Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Με ρίξανε στη φυλακή επειδή έβγαζα χοντρά λεφτά. Περίπου ένα χιλιοστό πιο χοντρά.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Ερωτευμένη με τον πιο ακατάλληλο άντρα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126884 από Joil στις 02 Μαΐου 2014, 1:44πμ

Joil

Εικονίδιο
μέλος από: 2/5/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα!
εχω ενα απο τα μεγαλύτερα προβλήματα που θα μπορούσε να έχει μια γυναίκα.Να ερωτευτεί εναν ακατάλληλο άντρα.
ο συγκεκριμένος ειναι παντρεμένος,σχεδόν 20 χρόνια μεγαλύτερος μου και ειναι και συνάδελφός μου!Φτού ε?
Δουλέυουμε μήνες μαζί αλλα σιγά σιγά άρχισα να εχω καποια αισθήματα για αυτόν,γιατί εβλεπά και ενδιαφέρον απο την μερια του.Διάφορα υπονοούμενα που στην αρχή λες για πλάκα αλλα μια δυο τρείς πέντε δέκα πάει αλλόυ το μυαλό σου.Εχω μάθει οτι δεν είναι ευτυχησμένος στον γάμο του και μου το έχει πει και ο ίδιος και γενικά ακούω απο πολλούς οτι το ματάκι του παίζει.Δεν με ενδιαφέρει αν ειναι πιστός και τίμιος κτλπ απλα θέλω να μάθω αν όντως εχει σίγουρα κάποια αισθήματα και για μένα.Δεν ξέρω πως να χειριστώ το θέμα.Πετάει συνεχώς υπονοούμενα αλλα φοβάμαι οτι αμα τον πω κάτι εγω με παρεξηγήσει.Μπορεί όντως να τα λεεί για πλάκα και αμα κάνω κάτι και με δώσει τα παππούτσια στο χέρι θα νιώσω πολλύ άσχημα γιατι τον εκτιμώ πολλύ και δεν θέλω να σκεφτεί άσχημα για μένα.Δένω ξερω πραγματικά τι να κανω.απο την μιά λέω πως τα ενοεί και πρέπει να δείξω και εγω ενδιαφέρον απέναντι του και απο την άλλη λεω πως τα κάνει για πλάκα και πως αν κανω εγω κάτι θα φανώ οτι πήρα δικαίωμα χωρίς να πρέπει.Το μυαλό μου έχει κουραστεί να το σκεφτετε το θέμα και κανείς δεν μπορεί να μου δώσει γνώμη γιατι το πρώτο πράγμα που θα σκεφτούν ειναι "μα καλά με αυτόν!!"
τελικά είναι πολλύ δύσκολο να το διαχειριστώ η μήπως απλά πρέπει να το ξεχάσω.Τα πάντα στην καθημερινότητα μας ειναι γύρω απο εμας και όπωτε τον βλέπω περνάνε χίλια δύο απο το μυαλό μου.Εγω είμαι νοσηλευτρια και αυτος γιατρός.........
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126885 από Dieftharmenos στις 02 Μαΐου 2014, 10:38πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Αρχικα πρεπει να θεσεις στον ευατο σου το εξης ερωτημα:"Μπορω να σηκωσω το βαρος να ειμαι τριτο προσωπο αναμεσα σε ενα ζευγαρι?"

Συνηθως η απαντηση αυτης της ερωτησης ερχεται οταν ερχονται τα προβληματα.Δηλαδη ΑΝ κανετε σχεση η εχετε ερωτικες επαφες τι σε κανει να πιστευεις οτι σε καθε τηλεφωνο της γυναικας του δεν θα ξεκουμπιζεται?Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα εισαι το παιχνιδακι του?

Ειναι παντρεμενος και προφανως εχει ζησει πολλα πραγματα με την γυναικα του.Αυτα θα τα θυμηθει κι αυτος οταν εσυ θα καταλαβεις οτι τον ενδιαφερει πιο πολυ.

Τελος παντων,στο θεμα μας.Αν θελεις τοσο πολυ να το ζησεις θα σου προτινα να κανεις την κινηση σου.Μεγαλος ανθρωπος ειναι θα σε καταλαβει ακομα και να μην θελει.Δεν νομιζω να σου κρατησει κακια ουτε να χασει την εκτιμηση που σου εχει.Μαλλον θα τονωθει ο ανδρισμος του.

Βεβαια δεν τον ξερω σαν χαρακτηρα και μιλαω γενικα και αοριστα αλλα ειναι ωριμος αν παρεις υποψην σου την ηλικια του.Ετσι και αλλιως λογο δουλειας εχετε στενες επαφες οποτε οτι και να γινει στο τελος θα το ξεπερασετε...

