Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Στο /dev/null όσο και να φωνάζεις, κανένας δε σ' ακούει...
Σάββατο, 4 Μαΐου

απογοητευμενη με την κολλητη μου..

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127452 από baby97 στις 24 Μαΐου 2014, 6:23μμ

baby97

banned
μέλος από: 4/4/2014
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
γεια σας παιδια!οπως γραφω κ στον τιτλο ειμαι απογοητευμενη με την κολλητη μου..Ας το παρουμε απο την αρχη λοιπον..ειμαι 17 χρονων κ ειμαι σε μια παρεα τεσσαρων κοριτσιων..Συνηθως τα λεμε ολα μεταξυ μας ειδικα εγω με την συγκεκριμενη εφοσον ειμαστε κολλητες πανω απο 10 χρονια (οπως και να το κανουμε ειμαι πιο δεμενη με αυτη) η κοπελα λοιπον εχει εναν φιλο απο το χωριο της (μπαζο,μεγαλο μπαζο) και της λεγαμε ολες μας ξερω γω πως τον κυκλοφορει και τετοια κ αυτη γελουσε (νομιζαμε πως τα παιρνει για πλακα) Εχει τωρα ποσες μερες που ερχετε σχολειο με πιπιλιες κ τις καλυπτει με make up παραλληλα λεει και ψεματα για να καλυψει τις ωρες που δεν ειναι σπιτι..εγω με την αλλη μου φιλη εχουμε καταλαβει οτι μαλλον εγινε κατι παραπανω με τον ''πανεμορφο'' φιλο της (νταξει μη λετε οτι κοιταζουμε μονο εξωτερικη εμφανιση αλλα ρε παιδια δεν βλεπετε!!) αποφασισαμε να της μιλησουμε προχθες και δεν παραδεχτηκε τιποτα..εμεις τις ειπαμε οτι ξερουμε κ δεν χρειαζετε να μας δουλευει κ αυτη μονο χαμογελουσε..χθες στο φροντηστηριο που κατσαμε μαζι ειπαμε τα τυπικα.. κ δεν μιλαμε καθολου ουτε facebook,ουτε καν που βγαινουμε!το σπαστικο ειναι οτι παρολο που της δωσαμε ευκαιρια να μιλησει δεν ειπε τιποτα και νταξει εχω ξενερωσει.. τι να κανω?να της μιλησω ξανα?ή να την αφησω να δω αν θα μιλησει αυτη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127461 από pi8hkos97 στις 24 Μαΐου 2014, 8:19μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα να δεις αν τα έχει με το "μπάζο" λογικό είναι να ντρέπεται να το πει. Είναι εμφανίσημη η φίλη σου; Γιατί αν είναι μου κάνει τρομερή εντύπωση πώς έμπλεξε με αυτόν. Επίσης μπορεί να τα έφτιαξε και με κάποιον άλλον και να σας τον κρύβει.
Το άλλο σενάριο είναι να μην έχουν σχέση, αλλά επειδή είναι άσχημος να έχει αγαμίες (αν δεν μπορεί να βρει γκόμενα), να μην την παλεύει και η κολλητή σου να τον ικανοποιεί σεξουαλικά για να τον βοηθήσει(φιλικά πάντα). Είναι λίγο τραβηγμένο αλλά δεν μου έρχεται και άλλη λογική εξήγηση.

