Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πέρασα να δω ένα φίλο που ήταν στο κρεβάτι, βρήκα στο σπίτι στέφανα και την αυλή γεμάτη :(
Σάββατο, 4 Μαΐου

τι να κανω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128388 από eirini_ στις 24 Ιουνίου 2014, 2:46πμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
λοιπον εχω γνωρισει εδω και 8 μηνες ενα παιδι.. αυτος με γουσταρε πολυ τους πρωτους 6 μηνες σε φαση να μην κανει τιποτα με καμια αλλη και να με κυνηγα απο πισω.. εγω περνουσα την φαση μου δεν ηθελα μονιμα πραγματα και ουτε τον γουσταρα να σας πω την αληθεια και του το ειχα ξεκαθαρισει.. μιλουσαμε ομως πολυ βγαιναμε αυτος επεμενε και μου ελεγε οτι θα συνεχισει να επιμενει και με τον καιρο αρχισα να νιωθω πραγματα.. τι ακριβως ακομα δεν ξερω.. ηθελα ομως να ειμαι μαζι του να τον βλεπω και μου ελειπε οποτε δεν μιλουσαμε.. το θεμα ειναι οτι τωρα με το που εγω αρχισα να ασχολουμαι (εδω και κανα δυο μηνες) αυτος απεκτησε την συμπεριφορα που ειχα εγω στην αρχη.. δηλαδη βγαινει με την μια και την αλλη με γραφει και τετοια και γενικα δειχνει να μην ενδιαφερεται οπως ημουν εγω.. τι να κανω για να συντονιστουμε επιτελους? υπαρχει τροπος να τον φερω πισω?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128391 από pi8hkos97 στις 24 Ιουνίου 2014, 9:30πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Η αλήθεια είναι ότι μάλλον δεν του άφησες ελπίδες και την έκανε. Θα του πεις να βγείτε και να μιλήσετε, και θα του εξηγήσεις πώς αισθάνεσαι. Πες του ότι έχεις μετανιώσει για τη συμπεριφορά σου και ότι τώρα πραγματικά τον θες. Αν δεις ότι πάει να ανταποκριθεί, άρχισε να τον αγκαλιάζεις και κάποια στιγμή φίλησέ τον (στο στόμα), αν δεν το κάνει αυτός πρώτος.
Κατά τη γνώμη μου βέβαια ίσως είναι ο αντρικός εγωισμός, δηλαδή επειδή τον έγραφες τώρα θέλει να σε δει να τρέχεις από πίσω του και σε γράφει γι' αυτό το λόγο. Μην απελπίζεσαι πάντως, θα τον καταφέρεις πιστεύω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128394 από eirini_ στις 24 Ιουνίου 2014, 3:14μμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
μηπως επειδη ακριβως οπως λες θελει να με δει να τρεχω εγω να του δειξω οτι δεν με ενδιαφερει και πολυ? θελω να τον κανω να γυρισει στην παλια του συμπεριφορα χωρις να δειξω οτι με καιει πολυ.. εσυ σαν αγορι με τι θα ξακακολουσες στη συγκεκριμενη φαση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128404 από pi8hkos97 στις 24 Ιουνίου 2014, 11:07μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Ναι γιατί όχι γράψε τον λίγο να ισοροποιήσει η κατάσταση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128413 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 2:15πμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Κατα καποιον τροπο εχω βρεθει στη θεση του παιδιου..Αυτο που προτεινω εγω ειναι να του κανεις μια ωραιοτατη "εξομολογηση" που μπορει να ειναι οσο βαθεια θες..Μπορεις να του πεις οτι απλα σου αρεσει μεχρι και οτι πεθαινεις για αυτον..Και μετα αν δεν θελει να προχωρησεις στη ζωη σου..Το βασικο ειναι να του βαλεις την ιδεα στο μυαλο..Αλλα επειδη οπως σ ειπα εχω βρεθει περιπου στη θεση του αν τελικα "γυρισει" σε εσενα μην το γραψεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128419 από eirini_ στις 25 Ιουνίου 2014, 3:30πμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
αυτο ειναι το θεμα θελω να αποφυγω τα λογια.. δεν θελω να του πω κατι.. θελω απλα με καποιον τροπο να τον ξανακανω οπως ηταν.. γινεται αυτο?
