά με την εγχείρησή του κ τα έδωσα στον αδερφό του να του τα δώσει...(το ξέρω τι σκέφτεστε τωρα:ότι είμαι θεότρελη...ναι το ξέρω...όντως είμαι...) Ελπίζω να μην ηταν μια κακή κίνηση αυτό που έκανα, ε?
υ.γ.μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί να θέλει να με κάνει να ζηλέψω?

Σας παρακαλω να μου γραψετε τη γνωμη σας για ολααα αυτά!!!Ειναι πολυ σημαντικο πραγματικά!

προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #120120 από axellll στις 09 Μαΐου 2013, 11:25μμ

axellll

μέλος από: 8/2/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πραγματικα με εκανες και γελασα πολυ με αυτη ολη την ιστορια αν και μου πηρε πολι λιγο χρονο να το διαβασω ;). Γλυκια μου ειναι ξεκαθαρο πως το παιδι σε λατρευει και του αρεσεις. Σου το εχει δειξει μονος του, με τους (μαλα...) τους φιλους του που τον πειραζουν και με αλλα τοσα πολλα που εγραψες που δεν θυμαμαι τωρα . Εσυ τον εκανες το πιο πιθανον να λεει ψεματα για τις αλλες κοπελες μπας και σε κανει να ζηλεψεις ( πραγμα το οποιο τα καταφερε), το εκανε αυτο επειδη ειδε οτι ολα αυτα που εκανε για ΕΣΕΝΑ πηγαιναν αδικα και δεν ανταποκρινοσουν , του εδειχνες οτι τον αποφευγεις καθε φορα που του μιλουσες. Το καιμενο το παιδι εκανε τοσα για σενα και εσυ κατεβαινες απο σκαλες, γυρνουσες την πλατη σου και δεν επαιρνες στα σοβαρα αυτα που σου ελεγε , δεν του μιλουσες. Επισης απο τι καταλαβαις το παιδι ειναι και λιγο ντροπαλο , αρα το να πας να του πεις πως σου αρεσει στο διαδρομο του σχολειου που ηταν γεματο παιδια θα επαθε μεγαλο σοκ , σιγουρα αν του το ελεγες καθως εισασταν οι δυο σας θα ηταν καλυτερα . Πιστευω μετα απο εκεινη την ημερα που σου ειπε οτι ειναι με αλλη κοπελα θα το μετανιωσε πολυ. Εγω θα σου προτεινα να πας με καλη διαθεση αν σου αρεσει το παιδι να πας να τον παρεις απο το χερι και να πατε καπου μονοι σας. Θα του πεις ρε Χ. θελεις κατι να μου πεις τωρα που ειμαστε μονοι μας?
Αν σου πει 'ναι μου αρεσεις......' καλως. Αν σου πει για αλλες μαλακιες δωστου ενα φιλακι στο μαγουλο και πεστου 'περαστικα για την εγχειρηση σου' και φυγε ή αν θες του λες εσυ οτι τον θελεις αν ανταποκριθεί παλι καλως . Αν σου πει πως ειναι παλι με αλλη κοπελα τοτε του λες ενα περαστικα και να ειναι καλα με την κοπελα του και φευγεις . Δεν θα κατσεις να παρακαλας κανενα θα βρεθουν πιο τολμηρα αγορια που θα σε κερδισουν και αυτος θα κλαιγεται.

Ελπιζω να σε βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120230 από bluesky33 στις 13 Μαΐου 2013, 3:59μμ

