Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...
Τρίτη, 23 Απριλίου

πως να κανω ατομα να με προσεξουν

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128462 από nikosattiki στις 26 Ιουνίου 2014, 8:32πμ

nikosattiki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
παιδια εχω σοβαρο προβλημα!!λιπον οι κοπελες και γενικα τα παιδια δεν μου δινουν και πολυ σημασια εχω ομως καποιους φιλους.το θεμα ειναι ειμαι 16 ειμαι 1,80 εχω συδερακια και δεν εχω και πολυ αυτοπεποιθηση.σκεφτομαι το καλοκαιρι να κανω γυμναστηριο ωστε να βελτιωθει η εμφανιση.τι αλλο να κανω για να γινω πιο κοινονικος και να με πλησιαζουν τα κοριτσια περισσοτερο??σας παρακαλω απαντηστε ευχαριστω!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128465 από Μανοςςςςςς στις 26 Ιουνίου 2014, 10:15πμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το γεγονος οτι δεν εχεις αποδεχτει αυτο που εισαι σιγουρα φαινεται στη συμπεριφορα σου μπροστα στους αλλους...Σιγουρα εχεις παντα μια σταση περιεργη σε φαση "εχω πολυ αγχος για οτιδηποτε πω και για καθε μου κινηση, γιατι με νοιαζει πολυ πως θα το παρουν οι αλλοι"αυτο το πραγμα φαινεται στους γυρω σου οσο και να μην το πιστευεις.Δειχνεις τελειως σφιγμενος,εως και ψυχαναγκαστικος...Αν αποδεχτεις αυτο που εισαι,δηλαδη αν αποδεχτεις οτι δεν μπορεις να εισαι τοσο κοινωνικος,θα σταματησεις να σκεφτεσαι καθε σου κουβεντα και κινηση,θα χαλαρωσεις,και δεν θα δειχνεις το υφος του psycho ολη την ωρα...Το να εισαι χαλαρος μετραει πιστευω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128466 από nikosattiki στις 26 Ιουνίου 2014, 10:23πμ