Υ.Γ. Όταν λες μπάζο τί ακριβώς εννοείς; (π.χ. έχει σπυριά, είναι χοντρός;)
Αν είναι κάτι τέτοιο καλό θα ήταν να τον πείσει η κολλητή σου να αλλάξει εμφάνιση, να γίνει άλλος άνθρωπος, είτε τον βλέπει φιλικα είτε ερωτικά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127464 από lenaki19 στις 24 Μαΐου 2014, 9:10μμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0
εγω ειμαι της γνωμης οτι δεν πρεπει να κρινει το πηγαδακι σας για το αν το παιδι ειναι ομορφο ή οχι. τι παει να πει μπαζο?? δε εσας μπορει να μη σας αρεσει αλλα σε κεινη μπορει να αρεσει και πολυ μαλιστα. οσο το οτι δε σας λεει καποια πραγματα καλα κανει και δε λεει. ναι με τους φιλους τα λεμε ολα αλλα οχι οοολα οοοολα! κραταμε και κατι για τον εαυτο μας δε χρειαζεται να αναλυουμε πραγματα με παρατραβηγμενο τροπο. ασε που επειδη τη ζαλιζεται για το αγορι της, μπορει να την εχετε μπλοκαρει με την συμπεριφορα σας που λεει αστο δε θα πω τιποτα γιατι θα το σχολιασουν και θα κραξουν. οσο το οτι χαμογελουσε οταν της λεγατε για τον δικο της, μαθετε οτι αμα χαμογελαει καποιος ή γελαει δε παει να πει οτι βρισκει κατι αστειο σε τετοιες περιπτωσεις αλλα ή που σας ειρωνευεται με τον τροπο της γιατι τζαντιζεται και δε το δειχνει ή γελαει με σας παλι για τον ιδιο λογο. γιάυτο ηρεμηστε ολες σας και μη της ζαλιζεται τον ερωτα κ αφηστε την να κανει αυτο που γουσταρει χωρις τη μουρμουρα σας. δε νομιζω αμα εισασταν εσεις στη θεση της να σας αρεσε να σας το εκαναν αυτο. αυτα απο μενα σαν πιο μεγαλη που ειμαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127465 από Dieftharmenos στις 24 Μαΐου 2014, 9:10μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Αρχικα δεν φταιει η κολλητη σου...εσυ φταις και μονο εσυ.Τι θα πει ειναι μπαζο?Μπορει στην κολλητη σου να αρεσει...να γουσταρει...να τις αρεσει οπως της μιλαει.Καινουργιο ειναι παλι αυτο??Θα λες στην κολλητη σου με ποιον θα τα εχει και μετα θα της την λες στην μαπα??ΣΥΝΕΛΘΕ!!!Και εγω ειχα παρομοιες περιπτωσεις με φιλους ΑΛΛΑ δεν ειπα τιποτα γιατι ΣΕΒΟΜΑΙ την επιλογη τους.

ΕΠΕΙΔΗ ειναι φιλη σου θα επρεπε να σεβαστεις την επιλογη της...ακου εκει...της λεω οτι ειναι μπαζο λεει.Αυτο ειναι ψυχολογικος πολεμος και δεν χωραει σε φιλιες.Πολυ απλα θα μπορουσες να πεις διακριτικα "δεν μου αρεσει"...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #127471 από aglina στις 24 Μαΐου 2014, 10:05μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ηρεμιστε λιγο διαβαζω το σχολεια και βλεπω ολο για "ψυχολογικο πολεμο". Αυτο που τις κανετε εσεις τι ειναι? (το υφος σας ειναι επιβλητικο οχι συμβουλευτικο). Συγουρα ολοι εχουμε σχολειασει το αγορι ή κοριτσι καποιου φιλου μας και μπορει να μας εχει ξεφιγει καμοια πιο ασχημη λεξη. Ο καθενας μας εχει ενα τροπο που εκφραζεται η κοπελα εδω το "δεν μου αρεσει" το εκφραζει "μπαζο". Κατα την γνωμη μου μην την ξανα ρωτησεις κατι αν θελει θα στο πει μονη της.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127472 από lenaki19 στις 24 Μαΐου 2014, 10:05μμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0
πες τα ρε Dieftharme να αγιασει το στομα σου που εχουν ξεφυγει τελειως μερικα!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127474 από natassaa στις 24 Μαΐου 2014, 11:04μμ

