Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Τραπεζίτης: Αυτός που σου δίνει την ομπρέλα του όταν έχει λιακάδα, και την παίρνει πίσω όταν αρχίζει να βρέχει.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Ποιον απο τους δυο διαλεγω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126561 από rafaela96 στις 19 Απριλίου 2014, 5:23μμ

rafaela96

Εικονίδιο
μέλος από: 19/4/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Λοιπον.Ειμαι 17 και ειμαι με ενα αγορι σχεδον 1 χρονο αγαπιομαστε και ειμαστε ερωτευμενοι.Πριν απο λιγο καιρο ομως ο κολλητος μου με τον οποιο ειμαι ερωτευμενη περιπου 3 χρονια μου ειπε οτι θελει να εχουμε σχεση(ξερει τα συναισθηματα μου γι'αυτον). Το θεμα ειναι οτι ολον αυτο το καιρο ημουν σιγουρη οτι αυτος δεν ενδιαφεροταν για μενα ερωτικα παρ'ολ'αυτα τα συναισθηματα μου γι'αυτον ηταν παντα πιο εντονα απ'αυτα που εχω για το αγορι μου.Τωρα ομως που μιλησαμε με τον κολλητο μου αισθανομαι οτι το απιαστο ονειρο μου μπορει να γινει πραγματικοτητα και ενω ημουν σιγουρη οτι θα διαλεγα αυτον ξαφνικα δε θελω να αφησω το αγορι μου και δεν ειναι επειδη φοβαμαι να τον χωρισω η κατι τετοιο.Οποτε πρεπει να παρω μια αποφαση μιας και ο κολλητος μου περιμενει και δεν εχω ιδεα τι θελω.Πως μπορω να καταλαβω τι νιωθω η εστω να καθαρισει λιγο το μυαλο μου γιατι εχω παθει σοβαρο μπλακαουτ.Οταν ειμαι με το αγορι μου σκεφτομαι πως προτιμω το κολλητο μου και οταν ειμαι με τον κολλητο μου σκεφτομαι οτι θελω να μεινω με το αγορι μου.Και απο εκει που νομιζα οτι θα ημουνα μονη και ερημη βρισκομαι σε αυτη τη κατασταση που δεν υπηρχε περιπτωση να τη φανταστω ποτε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126563 από pi8hkos97 στις 19 Απριλίου 2014, 6:08μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Από όσα κατάλαβα, με το αγόρι σου υπάρχει περισσότερη αγάπη και λιγότερο πάθος ενώ με τον κολλητό σου το κυρίαρχο συναίσθημα είναι το πάθος. Κατά τη γνώμη μου φτιάξτα με τον κολλητό σου χωρίς να χωρίσεις το αγόρι σου (πούλα παραμύθι στον κολλητό σου ότι ψάχνεις ευκαιρία να του δόσεις πόδι άμα αρχίσει και σε πιέζει ότι και καλά θα σε χωρίσει αν δεν ξεκαθαρίσεις με το αγόρι σου) και δες για καμιά βδομάδα πώς αισθάνεσαι. Αν δεις ότι προτιμάς τον κολλητό σου (που μάλλον συμβαίνει αυτό) δώσε πόδι στο αγόρι σου ώστε να μην νιώσει προδωμένος. Αν τώρα σου λείπει το αγόρι σου και θες και τους 2, χώρισε με τον κολλητό σου και φρόντισε να μην μάθει τίποτα το αγόρι σου.
Υ.Γ. Αν είχα κοπέλα και ήμουν τόσα χρόνια ερωτευμένος με την κολλητή μου, θα δοκίμαζα και κάτι διαφορετικό. Κάνε και εσύ το ίδιο και μη φοβάσαι ότι είσαι πουτ@ν@ και τέτοια, αυτά τα λένε οι κομπλεξικοί επειδή δεν μπορούν να λύσουν τα προβλήματά τους και ασχολούνται με αυτά των άλλων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126564 από rafaela96 στις 19 Απριλίου 2014, 6:50μμ

rafaela96

Εικονίδιο
μέλος από: 19/4/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Δε παιζει με τη καμια να κανω κατι τετοιο γαμ*τ* γιατι δυστηχως ειμαι πολυ καλος ανθρωπος που να μην ημουνα.Αλλα νομιζω πως εχεις δικιο για τον κολλητο οποτε τωρα το δυσκολο κομματι ειναι ο χωρισμος, υπεροχα.Ευχαριστω πολυ παντως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126567 από giannhslampoglo στις 20 Απριλίου 2014, 1:06πμ

giannhslampoglo

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/4/2014
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Οτι σου λεει η καρδια σου κανε καλο ειναι αφου εσει εχεις ζηση την εμπειρια και οχι εμεις στο φοραμ ''φτου'' καλο ειναι να κανεις οτι λεει η καρδια σου
Καλο βραδυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #126577 από Bluejack στις 20 Απριλίου 2014, 12:37μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γνώμη μου:
Ζήτα και από τους 2 λίγο χρόνο να μείνεις μόνη σου
και να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για το τι ακριβώς θες.
Λογικά αυτό που θες είναι να μη χαθεί κανείς απ'τη ζωή σου αλλά μάλλον εκείνοι θα έχουν διαφορετική άποψη. Μην αρχίσεις κάτι παράλληλο γιατί αν είσαι άνθρωπος με αισθήματα τότε θα υποφέρεις. Αν πάλι δε σε νοιάζει τότε κάνε ότι καταλαβαίνεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126591 από Dieftharmenos στις 21 Απριλίου 2014, 12:08πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Θα σου πω κατι...ειχα κανει παραλληλες σχεσεις περυσι για να εκδικηθω δυο κοπελες(ηταν και οι 2 πρωην)...το μετανιωσα φρικτα...θα σε καταστρεψει και εσενα και αυτους...μην το κανεις...

Μεινε μονη σου οπως ειπε και ο BJ
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login