Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Ο γάμος είναι η πραγματικότητα, η αγάπη είναι η ουτοπία. Μπέρδεψέ τα αυτά τα δύο και η τιμωρία θα είναι μεγάλη.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Με θελει ακομα;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128399 από giannis.1989 στις 24 Ιουνίου 2014, 9:50μμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπέρα απο εμενα..Ειμαι 26 ετών..Κυριως σε γυναικες θα απευθυνθω γιατι δεν εχω αρκετες γυναικες φιλες να παρω γνωμη..Πως μπορω να καταλαβω αν με θελει ακομα η πρωην μου; Πρωην μου εδω και δυο χρονια και ιστορια π κραταει 6 χρονια..Αρκει μια επικοινωνια καθε δυο μηνες περιπου ποτε απο εκεινη ποτε απο εμενα και "ενα ευχαριστω που με σκεφτεσαι" στο τελευταιο της μηνυμα για να βγαλω το συμπερασμα οτι με θελει ακομα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128402 από Dieftharmenos στις 24 Ιουνίου 2014, 10:40μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Δεν ειμαι γυναικα αλλα μπορω να σου πω την αποψη μου.Καλο θα ηταν να μας δωσεις παραπανω πληροφοριες.

1)Ποτε μιλησατε τελευταια φορα?
2)Εσυ την θες ακομα?
3)Βλεπεστε καθολου(κοινες παρεες,κοινα στεκια κλπ...)
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #128406 από eirini_ στις 24 Ιουνίου 2014, 11:10μμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

δες.. αυτα τα γεγονοτα που λες οχι δεν αρκουν για να βγαλεις το συμπερασμα οτι σε θελει ακομα.. εαν λες οτι η ιστορια σας κραταει τοσο πολυ τοτε σιγουρα σε αγαπαει και γι αυτον τον λογο προφανως στο μηνυμα της σου το ειπε αυτο.. γνωμη μου ειναι οτι αν σε ηθελε θα ειχε θα ειχε επιδιωξει να ειναι μαζι σου.. και εφοσον λες οτι ειστε δυο χρονια χωρισμενοι πολυ πιθανον να εχει προχωρησει στην ζωη της.. αυτο δεν σημαινει αυτο δεν σε αγαπαει αλλα εγω σαν κοπελα οταν θελω καποιον δεν αρκουμαι στο μια φορα στους δυο μηνες επικοινωνια.. και ολες οι κοπελες εδω που τα λεμε.. δεν ειμαστε ιδιαιτερα υπομονετικες σε αυτα τα θεματα.. αυτο που σου ειπε στο τελευταιο της μηνυμα δηλωνει οτι τα συναισθηματα της προς εσενα ειναι μεν τρυφερα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θελει επανασυνδεση.. απλα μαλλον θελει να κρατησει απλα μια καποιου ειδους επικοινωνια οπως και αυτο κανει.. αν την ηθελε θα στο εδειχνε πιο ενερητικα.. εαν εσυ θες να εισαι μαζι της (που απο το μηνυμα σου αυτο καταλαβαινω) τοτε γιατι δεν την ρωτας στα ισια? με ατομα τα οποια τα γνωριζεις τοσο καιρο υπαρχει ιδιαιτερη επικοινωνια οποτε που κολλας?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128411 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 2:10πμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ειρηνη ευχαριστω για την απαντηση σου γιατι το βλεπω πολυ υποκειμενικα και με βαζεις στη θεση μου..διεφθαρμενε εχεις δικιο δεν δινω πολλα στοιχεια..Μιλησαμε πριν περιπου δυο μηνες απο δικη μου πρωτοβουλια και σε εκεινη τη συζητηση στο φβ μ ειπε το ευχαριστω που με σκεφτεσαι..Μακαρι να μην την ηθελα..Υπαρχει αποσταση στη μεση..Εγω θεσσαλονικη εκεινη αθηνα..οποτε οχι δεν βλεπομαστε..
Ειρηνη παλι σε εσενα..Δεν την ρωταω στα ισια γιατι μετα απο 6 χρονια την ξερω αρκετα καλα και ξερω πως οποτε με ειχε "σιγουρο" δεν ηθελε εκεινη..Η ερωτηση μου για το αν με θελει εχει περισσοτερο να κανει με την περιεργια μου για το πως λειτουργειτε και αυτο γιατι ξερω πως ειναι δυσκολο να ειμαστε μαζι ακομα και αν θελουμε και οι δυο..ελπιζω να μην ακουγομαι drama queen..Παντα λοιπον λειτουργουσαμε μεσω υπονοουμενων και κινησης λεπτης τακτικης :P...Μεσα μου πιστευω οτι καποτε θα ειμαστε μαζι..Τι πρεπει να κανω για να υπονοησω οτι την θελω ακομα; Και κυριως αν επικοινωνησει μαζι μου τι σταση να κρατησω; Και τελος αν και υπαρχει κινδυνος να το βλεπω υποκειμενικα τη τελευταια φορα που μιλησαμε υπηρξε ενα ιχνος φλερτ και απο εμενα και απο εκεινη..Σας ευχαριστω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128418 από eirini_ στις 25 Ιουνίου 2014, 3:22πμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
δες την εχω περασει την φαση σου.. ιχνος φλερτ φυσικα και υπαρχει και παντα θα υπαρχει μην περιμενεις ποτε να μεινετε φιλοι η κατι τετοιο δεν γινονται αυτα τα πραγματα.. αλλα εφοσον μενετε μακρυα και ειστε ηδη χωρισμενοι για μενα δεν υπαρχει λογος να υπονοησεις οτι την θελεις αφου ετσι κι αλλιως δεν θα ειστε μαζι..
την επομενη φορα που θα μιλησεις γνωμη μου ειναι να κρατησεις χαλαρη σταση κ δες πως θα παει η κουβεντα.. δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι γι αυτο θα ερθει μονο του..
απο κει και περα κατι που δεν ρωτησες αλλα εγω θα στο πω.. γιατι τρωγεσαι με τα ρουχα σου και δεν αφηνεις τον εαυτο σου λιγο ελευθερο μηπως προκυψει κατι καλυτερο? και μην βιαστεις να μου πεις οτι εχεις δοκιμασει και ειστε καιρο χωρια και τετοια γιατι εννοω συναισθηματικα ελευθερο.. εφοσον με αυτο το ατομο ειναι ετσι η φαση και υπαρχει ουτως η αλλως η αποσταση δοκιμασε αλλες κοπελες.. μην σκεφτεσαι τοσο πολυ τα παλια για μενα καποια στιγμη ολοι πρεπει να προχωρησουν.. και εξαλλου αν ειναι να ειστε μαζι θα ειστε με το να το σκεφτεσαι και να τρωγεσαι δεν θα αλλαξει κατι, απλα εσυ χανεις ευκαιριες που τυχον περνανε απο μπροστα σου και επειση σκαλωνεις εκει ισως δεν τις αντιλαμβανεσαι και δεν δινεις την σημασια που θα επρεπε..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128423 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 5:01πμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Αυτο που δεν με αφηνει να προχωρησω ειναι οτι πρωτον δεν εχω βρει κατι που να με συνεπαρει και δευτερον δεν θελω να φορτωσω στην επομενη κοπελα αυτο που νιωθω..Δεν θελω να χρησιμοποιησω καποια αλλη για να την ξεπερασω..
Πολλες φορες εχω σκεφτει οτι αν ειναι γραφτο να ειμαστε μαζι θα ειμαστε στο μελλον..Αλλα μετα σκεφτομαι οτι για να ειμαστε μαζι καποιος θα πρεπει να κανει την κινηση και σκεφτομαι οτι μπορει να πρεπει να ειμαι εγω αυτος που θα κανει την κινηση.. Η πρωτη απαντηση σου παντως με ταρακουνησε λιγο γιατι πλεον καταλαβαινω αυτο που "φοβομουν". Οτι αν με ηθελε δε θα περιμενε να περασει τοσο καιρος για να επικοινωνησει μαζι μου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128425 από eirini_ στις 25 Ιουνίου 2014, 9:14πμ

