Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάθε φορά που τα πράγματα δείχνουν να πηγαίνουν καλύτερα, κάπου έχεις κάνει λάθος
Παρασκευή, 17 Μαΐου

Πώς να τα ξαναβρώ με τους φίλους μου;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #120731 από rycbar123 στις 04 Ιουνίου 2013, 7:10μμ

rycbar123

μέλος από: 4/6/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας ρε παιδιά... Εχω ένα αρκετά σοβαρό προβλημα και πραγματικά δεν ξέρω ποια να είναι η επόμενη μου κίνηση...
Ειμαι 16, λοιπόν, και γενικά δεν είμαι πολύ κοινωνικός. Καθόλου θα έλεγα... Για να μιλήσω με κάποιον άλλον και αναπτύξω μια εστώ φιλική σχέση μεταξύ του πρεπει να το έχω δει πολλές φορες και να μου έχει μιλήσει πολλές φορές... Τέλος πάντων με τα μόνα παιδιά που κάνω πολύ παρέα (και είναι δύο) μαλώσαμε προχθες και δε μου δίνουν σημασία... Ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή... Τα παιδιά ξέρουν πολλά για μένα και πολλές φορές με έχουν κάνει ρόμπα σ όλο το σχολείο... Πολλές φορές τους τους εχω πει να σταματήσουν και ο ένας μου λέει ότι δεν τον νοιάζει αφού δεν πηγαίνω να του πω από κοντα αυτά που με ενοχλούν και αν αυτού του τα λέω απο το facebook και όλα μου λέει έλα μωρε σιγά...
Την προηγούμενη εβδομάδα λοιπον με πήραν τηλέφωνο στις 3 τα ξημερώματα και μου είπαν οτι είχαν κάνει χόρτο και οτι δεν ενοιωθαν καλά και δεν είχαν λεφτά να πάνε φάνε και δεν ήθελαν να πανε σπίτια τους για να μην τους καταλάβουν... Επειδή εγώ φοβήθηκα, το είπα αμέσως στη μάνα μου και αυτή με τα πολλά μου άφησε να τα φέρω απο κάτω από το σπίτι και τους έδωσα κάτι να φάνε. Με ρώτησαν τι της είπα και με άφησε και τους είπα οτι της είπα την αλήθεια για ότι κάνανε... Τέλος πάντων μετά όλο μου ρίχναν σποντες τις επόμενες μέρες και την προηγούμενη Πέμπτη κάναμε μια συζητηση σαν επίθεση ένα πράγμα οτι δεν πρέπει να λεω τα πάντα στη μάνα μου και ότι θα επρεπε να της πω ότι απλά είχαν πιει πολύ... Εγώ μετά στο σπίτι έκανα μια τεράστια φασαρία με τους γονείς μου περι ανέμων και υδάτων.
Τις επόμενες μέρες δε μου μίλαγε κανείς τους και εγώ αποφάσισα την Κυριακή να τους μιλήσω... Και ο ένας αμέσως μου είπε οτι πρέπει να τους τα πω από κοντα και μην μιλάω απο το τσατ και άλλος συμφώνησε σαν τη τσουτσού... Μετά ρώτησα το ένας από τους δύο τι έχει και μου είπε οτι δε θέλει να μου πει γιατι δε με εμπιστευται... Και επειδή εκείνη την ώρα εκνευριστηκα τους είπα οτι έκανα λάθος που τους εμπιστευτηκα και οτι δε νομίζω οτι αξιζει να παω να τους βρω για να τους τα χωσω....
Το αποτέλεσμα ο ένας να μη μιλάει και ο άλλος να μου έχει κάνει μπλοκ λέγοντας μου ότι πολύ μ ανεχτηκε... Του δεύτερου του εστειλα μειλ από ένα άλλο λογαριασμό λέγοντας του ότι είναι καλύτερα έτσι και οτι θα είμαι μια χαρά και οτι εγώ θα πετύχω στη ζωή μου ενώ αυτοί όχι...
Χθες λοιπόν ένιωσα χάλια και ήθελα να επανορθώσω και σκέφτηκα να τους πω ότι τελικά δεν είπα τίποτα στη μάνα μου και οτι απλά ήθελα να τους δοκιμάσω να δω τι θα κάνουν... Μάλλον δε με πίστεψαν... οχι είναι πιστευτό...
Από τη μία δε θα με χαλάσει να μην τους ξαναμιλήσω αφου και το προηγούμενο καλοκαίρι δεν είχα καμία επαφή μαζί τους και γενικά πέρασα μια χάρα αλλά δεν θέλω γιατί έτσι κι αλλιώς νιώθω πολύ μόνος και νομίζω ότι περνάω μια εποχή κατάθλιψης και απλά θα ήθελα να το περάσουν μαζί μου...
Τι λέτε να κάνω για να επανορθώσω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120773 από ChristiePll στις 06 Ιουνίου 2013, 1:36μμ

ChristiePll

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2013
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Με απλα λογια, δεν ειναι φιλοι σου οπως νομιζες αυτοι οι δυο μεταξυ τους οκ ειναι φιλοι, εσενα σε ειχαν απλα για χαβαλε στην παρεα! Αν ηταν οντως φιλοι σου...αρχικα δεν θα εκανα χορτο χωρις να το ξερεις & δεν θα σου ελεγαν μαλακιες δικαιολογιες θα προσπαθουσαν και εκεινοι να τα βρειτε! Επειδη ομως γενικα εσεις τα αγορια δεν πολυ σκεφτεστε..σκεψου και το αλλο, για πιο λογο να σπασει η φιλια σας επειδη τα πες στην μανα σου; και αν ηταν οντως φιλοι σου γιατι να σε κανουν ρομπα σε ολο το σχολειο; εγω πιστευω οτι απλα πρεπει να κανεις παρεα με ατομα που ταιριαζεις και που σε καταλαβαινουν οχι με αυτους...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120797 από trelaaa στις 06 Ιουνίου 2013, 8:37μμ

trelaaa

μέλος από: 13/2/2013
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Απομακρύνσου καλύτερα γιατί θα σε μπλέξουν και σε περίεργα σκηνικά και άντε να ξεμπλέξεις μετά..

Μην τα ξαναβρείς μαζι τους,είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις!

Φίλος είναι αυτός που μας κάνει να νιώθουμε ωραία,που είναι δίπλα μας στα όμορφα αλλά και στα άσχημα.Και όχι αυτός που περιμένει να τον σώζουμε,βάζοντας και εμάς σε κίνδυνο.
Σκέψου το αν θες στη ζωή σου άτομα που δεν σε εκτιμούν και δεν πρόκειται ποτέ να το κάνουν.
Είσαι 16 ακόμα,στη ζωή σου θα γνωρίσεις άλλα άτομα,ανθρώπους που θα ταιριάζεις.Φίλους πραγματικούς που θα τους αγαπάς και θα σε αγαπάνε γι'αυτό που είσαι.Που δεν θα φοβάσαι μήπως ανά πάσα στιγμή σε ρεζιλέψουν.Κι όταν μπει ένα τέτοιο άτομο στη ζωή σου θα το καταλάβεις αμέσως,από την ευτυχία που θα νιώθεις όταν θα είσαστε μαζί!

Οπότε μην αναλώνεσαι σε λυκοφιλίες.
Κάνε την πλάκα σου,για να μην είσαι μόνος σου,και ως εκεί!
Αν και είμαι της άποψης ότι καλύτερα να είσαι μόνος παρά με άτομα που δεν αξίζουν...

Και,προς Θεού,με άλλους κάνε την πλάκα σου,όχι με αυτά τα ζωάκια!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login