Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Πρόβλημα με κοπέλα (επήγει)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #123563 από troller_977 στις 18 Οκτωβρίου 2013, 2:38μμ

troller_977

Εικονίδιο
μέλος από: 17/10/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Φίλοι του φόρουμ, είμαι 16-17 και πάω Δευτέρα λυκείου. Από την αρχή της χρονιάς γνώρισα μια κοπέλα η οποία είναι καινούρια στο σχολείο και πάμε στο ίδιο τμήμα, με την οποία και κόλλησα άσχημα από την πρώτη στιγμή που την είδα. Τα προβλήματά μου είναι 2:

Α) Δεν έχω ξανακάνει σχέση διότι δεν πρόέκυψε, και επίσης κωλώνω να μιλήσω face-to-face με κοπέλα. Και όπως είναι φυσικό έχουμε μιλήσει μόνο 2 φορές και ελλάχιστα (βράστε τα). Επίσης έχει λογαριασμό στο ask.fm και της έχω πει εκεί (με ψευδώνυμο) ότι τη γουστάρω έχω κάνει κοπλιμέντα και όλα τα σχετικά, είμουν ρομαντικός και έτσι και αυτής της άρεσε αλλά της είπα ότι θα της πω αργότερα ποιός είμαι διότι έχω τους λόγους μου. Και οκ πείτε ότι της λέω να πάμε cinema ή σε καφετέρια ή τέσπα καμιά βόλτα και δέχεται, μετά δεν ξέρω τί να της λέω και φοβάμαι ότι θα την ξενερώσω.

Β) Έχω λίγη ακμή (σε ένα μέρος του προσώπου αρκετά και πολύ μικρά σπυράκια που δεν κάνουν αίσθηση αλλά σε ένα σημείο (2 τετραγωνικά εκατοστά :p) έχω 3-4 κοκκινίλες. Εδώ θέλω να ακούσω γυναικεία γνώμη, να μου πείτε δηλαδή άμα η ακμή σας ξενερώνει. Έχω σκευτεί να αγοράσω την υγρή πούδρα της acnicare και θέλω να μου πείτε γνώμες όποιος την έχει αγοράσει (αν φαίνεται ότι έχει μπει πούδρα ή αν δεν ξεχωρίζει με το δέρμα, που είναι το ζητούμενο). Αν όμως εξαιρέσουμε την ακμή πιστεύω ότι είμαι πολύ ωραίος (έχω γένια, είμαι κουρεμένος γλόμπος όχι τελείως, ψηλός, μπλε μάτια. Δεν το λέω για να το παινευτώ, αλλά θέλω να σας εξηγήσω ότι η ακμή μου τα χαλάει όλα.
Ξέχασα να πώ η κοπέλα φαίνεται «εύκολη», πιστεύω ότι με συμπαθεί και μου έχει κάνει λικε σε μια φώτο στο φβ.

Εγώ θέλω από εσάς να με κατατοπίσετε (προτιμώ γνώμες κοριτσιών) ξέρω γω πότε να της πω να βγούμε, τί θα της λέω όταν βγούμε για να μην με βαραιθεί, πότε να τη φιλήσω (στο στόμα εννοείται), σε ποιά σημεία του σώματος να την ακουμπάω και τέτοια. Εγώ θα ήθελα κατά τα χριστούγεννα για να προετοιμαστώ αλλά μου φαίνεται λίγο αργά. Επίσης τί να κάνω με την ακμή; Πούδρα ή τίποτα; Επίσης αν με ρωτήσει τί λόγο είχα να μην της το πώ τόσο καιρό τί να της πώ; (αρχικά τα είχε με κάποιον και χόρησαν, να της πώ ότι περίμενα να ηρεμίσει πρώτα μήπως ή δεν είναι καλή ιδέα;)

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123569 από troller_977 στις 18 Οκτωβρίου 2013, 11:10μμ

troller_977

Εικονίδιο
μέλος από: 17/10/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά γράψτε γνώμες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123656 από stupid_me στις 24 Οκτωβρίου 2013, 5:25μμ

stupid_me

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Μην ανησυχείς για την ακμή φίλε, εμένα προσώπικα δεν με ξενερώνει καθόλου, έτσι κι αλλιώς είναι φυσιολογικό να έχεις ακμή στην εφηβεία.
Οσο για την κοπέλα μην κωλώνεις καθόλου, προσπάθησε να είσαι ο εαυτός σου και να έχεις αυτοπεποίθηση.

Από κρέμες για ακμή δεν έχω ιδέα, δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι τέτοιο. Πάντως καλό θα ήταν να είχες μια. Να ξέρεις, τα σπυράκια να μην τα ακουμπάς καθόλου (γενικά) γιατί τότε είναι που ερεθίζονται, γίνονται ενοχλητικά και αφήνουν σημάδια.

Τώρα για το πότε να κάνεις τί με αυτήν, δεν έχω προσωπική εμπειρία για να σε κατατοπίσω. Ελπίζω να βοή8ησα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123689 από RaKa στις 26 Οκτωβρίου 2013, 1:53μμ

RaKa

Εικονίδιο
μέλος από: 26/10/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπερα φιλε μου. Εμενα η ακμη δε με ενοχλει ιδιαιτερα αν και καλο θα ηταν αν γινοταν παντα να την καλυπτεις η να χρησιμοποιεις κρεμα. Ειδικα αν εισαι ωραιος οπως λες η ακμη δε θα ειναι προβλημα.
Οσο για τη κοπελα αν δεχθει να βγειτε απλα προσεξε μη φανεις πεφτουλας. Μη κατεβασεις ή ανεβασεις πολυ τα χερακια σου απτη πρωτη φορα εκει στη μεση της αν τα εχεις καλα θα ειναι. Βεβαια εξαρταται απ την κοπελα αυτο.
Ελπιζω να βοηθησα, καλη τυχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login