Παντως εγω δεν θα σου το προτινα να κανεις κατι με αυτον.Μπορει τα πραγματα να παρουν και χειροτερη τροπη και να εισαι η αιτια που θα χαλασει ο γαμος του.Το αντεχεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126886 από pi8hkos97 στις 02 Μαΐου 2014, 12:32μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίταξε να δεις δεν μας έχεις πει τί ηλικίες είστε, διότι αν ας πούμε ο άνθρωπος είναι πάνω από 50, δεν νομίζω να αφήσει τη γυναίκα του. ΕΠίσης έχει παιδιά; Αν είναι σε μεγάλη ηλικία (γυμνασίου-λυκείου π.χ.) τότε θα μπορούν να το δεχτούν πιο εύκολα αν μαθευτεί. Επίσης άμα μένετε σε κλειστή κοινωνία, μετά θαρχίσουν τα κουτσομπολιά. Για παράδειγμα άλλο να μένετε Χανιά και άλλο Σφακιά. Αλλά αν υπάρχει έρωτας μη μασάς με τα κουτσομπολιά. Αν με τη γυναίκα του δεν τα πάνε και τόσο καλά, τότε ίσως κάνει την κίνησή του. Αλλά αν ισχύουν αυτά που έγραψα, τότε είναι πιο περίπλοκο. Προσπάθησε πάντος, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126888 από Joil στις 02 Μαΐου 2014, 1:03μμ

Joil

Εικονίδιο
μέλος από: 2/5/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Εχουμε γυρω στα 20 χρονια διαφορά δηλαδή εγω είμαι 20 και ευτός 37-38.
Εχει ενα παιδί γυρω στα 7 το οποίο ήταν και ο λόγος που παντρέυτηκε με την γυναίκα του επειδη εκεινη έμεινε έγκυος.Σκεφτομαι οτι δεν κάνει κάποια κίνηση γιατι φιβάται οτι θα τον παρεξηγήσω επειδή ξέρω οτι είναι παντρεμένος και επειδή έιναι μεγαλύτερός μου.και έγω φοβάμαι το αντίθετο.Νόμπελ βλακείας!
Βέβαια δεν θέλω να τρβήξει τόσο μακρια η βαλίτσα με το να κάνουμε μακροχρόνια σχέση γιατι ξέρω πως όταν θα σκέφτομαι οτι το βράδυ θα κοιμάται στο ίδιο κρεβάτι με την γυναίκα του θα με ενοχλεί.Απλά θέλω να το ζήσω όσο πάει.
Σήμερα μάλιστα προσφέρθηκε να με πάει σε ένα φαρμακείο να αφήσω κάποια έγγραφα αλλα κάτι προέκυψε και δεν πηγαμε.Με ρώτησε πότε τελειώνει η σύμβαση μου γιατι νόμιζε οτι είμαι με τα 6μηνα και μόλις του έιπα οχι έχω άλλους 10 μήνες χάρηκε πολλύ και μου είπε ωραία θα σε έχω εδώ.
Σε όλους λεει οτι είμαι όμορφη και καλή κοπέλα.
Σκέφτομαι να κάνω κάποια κίνηση γιατι δεν έχω κατι να χάσω.Αλλα το θέμα είναι πως δεν ξέρω πως να διαχειρηστώ εναν ώριμο άντρα γιατι έχω μάθει με άτομα της ηλικίας μου κ με αυτόν δεν ξέρω τι πρέπει να δείξω για να φανω οτι ενδιαφέρομαι....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126900 από pi8hkos97 στις 02 Μαΐου 2014, 11:15μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα να δεις, εφόσον πανρέφτηκε για το παιδί του, πάει να πει ότι δεν αγαπάει τη γυναίκα του πραγματικά. Επίσης δεν πρέπει να σκέφτεσαι ότι είσαι το τρίτο πρόσωπο εάν γίνει κάτι, στην τελική άμα ενδώσει πάει να πει ότι φταίει η γυναίκα του που δεν τον ικανοποιεί. Άρα όρμα. Όσον αφορά στο πώς θα τον προσεγγίσεις, πες του ένα βράδυ μετά τη δουλειά να πάτε για κανένα ποτό, και μετά όταν πιει ένα δυο και χαλαρώσει, άρχισε να του την πέφτεις. Μετά αν υπάρχει η δυνατότητα να λείψει κιάλλο από τη γυναικούλα του, προσπάθησε να τον ρίξεις στο κρεβάτι και προσπάθησε επίσης να τον τρελάνεις ώστε να κολλήσει μαζί σου. Μετά όταν δεις και κολλάει άσχημα και σε ερωτεύεται, προσπάθησε να τον πείσεις να σουτάρει τη γυναίκα του να ζήσετε τον έρωτά σας, ώστε να μην ζηλεύεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126905 από Bluejack στις 03 Μαΐου 2014, 12:11πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Το θέμα είναι, εσύ τι μπορείς να αντέξεις?
Είναι πολύ δύσκολο το να είσαι το τρίτο πρόσωπο.
Αν πραγματικά δεν σε ενδιαφέρει για κάτι παραπάνω απο το να περνάτε καλά όσο είστε μαζί τότε όρμα.
Αν όμως είσαι άνθρωπος που δένετε εύκολα τότε να ξέρεις πως μάλλον θα πληγωθείς στο μέλλον και στο λέω απο προσωπική μου ιστορία που μου συμβαίνει τώρα. (μοιάζουμε ηλικιακά [+5] σε αντίθετα φύλα )
Αν ισχύει το δεύτερο, φύγε μακριά. Θα πονέσεις.
Γενικά όλο αυτό θα προκαλέσει κάπου πόνο και οι άνθρωποι που εμπλέκονται δεν είναι ένας αλλά πάνω απο 3.
Μπορείς ? Αντέχεις ?
Να ξέρεις πως εσύ θα είσαι πάντα το τρίτο και το ανεπίσημο.
Γνώμη μου? Μη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126907 από Joil στις 03 Μαΐου 2014, 2:09πμ