bluesky33

μέλος από: 9/5/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπόν, κοιτάξτε τι έγινε σήμερα! Ερχόταν συνεχώς στην τάξη μου στα διαλείμματα κ πλακωνόταν με κάτι παιδιά κ συνεχώς γυρνούσε να δει αν τον κοιτάω...κ τα παιδιά έλεγαν συνεχώς υπονοούμενα για εμάς κ μπλα μπλα... Όταν σχολάμε λοιπόν, όπως έφευγα, μου κάνει ο φίλος του:Μαρία, ο Χ. είναι εδώ αν θες να του πεις κάτι... Εγώ κάνω πως δεν άκουσα και φεύγω.. Όμως, μετά άλλαξα γνώμη και πήγα και τους συνάντησα στο δρόμο που είχαν σταματήσει κάπου. Τότε του κάνω: Χ., μπορώ να σου μιλήσω, χωρίς να είναι και αυτός μπροστά? Και τότε κάνει ο φίλος του:Πηγαίνετε στο κτελ να μιλήσετε. Και λέει ο Χ.: Μαρίνα όχι στο κτελ, θα μας κοροϊδεύουν τα παιδιά αύριο... Τότε κάνει ο φιλος του : Ρε σε γουσταρει η κοπέλα κ εσύ ντρέπεσαι... Φεύγει ο φίλος λοιπόν κ μου κάνει ο Χ να του πω γρηγορα γιατι θα χάσει το λεωφορείο... Του λέω λοιπόν να μου δώσει μια λογική εξήγηση για τη συμπεριφορά του. ¨Ότι τον ρωταω για τελευταία φορά εαν είναι απόλυτα σιγουρος ότι δεν θέλει να γινει κάτι μεταξυ μας. Και μου λεει οτι ναι το εχει πάρει απόφαση. Τότε του λέω γιατί τα εκανε όλα αυτά κ με ρωτάει ποιά αυτά. Και του λέω ξέρεις ποια εννοώ. Και μου λέει: α, για τα μάτια, αυτά τα κάνω σε όλες τις κοπέλες. Να φύγω τώρα? Και του λέω, άντε φυγε.
Οπότε είμαι κάπως χάλια, καθώς είναι η πρώτη φορά που έχω ερωτευτεί τόσο μα τόσο έντονα κ ξερω οτι θα μου είναι τρομερά δύσκολο να τον ξεπεράσω. Πώς όμως γίνεται αυτό? Όλα μα όλα έδειχναν πως με γουστάρει, ήμουν τόσο σίγουρη. Και επίσης ξέρω ότι αυτά δεν τα κάνει σε άλλες κοπέλες!!! Ειλικρινά δεν ξέρω πως να τον ξεχάσω...ήταν το ιδανικό αγόρι για εμένα....δεν είναι σαν όλα τα αγόρια...αυτός ήταν διαφορετικός!!! Ήταν τόσο γλυκός κ καλός κ ντροπαλός μαζί μου!!!
Ποιά είναι η γνώμη σας για όλα αυτά???!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120380 από giorgos95 στις 19 Μαΐου 2013, 5:14μμ

giorgos95

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2010
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Ποσο χρονων εισαστε, για να μπορεσω να εκτιμησω λιγο την κατάσταση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120382 από bluesky33 στις 19 Μαΐου 2013, 6:04μμ

bluesky33

μέλος από: 9/5/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Πάμε τρίτη γυμνασίου (περίπου 15)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120598 από bluesky33 στις 30 Μαΐου 2013, 3:01μμ

bluesky33

μέλος από: 9/5/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπόν, θα με σκάσει!!! Λίγες μέρες αφότου έγινε το τελευταίο συμβάν, ένας φίλος του μου φώναξε ότι κάτι θέλει να μου πει ο Χ., αλλά εγώ δεν έδωσα σημασία. Σήμερα, όμως, πάλι μου φώναξε ένας φίλος του :Μαρία έλα εδώ, ο Χ. σε γουστάρει...και επέμενε πολύ αυτή τη φορά!!!αλλά εγώ πάλι δεν έδωσα σημασία....Το θέμα είναι πως ο ίδιος δε λέει τίποτα! Αντί να το διαψεύσει, απλώς κάθεται! Εντωμεταξύ, η κολλητή μου άκουσε μια μέρα να τον ρωτάει ένας φίλος του :τελικά ποτε θα της πεις το ναι? κ αυτος απάντησε:όχι τώρα, όταν τελειωσουν οι εξετάσεις! Γιατί γίνονται όλα αυτά? Γιατί το συνεχίζουν το θέμα? Τι θέλει επιτέλους???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122018 από TheInvisible στις 24 Ιουλίου 2013, 2:45πμ

TheInvisible

banned
μέλος από: 24/7/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
χαχα τι εγινε τελικα? μ αρεσε πολυ η ιστορια σ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122497 από Spartan Fighter στις 19 Αυγούστου 2013, 2:26πμ

Spartan Fighter

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Για πες μας τι έγινε :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122519 από bluesky33 στις 21 Αυγούστου 2013, 10:48πμ

bluesky33

μέλος από: 9/5/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Λοιπόν....παραδόξως, δεν έγινε τίποτα απολύτως! Εντάξει, πλέον τα έχω ξεκαθαρίσει με τον εαυτό μου, απλά ποτέ δεν κατάλαβα τα αγόρια :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login