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #128422 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 4:52πμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αναλογα την ηλικια και τον χαρακτηρα νομιζω εξαρταται και το ποσο ευκολο ειναι να αποφυγεις τα λογια..αν εισαι σε ηλικια που ακομα τα υπονοουμενα εχουν χωρο στο παιχνιδι ενδεχομενως να τα αποφυγεις τα λογια..Αλλα οσο μεγαλωνουν οι ανθρωποι βαριουνται και κουραζονται με τα υπονοουμενα..Και φυσικα υπαρχει το ενδεχομενο να σε ηθελε οσο ησουν απομακρη.. Σε αυτη τη περιπτωση το να τον "γραφεις" για καποιο διαστημα μπορει να κανει τη δουλεια του.Ομως σκεψου πως αν δεν κανει τη δουλεια του μετα θα ειναι πολυ δυσκολο να γινει κατι μεταξυ σας..Αν ομως του πεις τι νιωθεις θα μπορεις να δεις πιο αμεσα τι θελει..Αν υπαρχει ταυτιση τοτε καλως(αρκει και εσυ να μν το θες, επειδη δε σε θελει). Αν σε "απορριψει" τοτε θα συνεχισεις τη ζωη σου και μετα θα υπαρχουν δυο ενδεχομενα..ειτε να του βαλεις την ιδεα στο μυαλο και να σε κυνηγησει(τοτε ειναι πανω σου το τι θα κανεις) ή όντως να μην θελει να γινει κατι οποτε και θα προχωρησεις τη ζωη σου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128426 από eirini_ στις 25 Ιουνίου 2014, 9:29πμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
εγω ειμαι 19 στα 20 και αυτος μου ριχνει 3-4 χρονια.. επισης παιζει ρολο νομιζω οτι τωρα αυτος ειναι σε διακοπες οποτε καλοπερναει.. μονο που σημερα με τη φιλη μου φευγουμε και μεις για το ιδιο μερος κ επειδη ειναι μικρο λογικα θα τον πετυχω.. επισης αυτος μου ειχε πει οτι ειχε ξενερωσει γιατι ενω αυτος με εβλεπε αλλιως εγω τον εβλεπα τελειως φιλικα και συνεπως του μιλουσα για γκομενους και τετοια.. και μου ειχε πει ξεκοβω για να δω οντως τι θελω απο σενα.. στο διαστημα ομως αυτο εγω ομως ειχα μαθει οτι με ειχε ψιλοκραξει επειση σε εκεινη την φαση εκανα μαλακιες μολις ειχα βγει απο σχεση και ημουν απο δω κι απο εκει δεν ειχα την ορεξη και την ψυχικη διαθεση να ασχοληθω μονο μαζι του και ετσι του ειχα πει δεν δοκιμαζω καν γιατι ημασταν και στην ιδια παρεα και μετα θα χαλουσε και η παρεα.. τι υπονοουμενο θα μπορουσα να του πεταξω εαν τυχει τωρα που θα παω εκει να γινει καμια συζητηση περιεργη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128430 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 3:16μμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Τι εννοεις περιεργη συζητηση; Αν το πας μεσω υπονοουμενων πρεπει να καταλαβεις εσυ τι θες να καταλαβει..Θες να καταλαβεις οτι εισαι τρελη για αυτον ή οτι τν θες απλα ή οτι ειναι σημαντικος για εσενα..Νομιζω καταλαβες..Αν καταληξεις στο τι θες να καταλαβει εκεινος θα μπορεις να εκμεταλλευτεις ευκαιριες αν προκυψουν σε καποια συζητηση..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128441 από eirini_ στις 25 Ιουνίου 2014, 5:43μμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
ναι.. θα δω τι θα κανω ευχαριστω :) απλα ειμαι κι εγω ψιλοεγωιστρια δεν μου αρεσει να ριχνω τα μουτρα μου, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση ετσι οπως τα κανα θα τα λουστω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login