Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κραυγή απόγνωσης πονεμένου άντρα: Μη μου τους κύκλους τάραττε. Τάραττέ μου τον κύλινδρο.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Πως να πλησιασω ενα κοριτσι,

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125666 από herc11 στις 27 Φεβρουαρίου 2014, 6:50μμ

herc11

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Γεια σας, ειμαι 16 χρονων και εδω και καμποσο καιρο γουσταρω μια κοπελα στην ηλικια μου, παμε στο ιδιο σχολειο σε διαφορετικες ταξεις,δεν εχουμε μιλησει ποτε,ομως νομιζω οτι και αυτη εχει καποια ασθηματα για εμενα επειδη την πετυχαινω να με κοιταει καμια φορα, τελοςπαντων δεν ξερω πως να την πλησιασω και πως να μιλησουμε εφοσον δεν την ξερω καθολου.Επισης ειμαι αρκετα ντροπαλος οποτε δν νομιζω να μπορω να παω στα καλα του καθουμενου και να της μιλησω.Εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να αρχισουμε να μιλαμε σιγα σιγα?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #125674 από άσχετος στις 27 Φεβρουαρίου 2014, 9:02μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε!
Το ότι σε κοιτάει,μερικές φορές,δεν σημαίνει και πως έχει αισθήματα για εσένα..Πιστεύω πως δεν γίνεται να έχεις αισθήματα για κάποιον/α που δεν γνωρίζεις καν..Για να σε κοιτάει,σημαίνει ότι της αρέσεις..Αλλά μην είσαι και τόσο σίγουρος,μπορεί εκείνη την στιγμή,να κοιτάει τυχαία προς εσένα..Αλλά εμείς παίρνουμε το θετικό..
Λοιπόν,μπορείς να αρχίσεις να της μιλάς από κοντά,παράδειγμα,αν καμιά φορά δείχνει σαν να ψάχνει κάτι ή κάποιον/α,ρώτα της"Ψάχνεις κάποιον,μήπως μπορώ να σε βοηθήσω;"..Επίσης,αν καμιά φορά,έχει πάνω της κάνα βιβλίο,ρώτα την για το αντίστοιχο μάθημα,ότι να'ναι,να της μιλήσεις θέλεις!
Άλλος ένας τρόπος είναι από το facebook,ρώτα για ότι να'ναι θέμα,αν δεν απαντάει μονολεκτικά συνέχισε το,ρώτα της για τον εαυτό της,ρώτα την για τον αδερφό της,την ξαδέρφη της..Ότι να'ναι,αρκεί να μιλάτε..Σιγά σιγά,θα αρχίσετε να μιλάτε και από κοντά μετά!

Εγώ προσωπικά,θεωρώ,πως από κοντά αν αρχίσεις να της μιλάς,θα αρχίσεις αυτόματα και από το facebook..Ενώ αν αρχίσεις από το facebook,το βλέπω δύσκολα από κοντά να μιλάτε..

Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125678 από herc11 στις 27 Φεβρουαρίου 2014, 9:28μμ

herc11

Εικονίδιο
μέλος από: 27/2/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ φιλε μου, αν και δυσκολο να της μιλησω face-to-face αυτο θα κανω και οτι γινει εγινε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125679 από άσχετος στις 27 Φεβρουαρίου 2014, 9:36μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Έτσι μπράβο!Είσαι 16 χρονών...Υπάρχουν τόσα κορίτσια,στην ηλικία σου..Μην κολλάς σε 1..Άλλο αν υπάρχει σχέση..Αλλά τώρα,ότι γίνει έγινε..κάθε φορά παίρνεις 1 μάθημα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login