Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Δεν ξέρω γρι από μουσική. Στον κύκλο μας δεν είναι απαραίτητο. (Elvis Presley)
Παρασκευή, 19 Απριλίου

επαφες με πρωην

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126161 από urban στις 28 Μαρτίου 2014, 5:42μμ

urban

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
αν καποιος\α σας ειχε αφησει επειδη βρηκε κατι καλυτερο, χωρις να εχετε δωσει αφορμες χωρισμου η ακομη και τσακωμου, αλλα παρολα αυτα δε τον ειχατε ξεπερασει εντελως, τι θα κανατε? και αν σε καποιες συζητησεις σας (μετα τον χωρισμο) σας ελεγε πως δεν θελει να χαθειτε, πως θελει ακομα να μιλατε γιατι δεν ειναι ετοιμος ωστε να κοψετε πως θα αντιδρουσατε?

γενικα εσεις κρατατε επαφες με τους\τις πρωην σας? ποτε νομιζετε πως πρεπει να "κοπουν" οι επαφες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126166 από Darkwin στις 29 Μαρτίου 2014, 12:32πμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Από την ώρα που σε άφησε για κάτι καλύτερο, αυτο σημαίνει πως δεν σε γούσταρε πραγματικά. Μην κολλάς σε αυτόν. Πρώην είναι πρώην, μάλλον δεν θα κρατούσα σχέσεις. Ανάλογα και με τον τρόπο και τον λόγο που χωρίσαμε βέβαια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126352 από Μανοςςςςςς στις 08 Απριλίου 2014, 8:30πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Καταρχας μην λες οτι σε παράτησε για κάτι καλύτερο...Υποτιμάς τον εαυτό σου.Τώρα σχετικά με το τι να κάνεις:
1) Το σωστό είναι αν νοιώθεις έστω και λίγο ερωτικά για αυτόν να κόψεις κάθε επαφή.Σε έχω ήδη κάνει εικόνα να δίνεις σημασία σε κάθε λέξη που σου γράφει στη συνομιλία σας στο facebook.Να τρώγεσαι επί ώρες μήπως κάποια λέξη του έκρυβε κάποιο υπονοούμενο.Ο τύπος φέρεται εγωιστικά.Δεν καταλαβαίνει οτι καταβάθως και μακροπρόθεσμα αυτή η επαφή σου δημιουργει πρόβλημα,οτι δεν σε αφήνει να ξεκολλήσεις.

2)Όλα τα παραπάνω είναι εύκολο να τα λέω κρίνοντας αντικειμενικά.Επειδή όμως βρίσκομαι και εγώ στην ίδια φάση με σένα,ξέρω πόσο δύσκολο είναι να κόψεις έστω και αυτή τη μικρή επαφή,η οποία πιστεύεις οτι κρύβει μια μικρή αλλα αρκετή για σένα ελπίδα να τα ξαναβρείτε...
Τι να πω...Μακάρι να βρείς και να βρώ το κουράγιο να βάλουμε ένα γαμη@@%$^@!νο    Χ και να προχωρήσουμε με καθαρό μυαλό,με σκέψεις που να μας χαροποιούν και όχι να μας θλίβουν,και με χαρούμενα όνειρα που να μην καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που τα είδες όταν ξυπνήσεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login