Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διασκέδαση είναι η τέχνη να κουράζεσαι τις ώρες της ανάπαυσης.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Θέμα με κοπέλα...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126311 από Dhmhtrhs_98 στις 06 Απριλίου 2014, 10:07πμ

Dhmhtrhs_98

μέλος από: 3/1/2013
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Λοιπόν... Γειά σας! Είμαι ο Δημήτρης, 16 (σχεδόν!), και πάω πρώτη λυκείου!


Στο θέμα μας...

Μου αρέσει μια κοπέλα, την λένε Ελένη, λίγο ασταθής χαρακτήρας, αλλά όμορφη! Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι ότι τα έχει με άλλον...

Τί να κάνω για να την προσεγγίσω? :(

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι φέτος μετακόμισα, και γενικά δεν έχω φίλους και δεν είμαι ιδιαίτερα δημοφιλής, οπότε μπορεί να την επηρεάζει και αυτό... :(

Μια φορά που μιλήσαμε όμως μου λέει πως είμαι καλός χαρακτήρας( "Σε έχω κόψει εγώ!" μου λέει! :P ), αλλά την μία είμαστε και γαμώ τους φίλους, από την άλλη βριζόμαστε! :P

Επίσης μου μιλάει για το αγόρι της και στάζει μέλι το στόμα της! :(

Και τώρα έχω 3 άγχη...

1) Τί να κάνω για να την προσεγγίσω?
2) Πώς να κοινωνικοποιηθώ?
3) Το άγχος των εξετάσεων(κλασσικό, αλλά λίγο άσχετο με το θέμα μας! :P )
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126315 από pi8hkos97 στις 06 Απριλίου 2014, 1:11μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς όσον αφορά τις εξετάσεις αν είσαι πάνω από 15 είσαι ΑΨΟΓΟΣ καθώς θα πέσουν τόσο πολύ οι βάσεις με το νέο σύστημα που θα μπορείς να μπεις όπου θες. Στο θέμα μας δεν νομίζω ότι για να ρίξεις γκόμενα πρέπει να είσαι και δημοφιλής τί θέλω να πω ότι μετράνε άλλα πράγματα.
Βέβαια θα βοηθούσε την κατάσταση γιαυτό μπορείς να αρχίσεις να κάνεις φιλίες με ΟΛΟΥΣ, χωρίς όμως να γίνεσαι και ουρά. Όσον αφορά την κοπέλα από τη στιγμή που τα έχει με άλλον πρέπει να κάνεις κάτι να τους χωρίσεις πάρτην μια μέρα και καλά για φιλική βόλτα (καλύτερα βράδυ), και πήγαινέ την κάπου χωρίς πολύ κόσμο και άρχισε να της λες πώς αισάνεσαι. Μετά πιάστην και φίλα την. Μπορεί αυτή βέβαια να αντισταθεί και να σηκωθεί να φύγει, αλλά το μεγάλο βήμα έγινε. Αυτό διότι μετά θα είναι μπερδεμένη και θα σε σκεύτεται, με αποτέλεσμα να σπάσει κάτι στη σχέση της με τον άλλον. Μετά από 1-2 μέρες άμα δεν σου ξαναμιλήσει πες της ότι θες να μιλήσετε γιαυτό που έγινε, και όταν ξαναβρεθείτε μόνοι σας την ξαναφιλάς πάλι, λες ότι δεν μπορείς να τη βγάλεις από το μυαλό σου και όλα τα σχετικά. Όταν γίνει για 2η φορά, μετά φρόντισε με κάποιο τρόπο να το μάθει ο άλλος ώστε να χωρήσουν και να είναι όλη δική σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126317 από Dhmhtrhs_98 στις 06 Απριλίου 2014, 4:03μμ

Dhmhtrhs_98

μέλος από: 3/1/2013
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Κατ'αρχάς, σε ευχαριστώ που μου απάντησες, και πιστεύω πως με βοήθησες ως έναν βαθμό!

Από την μία, το θέμα είναι ότι είμαστε σε διαφορετικά χωριά (είμαι πρώην παιδί της πόλης! :P ), οπότε αυτό είναι δυσκολούτσικο...

Από την άλλη, εδώ που είμαστε οτιδήποτε και να κάνεις το μαθαίνει πρώτα ο κόσμος και μετά εσύ ο ίδιος, οπότε αυτό είναι κακό από την μία γιατί και εμένα θα πουν πως πήγα να τους χωρίσω, και αυτήν θα την πουν τσούλα... Από την άλλη είναι καλό γιατί θα το μάθει πιο εύκολα ο άλλος! ;)

Το θέμα είναι όμως πως από τότε που μετακόμισα έχω φάει ήδη 3(?) (μπορεί και 2!) φορές χυλόπιτα! Όχι ότι δεν βλέπομαι, αλλά γενικά είμαι και από πλευράς χαρακτήρα και από πλευράς (όχι πολύ!) εμφάνισης, λίγο κάπως...

Και θα μου πεις τί εννοώ...

Από πλευράς χαρακτήρα, είμαι λίγο μαλακάκος, και λίγο κάνω μαλακίες στην τάξη και γενικά!

Από πλευράς εμφάνισης, το μόνο θέμα μου είναι ότι έχω λίγο πιο παχιά φρύδια από το κανονικό!

Επίσης, είμαι αρκετά άπειρος στις σχέσεις, και αρκετά άπειρος σε φιλιά και τέτοια, αν και έχω κάνει γλωσσόφιλο!

Αυτά!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login