natassaa

Εικονίδιο
μέλος από: 22/4/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Ναι εχεις δίκιο αλλα δν την κατακρίνουμε απλα λένε την γνώμη τους τα παιδιά.. Κοιτά κι εγω ειμαι μ ενα παιδι που δν ταιριαζουμε εξωτερικά αυτός ντύνεται κ συμπεριφέρεται πολυ χύμα κι εγω ειμαι κλασικά κανονική.. Αλλα δεν επιτρέπω σε κανεναν να σχολιάσει την εμφάνιση του γιατί πολυ απλα με αυτόν νιώθω ευτυχισμένη.. Ετσι κι εσυ αν αληθεια ειςαι δεμένη μαζί της και την αγαπάς θα έπρεπε να ειςαι εκει να χαίρεσαι π εχει εναν άνθρωπο δίπλα της να την κανει χαρούμενη κι ας μην σ αρεσει εσένα..
Επίσης αφου την κρίνετε για την εμφάνιση του πως να σας πει για οτι έκανε αν έκανε.. Λογικά ντρέπεται και δν θελει κ λογικό ειναι.. Γιατί σε τέτοιες στιγμές οι κολλητές ειναι δίπλα να μοιραστείς την χαρα μαζί τους να σε ρωτάνε ολαφ αυτα τα κορίτσιςτικα πράγματα κι οχι να σου πούνε' '' καλα μ αυτο το μπαζο βρήκες;;'' Σκέψου μόνο πως νιώθει η κοπέλα που δν εχει κανεναν να μοιραστεί αυτο π τη συνέβη γιατί φοβάται τα σχόλια σας.. Μιλά της εσυ αν θέλεις και πιάστην να της πεις οτι για πλάκα τα έλεγες όλα αυτα κ αφου την κανει χαρούμενη αυτός εσένα δν σ πέφτει λόγος κι οτι αν θελει να μοιραστεί το οτιδηποτε εσυ θα ειςαι εκει δίπλα της να ακούσεις τα παντα και να χαρείς για εκείνη και την στιγμή της!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127475 από aglina στις 24 Μαΐου 2014, 11:33μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Έγραψε:(natassaa@24 Μαΐου 2014)
Ναι εχεις δίκιο αλλα δν την κατακρίνουμε απλα λένε την γνώμη τους τα παιδιά.. Κοιτά κι εγω ειμαι μ ενα παιδι που δν ταιριαζουμε εξωτερικά αυτός ντύνεται κ συμπεριφέρεται πολυ χύμα κι εγω ειμαι κλασικά κανονική.. Αλλα δεν επιτρέπω σε κανεναν να σχολιάσει την εμφάνιση του γιατί πολυ απλα με αυτόν νιώθω ευτυχισμένη.. Ετσι κι εσυ αν αληθεια ειςαι δεμένη μαζί της και την αγαπάς θα έπρεπε να ειςαι εκει να χαίρεσαι π εχει εναν άνθρωπο δίπλα της να την κανει χαρούμενη κι ας μην σ αρεσει εσένα..
Επίσης αφου την κρίνετε για την εμφάνιση του πως να σας πει για οτι έκανε αν έκανε.. Λογικά ντρέπεται και δν θελει κ λογικό ειναι.. Γιατί σε τέτοιες στιγμές οι κολλητές ειναι δίπλα να μοιραστείς την χαρα μαζί τους να σε ρωτάνε ολαφ αυτα τα κορίτσιςτικα πράγματα κι οχι να σου πούνε' '' καλα μ αυτο το μπαζο βρήκες;;'' Σκέψου μόνο πως νιώθει η κοπέλα που δν εχει κανεναν να μοιραστεί αυτο π τη συνέβη γιατί φοβάται τα σχόλια σας.. Μιλά της εσυ αν θέλεις και πιάστην να της πεις οτι για πλάκα τα έλεγες όλα αυτα κ αφου την κανει χαρούμενη αυτός εσένα δν σ πέφτει λόγος κι οτι αν θελει να μοιραστεί το οτιδηποτε εσυ θα ειςαι εκει δίπλα της να ακούσεις τα παντα και να χαρείς για εκείνη και την στιγμή της!

Συγουρα λενε την γνωμη τους και εγω απλα σχολιασα το υφος τους. Δεν κατακρινω την γνωμη τους ουτε μπορω να να την χαρακτιρησω σωστη ή λαθος. Απλα οταν διαβαζει καποιος ενα κειμενο καταλαβενει περιπου πως εσθανεται αυτος που το εγραψε. Δηλαδη αν και εσυ και τα παιδια (και σε μερικα πραγματα συμφονω και εγω) συμφονειται στο οτι δεν πρεπει να κρινουμε τον αλλον απο την εξωτερικη εμφανιση και πως πρεπει να "συμπαρασταθει"(βασικα δεν βρησκω την καταλιλη λεξη) στην φιλη της και να χαρει με αυτο που εγινε (που μαλλον τα βρηκε με ενα αγορι που τι αρεσει) μεσα απο το σχολειο σου φαινεσε ηρεμη σε αντιθεση με τα αλλα παιδια που φαινονται καπως εκνεβρησμενα. Με το σχολειο μου δεν ηθελα να κατακρινω κανενα ουτε να παρεξιγηθω. Αν νομιζεται πως σας προσβαλω συγγνωμη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127476 από natassaa στις 24 Μαΐου 2014, 11:51μμ