eirini_

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
αποψη μου ειναι οτι αν οντως σε ηθελε εμεις τωρα δεν θα το συζητουσαμε αυτο το θεμα.. στο λεω εκ πειρας μετα απο 4 χρονια σχεση και χωρισμο με αφορμη την αποσταση... κι εμεις μια στις τοσες μιλαμε και οταν μιλαμε του λεω οτι μου λειπει και τετοια και οτι δεν τον ξεχναω και τον αγαπαω.. αλλα με τιποτα δεν θα ξαναγυριζα.. στο πολυ μελλον ισως αλλα στο αμεσο με τιποτα...
δεν εχεις βρει κατι αλλο για μενα επειδη δεν εχεις αφεθει συναισθηματικα για να βρεις κατι αλλο.. εξαλλου αν εισαι ξεκαθαρος με την επομενη κοπελα δεν υπαρχει προβλημα.. το ο ερωτας με ερωτα περναει ισχυει παντα.. αν δεν βρεις κατι καινουργιο παντα θα εισαι κολλημενος με το παλιο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128440 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 5:40μμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Εγω την χωρισα..για συγκεκριμενους λογους πιστευα οτι επρεπε και οι δυο να προχωρησουμε και την χωρισα..Θα εχεις δικιο να πεις οτι αφου την χωρισες κατσε και λουσου τα..Εκει ομως π θελω να καταληξω ειναι πως ενδεχομενως να μην κανει κινηση επειδη νομιζει οτι δεν την θελω..Αλλα δεν θελω να το πω και ξεκαθαρα για το λογο που ανεφερα αλλα και λογω εγωισμου, δεν θα πω ψεματα..Ειμαι πολυ μπερδεμενος και δεν ειναι λογικο..Με βοηθησες παντως..ειδικα η πρωτη σου απαντηση..Σε ευχαριστω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128443 από Μανοςςςςςς στις 25 Ιουνίου 2014, 6:09μμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Γιάννη γεια σου και από μένα,

Πες μου είναι η πρώτη σου σχέση αυτή; Γιατί αυτό μπορεί να εξηγεί πολλά
και μιλάω εκ πείρας γιατί βλέπω στο πρόσωπο σου τόσα κοινά με μια δική μου κατάσταση...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128448 από giannis.1989 στις 25 Ιουνίου 2014, 8:12μμ

giannis.1989

μέλος από: 24/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Πρωτη σχεση δεν ειναι..αλλα ειναι η πρωτη "πραγματικη" σχεση..σοβαρη και ολοκληρωμενη...Οπως και για εκεινη...Απ'οσα ξερω τουλαχιστον -.^
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login