Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τα ωραιότερα πράματα στη ζωή ή είναι ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Πως να τον προσεγγίσω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #124191 από faidra:) στις 09 Δεκεμβρίου 2013, 6:55μμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Γειά σας παιδιά!
Θα είμαι σύντομη.Τον τελευταίο καιρό πάμε σ ένα μαγαζί με την παρέα μου και έπαθα ένα κόλλημα να το πω(;) με ένα παιδί που δουλεύει εκεί ως σερβιτόρος.Αυτός είναι πάρα πολύ σοβαρός γενικώς, δεν δίνει εύκολα δικαιώματα.Πάμε συχνά εκεί γιατί μένουμε δίπλα οπότε τον βλέπω αρκετά συχνά κι ενώ έχουμε γνωρίσει όσα παιδιά δουλεύουν εκεί αυτός παραμένει απόμακρος.
Τι να κάνω για να τον γνωρίσω κάπως; Θέλω να είμαι διακριτική όσο γίνεται.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124205 από unknown200 στις 10 Δεκεμβρίου 2013, 12:03πμ

unknown200

μέλος από: 8/12/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Έγραψε:(faidra:)@09 Δεκεμβρίου 2013)
Γειά σας παιδιά!
Θα είμαι σύντομη.Τον τελευταίο καιρό πάμε σ ένα μαγαζί με την παρέα μου και έπαθα ένα κόλλημα να το πω(;) με ένα παιδί που δουλεύει εκεί ως σερβιτόρος.Αυτός είναι πάρα πολύ σοβαρός γενικώς, δεν δίνει εύκολα δικαιώματα.Πάμε συχνά εκεί γιατί μένουμε δίπλα οπότε τον βλέπω αρκετά συχνά κι ενώ έχουμε γνωρίσει όσα παιδιά δουλεύουν εκεί αυτός παραμένει απόμακρος.
Τι να κάνω για να τον γνωρίσω κάπως; Θέλω να είμαι διακριτική όσο γίνεται.

Διακρητικη εσυ, ψυχρος αυτος. Δεν νομιζω να ειναι ευκολο.
Αρχικα μπορεις να ξεκινησεις με το να του μιλας πολυ λιγο κατα την ωρα της παραγγελιας ωστε να σε μαθει και να νιωθει πιο οικια και οχι αμηχανα. Μετα θα ειναι καπως πιο ευκολο να ανταλλαξεται τηλεφωνα και να βγειτε μαζι. Αργοτερα ολα θα κυλησουν μονα τους.

Ολο αυτο ομως θα παρει καιρο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124211 από faidra:) στις 10 Δεκεμβρίου 2013, 11:05πμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Αυτό το έχω βάλει μπροστά σιγά σιγά. Έχει σκάσει κάτι χαμόγελα, πέφτουν και κάτι κοιτάγματα αλλά δεν ξέρω αν το κάνει επειδή νομίζει ότι κάτι θέλω να του παραγγείλω,κατάλαβες; :-p
Τέλος πάντων, δεν νομίζω ότι υπάρχει και άλλος τρόπος σε αυτή τη φάση.Έχω καταντήσει αλκοολική,άστα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124606 από faidra:) στις 08 Ιανουαρίου 2014, 10:57μμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Kαι επανέρχομαι γιατί μπορώ.Καταφέραμε να γνωριστούμε,έχουμε αναπτύξει σχέσεις γενικώς,εγώ είμαι αυτή που λίγο σκαλώνει να του μιλάει! Αυτός μου είπε ξεκάθαρα πάνω σε μια συζήτηση ότι είναι ντροπαλός γι αυτό δείχνει τόσο σοβαρός.Απο κει και πέρα, εγώ θέλω να κάνω μια κίνηση για να καταλάβει ότι ενδιαφέρομαι,πέρα απο το να μιλάμε απλά.Πως να του το φέρω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login