Joil

Εικονίδιο
μέλος από: 2/5/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Δεν θελω να χωρισει απο την γυναικα του και να μεινει μαζι μου.Καταρχην η σχεση μας δεν θα εχει μελλον.Αντε πες χωριζει τι θα γινει θα με παντρευτει?Και ολοι οι γνωστοι κ συγγενεις να πεσουν να μας φανε?Θελω απλα να περασω μερικες ομορφες στιγμες μαζι του.
Το να τον προσεγγισω λεγοντας του να παμε για ποτο ειναι λιγο δυσκολο γιατι αυτος παει στην "γυναικουλα" του το βραδυ και εγω κοιμαμαι νωρις γιατι το πρωι δουλευω απο τις 7.
Μπορω να βρω τροπο να μεινουμε οι δυο μας στο εφημερειο το βραδυ η και οταν εχει σπασει λιγο η δουλεια κατα την δειαρκεια της μερας αλλα εκει ειναι οτι δεν ξερω τι θα κανω..Να του πω κατι?Και αν ναι τι ωστε να παρει λγιο μπρος και να μην νομιζει οτι τον βλεπω απλα σαν συναδελφο και φιλο.Να κανω καποια κινηση του σωματος?Η πολλυ απλα να τον κολησω στον τοιχο που λεμε?(χεχε).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126908 από pi8hkos97 στις 03 Μαΐου 2014, 8:50πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα εμένα προσωπικά θα μου άρεσε η κοπέλα να με κολούσε στον τοίχο, αλλά δεν ξέρω αν θα αρέσει σε αυτόν ή αν θα νομίζει ότι πήρες θάρρος. Αυτό για το ποτό πες του το για ένα Σάββατο τότε, ας πει στη γυναίκα του ότι θα βγει με φίλους (δεν νομίζω πια να τον έχει στο βρακί της μέσα αλυσοδεμένο να μην μπορεί να βγει). Στην αρχή μπορεί να σου πει "άστο άλλη φορά" και τέτοια παρόμοια αλλά εσύ πρέπει να επιμείνεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126909 από Dieftharmenos στις 03 Μαΐου 2014, 9:22πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Ρε παιδια τι λετε τωρα...τι δεν αγαπαει την γυναικα του.Η αγαπη ερχεται με τα βιωματα.Λογικα ο τυπος θα εχει βιωσει πολλα με την γυναικα του και εχουν και ενα παιδι.Γινεται να μην αγαπαει την μανα του παιδιου του???Οσο ψοφιος και να ειναι ο γαμος του (δεν το ξερουμε με σιγουρια) η αγαπη δεν γινεται να λειπει απο αυτον.

Τελος παντων...πες του να πατε για ποτο και πιεστε λιγο παραπανω...θα γινει η δουλεια χωρις να το καταλαβεις...το θεμα ειναι το μετα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126963 από Nicolas στις 05 Μαΐου 2014, 8:29πμ

Nicolas

Εικονίδιο
μέλος από: 26/4/2007
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
Ο τυπος ειναι ο κλασσικος που εχει βαρεθει στο γαμο του και θελει να πηδηξει καμια πιτσιρικα. Τα ιδια θα κανει μετα απο λιγο με καποια αλλη συναδελφο σου οταν θα βαρεθει να σε εχει στο κρεβατι. Αν δεν σε πειραζει αυτο, μαζι με το οτι θα ειστε απλα για το πηδημα και παντα κρυφα και φυσικα το γεγονος οτι στο τελος θα γυρισει στη γυναικα του 100% τοτε τραβα βγαλε τα ματια σου. Απλα να θυμασαι οτι οπως στρωνεις ετσι θα κοιμασαι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login