natassaa

Εικονίδιο
μέλος από: 22/4/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Έγραψε:(aglina@24 Μαΐου 2014)
Έγραψε:(natassaa@24 Μαΐου 2014)
Ναι εχεις δίκιο αλλα δν την κατακρίνουμε απλα λένε την γνώμη τους τα παιδιά.. Κοιτά κι εγω ειμαι μ ενα παιδι που δν ταιριαζουμε εξωτερικά αυτός ντύνεται κ συμπεριφέρεται πολυ χύμα κι εγω ειμαι κλασικά κανονική.. Αλλα δεν επιτρέπω σε κανεναν να σχολιάσει την εμφάνιση του γιατί πολυ απλα με αυτόν νιώθω ευτυχισμένη.. Ετσι κι εσυ αν αληθεια ειςαι δεμένη μαζί της και την αγαπάς θα έπρεπε να ειςαι εκει να χαίρεσαι π εχει εναν άνθρωπο δίπλα της να την κανει χαρούμενη κι ας μην σ αρεσει εσένα..
Επίσης αφου την κρίνετε για την εμφάνιση του πως να σας πει για οτι έκανε αν έκανε.. Λογικά ντρέπεται και δν θελει κ λογικό ειναι.. Γιατί σε τέτοιες στιγμές οι κολλητές ειναι δίπλα να μοιραστείς την χαρα μαζί τους να σε ρωτάνε ολαφ αυτα τα κορίτσιςτικα πράγματα κι οχι να σου πούνε' '' καλα μ αυτο το μπαζο βρήκες;;'' Σκέψου μόνο πως νιώθει η κοπέλα που δν εχει κανεναν να μοιραστεί αυτο π τη συνέβη γιατί φοβάται τα σχόλια σας.. Μιλά της εσυ αν θέλεις και πιάστην να της πεις οτι για πλάκα τα έλεγες όλα αυτα κ αφου την κανει χαρούμενη αυτός εσένα δν σ πέφτει λόγος κι οτι αν θελει να μοιραστεί το οτιδηποτε εσυ θα ειςαι εκει δίπλα της να ακούσεις τα παντα και να χαρείς για εκείνη και την στιγμή της!

Συγουρα λενε την γνωμη τους και εγω απλα σχολιασα το υφος τους. Δεν κατακρινω την γνωμη τους ουτε μπορω να να την χαρακτιρησω σωστη ή λαθος. Απλα οταν διαβαζει καποιος ενα κειμενο καταλαβενει περιπου πως εσθανεται αυτος που το εγραψε. Δηλαδη αν και εσυ και τα παιδια (και σε μερικα πραγματα συμφονω και εγω) συμφονειται στο οτι δεν πρεπει να κρινουμε τον αλλον απο την εξωτερικη εμφανιση και πως πρεπει να "συμπαρασταθει"(βασικα δεν βρησκω την καταλιλη λεξη) στην φιλη της και να χαρει με αυτο που εγινε (που μαλλον τα βρηκε με ενα αγορι που τι αρεσει) μεσα απο το σχολειο σου φαινεσε ηρεμη σε αντιθεση με τα αλλα παιδια που φαινονται καπως εκνεβρησμενα. Με το σχολειο μου δεν ηθελα να κατακρινω κανενα ουτε να παρεξιγηθω. Αν νομιζεται πως σας προσβαλω συγγνωμη!
οχι στο οτι φαίνεται η ψυχολογία στα σχόλια εχεις δίκιο απλα τα παιδιά λογικά τα πήραν λιγο με την περιγραφή της και λογικό ειναι.. Εκείνη άρχισε να κρίνει την φίλη της και το αγορι της και τα παιδιά έκριναν εκείνη και την συμπεριφορά απέναντι της.. Ο καθένας λεει την γνώμη τ εδω μεσα οπότε δν προςβαλεις κανεναν.. Απλα ίσως με τα παραπάνω σχόλια η κοπέλα αρχίσει και σκέφτεται τι εχει κανει εκείνη λάθος κ οχι μόνο τον εγωισμό της κ γιατί δν της το ειπε η φίλη της..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127478 από baby97 στις 25 Μαΐου 2014, 12:49πμ

baby97

banned
μέλος από: 4/4/2014
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Βασικα να πω πως δεν χαρακτηρίζω μόνο εγω μπάζο αλλα κ η ίδια του η φίλη συμφωνούσε!τουλαχιστον τοτε!για αυτό αν δεν ξέρετε να μην μιλάτε!εγω εχω σχέση δύο χρονια νομίζετε οτι δεν εχω ακούσει αρνητικά σχόλια; Τουλάχιστον όμως εγω δεν ντράπηκα να το πω στην κολλητή μου!υποστήριζα,υποστηρίζω και θα υποστηρίζω την επιλογή μου!κ ναι δικη της η επιλογή αν θελει να μου μιλήσει ή οχι αλλα οχι κ να μου έρχεται με τις
πιπιλιες αυτη που κάποτε εκραζε κατι τετοια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login