Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Πέρνα καλά τώρα που είσαι ακόμα γέρος.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Πώς να καταλάβω τα αισθήματά της;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127061 από Makaronas στις 09 Μαΐου 2014, 8:11μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας αγαπητά μέλη του ftou. Εδώ και καιρό (περίπου 7-8 μήνες) είμαι πολύ ερωτευμένος με μία κοπέλα. Ήδη έχω κάνει κάποια βήματα, δηλαδή μιλάμε σε καθημερινή βάση (έστω και ένα "γεια" θα το πούμε) και προσπαθώ με τη γλώσσα του σώματος περισσότερο, αλλά και λίγο με τις πράξεις μου, να της δείξω τι νιώθω. Δε της το λέω στα ίσια γιατί από τις πληροφορίες που έχω έχει σχέση και σοβαρή μάλιστα, και δε θέλω να χαλάσω αυτό που ήδη έχουμε. Από τις αντιδράσεις της φαίνεται ότι κάτι νιώθει για μένα (μου μιλάει πολλές φορές πρώτη, όταν με βλέπει "στα κάτω μου" με ρωτάει τι έχω και με έχει βοηθήσει πάμπολλες φορές στα προβλήματά μου, μού λέει ότι δεν είναι καλά όταν στους άλλους προσποιείται ότι δε τρέχει τίποτα, όταν με κοιτάει χαμογελάει αλλά κυρίως το βλέμμα της πιστεύω κάτι δείχνει). Είμαι 101% σίγουρος ότι δε με βλέπει σαν φίλο. Το θέμα είναι πώς μπορώ εγώ να "ψαρέψω" τα δικά της συναισθήματα και να καταλάβω τι νιώθει για εμένα; Ποιες αντιδράσεις της πρέπει να προσέξω και γενικώς τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια, και συγγνώμη αν κούρασα με το μεγάλο μου κείμενο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127062 από άσχετος στις 09 Μαΐου 2014, 8:51μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Βάζεις μια φίλη της που εμπιστεύεσαι πολύ ή κάποιον που εμπιστεύεσαι πολύ και γνωρίζονται καλά με το κορίτσι,να την ψαρώσει..

Το μόνο που έχεις να προσέξεις είναι να μην πέσεις με τα μούτρα και μην βγει σε κακό..

Γενικά,καλά το πας!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127064 από Makaronas στις 09 Μαΐου 2014, 9:35μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Καταρχάς φίλε άσχετε να σε ευχαριστήσω για την άμεση απάντησή σου!
Αυτό με τις φίλες της θα ήταν μια καλή ιδέα, αν ήξερα τις παρέες της :p βλέπεις την πλησιάζω συνήθως όταν είναι μόνη της έτσι ώστε να τα λέμε πιο ελεύθερα, γιατί όταν είναι μπροστά και άλλα άτομα έχω παρατηρήσει ότι συμπεριφέρεται κάπως αμήχανα. Οι δικοί μου κολλητοί δεν έχουν παρτίδες μαζί της και πιστεύω θα καρφωθώ εάν πάνε και την πλησιάσουν έτσι στο άκυρο.

Γενικά δεν υπάρχουν κάποια στάνταρ σημάδια όπως π.χ. κάποια στοιχεία της γλώσσας του σώματος ή του τρόπου ομιλίας που να προδίδουν τα συναισθήματα ενός ατόμου;

Δεκτές όλες οι γνώμες!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #127067 από άσχετος στις 09 Μαΐου 2014, 10:06μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

1) Χαμογελάει ή γελάει πολύ
Άμα γελάει με το παραμικρό σου αστείο, ακόμα και αν αυτό δεν είναι τόσο καλό, σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει ένας λόγος που το κάνει. Είναι πολύ φανερό και θα το καταλάβετε με τη μία ότι η κοπέλα σας γουστάρει σίγουρα.

2) Σου πιάνει το χέρι
Εκεί που κάθεσαι και μιλάς με το κορίτσι, σου αγγίζει το χέρι. Εκεί θέλει να δείξει ότι είναι οικεία μαζί σου και σίγουρα σε έχει πολύ ψηλά στην υπόληψή της. Είναι ένας τρόπος να σου δείξει τα συναισθήματά της.

3) Βρίσκει λόγους να είναι κοντά σου
Άμα προσέξετε κάποια κοπέλα σε πάρτι να σας πλησιάζει όλο και πιο πολύ, σημαίνει ότι χτυπήσατε τζακπότ. Σίγουρα σας γουστάρει και θέλει να κάνει κάτι μαζί σας. Είναι ακριβώς όπως οι μαγνήτες, που τραβιούνται μεταξύ τους.

4) Είναι γυρισμένη προς τα εσένα
Εκεί καταλαβαίνεις ότι θέλει να σε απολαύσει και γι’ αυτό αλλάζει τη θέση του σώματός της, ώστε να έχει καλύτερη θέα. Ουσιαστικά με αυτόν τον τρόπο θέλει να σε απορροφήσει όσο καλύτερα γίνεται.

5) Δεν σταυρώνει τα πόδια
Οι γυναίκες με ανοιγμένα πόδια (μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό…) είναι ανοιχτές για σχέσεις και σίγουρα είναι ένα καλό σημάδι όταν το κάνουν. Από την άλλη, τα σταυρωμένα πόδια δείχνουν έναν τοίχο μπροστά σας.

6) Κοιτάει τα χείλη σου
Άμα καμιά φορά δείτε κάποια κοπέλα να σας κοιτάζει και αντιληφθείτε πως εκεί που έχει καρφωμένα τα μάτια της είναι τα χείλη σας, ξέρετε τί πρέπει να κάνετε. Όχι μόνο της αρέσετε, αλλά σίγουρα θέλει να δοκιμάσει το πώς φιλάτε!

7) Φτιάχνει τα μαλλιά της
Αυτό σίγουρα λέει κάτι, αφού μια κοπέλα το κάνει έχοντας αυτοπεποίθηση για τον εαυτό της. Θα το κάνει επίσης για να φαίνεται ωραία μπροστά σου, ώστε να τη δεις με άλλο μάτι.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127072 από Makaronas στις 09 Μαΐου 2014, 11:06μμ

Makaronas

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 105 αποδεκτές 0
Άσχετε σε ευχαριστώ πολύ! Με βοήθησες αρκετά μπορώ να πω

Αν θέλει κάποιος να προσθέσει κάτι ελεύθερα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login