Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τέχνη είναι το δέντρο της ζωής. Η επιστήμη είναι το δέντρο του θανάτου.
Κυριακή, 19 Μαΐου

πανελληνιες και φιλοι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125940 από urban στις 16 Μαρτίου 2014, 4:51μμ

urban

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
γεια σας! εδω και 1 μηνα εχω "κοψει" τις πολλες βολτες για να διαβαζω περισσοτερο και πιο αποτελεσματικα για τις πανελληνιες. αρχικα οι φιλοι μου (δε δινουν ολοι πανελληνιες) με στηριζαν, μου ελεγαν να διαβασω και πως εμεινε λιγος καιρος οποτε να διαβαζω και να κανω υπομονη. ομως οσο περναει ο καιρος τοσο νευριαζουν μαζι μου επειδη τους λεω οτι δεν μπορω να βγω, οτι προτειμω να διαβασω παρα να βγω εξω, πολλες φορες εχω μαλωσει με μερικα ατομα για αυτο. δεν ειμαι το παιδι που δεν θα βγει καθολου, που θα κλειστει μεσα για βδομαδες απλως επελεξα να βγαινω ΟΤΑΝ θεωρω πως χρειαζομαι να βγω, οταν πνιγομαι και τις αλλες ωρες να διαβαζω η να χαζευω λιγο με την οικογενεια μου και μετα να ξαναδιαβαζω.


το θεωρειτε παραλογο? εσεις πως χειριστηκατε το χρονο σας οταν δινατε πανελληνιες? οσοι δινεται\εχετε δωσει πανελληνιες πως σας συμπεριφερθηκαν οι φιλοι σας που δεν εδιναν πανελληνιες? σας πιεζαν να βγειτε η σας εδιναν κουραγιο να διαβασετε? πως να το χειριστω ολο αυτο, γιατι με γεμιζει τυψεις οταν μου λενε συνεχεια "παλι θα κατσεις μεσα για να διαβασεις ρε?"!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125942 από Gray στις 16 Μαρτίου 2014, 5:09μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
Ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχουν τετοια σταση διοτι δεν δινουν εξετασεις και δεν ξερουν τι εστι η πιεση που εχεις . Ειναι επισης απολυτα φυσιολογικη και η δικη σου σταση διοτι οπως προειπα , εχεις μια μεγαλη αποστολη μπορστα σου και απότι φαινεται το θες πολυ να περασεις σε καποια σχολη . Το συστημα στην Ελλαδα ειναι πολυ δυσκολο και ανουσιο με τις πανελλαδικες , καλη επιτυχεια , λιγη υπομονη και μετα θα πετας στον ουρανο . Πες στους φιλους σου , να κανουν και αυτοι λιγη υπομονη .

οσον αφορα το πως διαχειριζομουν εγω τον χρονο μου , σιγουρα υπηρχαν μερες που θα εβγαινα να ξεσκασω , αλλα και μερες που διαβαζα στο σπιτι και δεν μπορουσα να βγω εξω λογω πιεσης και λογω του οτι δεν ειχα ορεξη με τοσο διαβασμα και τοσο αγχος . Μην σε νοιαζει τοσο τι λενε οι φιλοι σου , εμενα προσωπικα ολοι διαβαζαν και καταλαβαιναν , πες τους οτι θες να γραψεις καλα και γιαυτο διαβαζεις .

dont worry .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125980 από urban στις 17 Μαρτίου 2014, 1:28μμ

urban

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
τους εχω πει να κανουν υπομονη, καποιοι κανουν καποιοι οχι. μεχρι τωρα εβγαινα 2-3 φορες τη βδομαδα και τις υπολοιπες μερες διαβαζα αλλα τον τελευταιο μηνα που διαβαζω και βγαινω πιο σπανια (ειδικα τωρα που μας εχουν φορτωσει με διαγωνισματα και στο φροντηστηριο και στο σχολειο) θυμωνουν. και δε ξερω πως να το χειριστω, για παραδειιγμα ενδεχομενως να φτασω στο σημειο να κοψω με ορισμενα ατομα εντελως παρολο που δε θελω να φτασω σε αυτο το σημειο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125981 από Dieftharmenos στις 17 Μαρτίου 2014, 1:37μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Παιρναω ακριβως τα ιδια και εχασα πολλους φιλους γι αυτον τον λογο...αν δεν μπορουν να σε καταλαβουν δεν αξιζει να προσπαθεις...σκληρο αλλα ετσι ειναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login