Στείλε λεφτά στο ftou.gr
ΜΗ ΦΤΥΝΕΤΕ!!! Μπορεί να σας χρειαστεί.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Με θέλει , εγώ όμως την κολλητή της...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127017 από BadassDog στις 07 Μαΐου 2014, 3:54μμ

BadassDog

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,
Όπως και όλα τα μέλη του ftou.gr ήρθε η ώρα να γράψω το πρόβλημα μου, ώστε να χειριστώ όσο καλύτερα μπορώ το θέμα γιατί υπάρχει και ο ανεξήγητος παράγοντας "γυναικείος εγκέφαλος".
Λοιπόν ,πάω β'λυκείου και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με φιλίες κ.τ.λ, απλά προέκυψε ένα ζήτημα και θέλω να δω τι μπορώ να κάνω.Μπαίνοντας στο ψητό στην τάξη μου είναι 2 κορίτσια κολλητές ( κάθονται μαζί , μιλάνε μόνες τους , φοράνε ακόμα και τα ίδια μπουφάν κάποιες φορές δηλαδή ρε φίλε αυτό πάει να πει κολλητός/ή).
Τέλος πάντων, η μία με γούσταρε υπερβολικά (δηλαδή ερχότανε και καθόταν μαζί μου , μου μίλαγε να δεί τι κάνω , φανταστείτε την πρώτη φορά που έκατσε μαζί μου έβαλε το χέρι της στο μπούτι μου! Απλά εμένα δεν μου πολυάρερε και έτσι την απέφυγα (με το γάντι πάντα γιατί δεν μου αρέσει να πληγώνω ανθρώπους λέγοντας ευθέως π.χ "δεν μου κάνεις...").Αντιθέτως ερωτέυτηκα την φίλη-κολλητή της γιατί ταιριάζει πιο πολύ στα γούστα μου.Βέβαια η κολλητή της μου μιλάει μου λέει "Γειά", με χαιρετάει, μου μιλάει και αυτή (παίζει δηλαδή και αυτή να ψήνεται")και εγώ (αφού μου αρέσει) προσπαθώ να μην μπώ όσο γίνεται στο λεγόμενο "FRIEND-ZONE".Το πρόβλημα μου είναι μήπως δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα στη φιλία μεταξύ τους και έτσι διστάζω να το της πω "να πάμε για κανα καφέ" κ.τ.λ. Λέτε να παρεξηγηθούν, γιατί εμείς τα αγόρια λέμε μόλις δούμε ένα ωραίο κορίτσι "αυτή , δικιά μου " και ο άλλος το σέβεται.Τέλος αυτό το νταλαβέρι με την πρώτη έγινε για μιά βδομάδα και μετά σταμάτησε για κανα μήνα και τώρα σκέφτομαι να κάνω αυτό.
Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο κέιμενο,και κοιτώ να λάβω απαντήσεις κυρίως απο κορίτσια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127020 από άσχετος στις 07 Μαΐου 2014, 4:00μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι,να προχωρήσεις παρακάτω..
Ποτέ δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει αυτή που σε θέλει..
Δεν είναι ωραίο να χαλάσει μια καλή φιλία σαν και αυτήν..
Μπορείς να της μιλήσεις στα ίσια και να της πεις,ότι την βλέπεις φιλικά και ότι σου αρέσει η φίλη της..Το πιθανότερο να μην παρεξηγηθεί..
Αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο πρέπει να είσαι σχεδόν σίγουρος πως αυτή που θέλεις,σε θέλει γιατί αν δεν,είναι ένα ρίσκο,ή της αρέσεις ή όχι..Αν της αρέσεις όλα καλά,αν δεν της αρέσεις άντε γεια(σε γράφουν και οι 2 μετά).. :/
Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127029 από BadassDog στις 07 Μαΐου 2014, 6:30μμ

BadassDog

Εικονίδιο
μέλος από: 7/5/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Δηλαδή εσύ λες να μην το πω στα ίσια σε αυτή που θέλω ?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #127030 από άσχετος στις 07 Μαΐου 2014, 8:32μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοίτα αυτό που σου λέω είναι το πιο ασφαλές τουλάχιστον αν μάθεις πως δεν θέλει τίποτα παραπάνω εκτός από το να είστε φίλοι,θα μιλάτε και θα μπορείς να είσαι κοντά της..
Αν όμως πάρεις ρίσκο και πας χωρίς να ξέρεις,αν σε θέλει,θα είναι όλα καλά για εσένα,αλλά για αυτή και την φίλη της όχι..
Αν δεν σε θέλει,ξέχνα τες και τις 2..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127045 από pi8hkos97 στις 08 Μαΐου 2014, 7:53μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Με συγχορείτε αλλά θα διαφωνήσω. Δηλαδή ρε παιδιά ο άνθρωπος είναι ερωτευμένος με κάποια, και επειδή δηλαδή του την πεύτει η κολλητή της θα κάνει πίσω; Με ποια λογική δηλαδή πείτε μου και εμένα να καταλάβω. Φϊλε μου εξήγησε στην κοπε΄λιά που στην πεύτει ότι γουστάρεις εδώ και καιρό τη φίλη της και αυτή τη βλέπεις μόνο φιλικά για να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Ύστερα μίλησε σε αυτήν που σου αρέσει και το θέμα τελειώνει εκεί. Τώρα αν χαλάσει η φιλία τους, δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική γιατί θα φταις εσύ; επειδή ερωτεύτηκες; Προχώρα και μην σε νοιάζει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login