nikosattiki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
μανο ευχαριστω βοηθησες αλλα θα ηθελα και αλλοι να μου πουν μερικες γνωμες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128470 από pi8hkos97 στις 26 Ιουνίου 2014, 10:53πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Φίλε εγώ διαφωνώ κυρίως με το να αποδεκτείς τον εαυτό σου. Θα τον αποδεκτείς όταν φτάσεις εκεί που θέλεις και σου αρέσει πραγματικά. Τη φράση αυτή τη λένε ορισμένοι ψυχολόγοι-χαζοπαλίκαρα και οι απλοί νομίζουν ότι είναι το σωστό αυτό και το αναπαράγουν. Εμ δεν είναι έτσι, διότι αν αποδεκτείς κάτι που δεν σου αρέσει αργά η γρήγορα θα γίνεις χειρότερα (ψυχολογικά) από ότι ήσουν.
Για να φτιάξει λοιπόν η αυτοπεποίθηση πρέπει να αλλάξεις εμφάνιση κατά κύριο λόγο, διότι η εμφάνιση είναι αυτό που κάνει το κλικ σε έναν άνθρωπο (είτε αγόρι αλλά κυρίως σε κορίτσι). Αν γνωρίσεις π.χ. ένα κορίτσι και έχεις χάλια εμφάνιση, σιγά μην κάτσει να κοιτάξει το χαρακτήρα σου. Ακόμα και εγώ αν έβλεπα έναν που είναι σαν τον Κουασιμόδο, δεν θα τον απέρριπτα για φίλο αλλά θα μου έκανε κακή εντύπωση. Τεσπα δεν πεεριέγραψες τον εαυτό σου όμως:
Το ύψος σου είναι πολύ καλό, πάνω από το μέσο όρο και είσαι κομπλε. Τώρα για κιλά γύρω στα 70 καλά είναι (αν είσαι παραπάνω, καλό είναι να χάσεις). Κάνε και γυμναστήριο να σφίξεις (όχι να γίνεις ντουλάπα, θέλει ειδική-δαπανηρή διατροφή και δεν αρέσει και στα κορίτσια). Βέβαια αυτό προυποθέτει ότι κόβεις όλες τις βρωμιές από τη διατροφή (σουβλάκια, πίτσες, γαριδάκια, πατατάκια, γενικά φαί από fastfood και junkfood, μειώνεις τα λιπαρά αρκετά από τη διατροφή σου (τρως μόνο αβοκάντο-ελαιόλαδο) και κόβεις και τα τηγανιτά, τα οποία απορροφούν πολύ λάδι και κατά συνέπεια έχουν πολλές κακές θερμίδες). ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, εκτός από το να κόψεις όλα αυτά θα πρέπει να πίνεις 10 ποτήρια νερό τη μέρα (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ), να τρως πάρα πολλά φρούτα-λαχανικά (Αν έχετε οικονομική δυνατότητα προτίμησε τα βιολογικά για λόγο υγείας), αρκετό κοτόπουλο και το πρωί γάλα 1,5% λιπαρά, 4-5 κουταλιές cornflakes βρώμη (Αυτό το άσπρο που είναι σαν σκόνη) και μία κουταλιά μέλι.
Αυτά είναι μερικά από τα λίγα που θα κάνεις. Επειδή σαν οργανισμός διαφέρεις από άλλους, πρέπει να συμβουλευτείς διαιτολόγο να σου καθορίσει ένα καλό πρόγραμμα διατροφής και θα γίνεις τέλειος αν το τιρήσεις πιστά.
Αν τώρα έχεις σπυράκια, μαύρα στίγματα κ.λ.π. πήγαινε πρώτα για καθαρισμό προσπωπου και μετά σε δερματολόγο για την ακμή.
Κοίτα να κάνεις ένα μοντέρνο κούρεμα, και αν έχεις μούσια σε όλο το πρόσωπο άσε τα λίγο. Αν δεν έχεις σε όλο, τότε ξύριζέ τα μέχρι να βγουν κανονικά.
Τέλος, αν έχεις πολύ τρίχα ξύριζε πόδια, στέρνο, κοιλιά και γεννητικά (Αυτά πάντα). Χέρια μην τα ξυρίσεις, θα δείχνουν άσχημα. Αν έχεις διαθέσιμα λεφτά, πάρε μία ξυριστική Philips bodygroom για σώμα.

Για το χαρακτήρα σου εγγυόμαι ότι θα φτιάξει με το που θα φτιάξει η εμφάνισή σου. Αυτό που θα κάνεις μέχρι να πετύχεις το στόχο σου (κοίτα μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι να τα φτιάξεις όσο μπορείς) είναι να μιλάς με όσους περισσότερους γίνεται (Στο facebook ασ πούμε) για να γίνεις πιο κοινωνικός, χωρίς όμως να τους πρίζεις. Θα λες καλημέρα σε όλους, ακόμα και αν αισθάνεσαι άβολα. ΑΚόμα και στα κορίτσια, τα οποία ίσως πιστεύεις ότι δεν τους αρέσεις και ντρέπεσαι. Θα γίνεις άλλος άνθρωπος.

Υ.Γ.1 Μην κάνεις μόνο γυμναστήριο χωρίς διατροφή. Το έκανα εγώ ως ανίδεος και έχασα 5 μήνες από τη ζωή μου. (Για να σε ενθαρύνω ότι μπορείς, ήμουν 93 νομίζω κιλά και πήγα στα 73 σε τρεις μήνες, αλλά στερήθηκα ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ και ακόμα τα στερούμε). Γλυκό και αναψυκτικό έχω να φάω σχεδόν χρόνο.
Υ.Γ.2 Αν βρίσκεις εμπόδια από τους δικούς σου για να τα κάνεις όλα αυτά (π.χ. αν δεν έχουν διάθεση να σε βοηθήσουν) πάλεψέ το πάρα πολύ μέχρι να το πετύχεις.
Υ.Γ.3 ξεκκίνα σήμερα κιόλας γυμναστήριο και μαζί με τις ασκήσεις κάνε και 45 λεπτά τη μέρα ελλειπτικό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128473 από nikosattiki στις 26 Ιουνίου 2014, 11:13πμ

nikosattiki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
φιλε ευχαριστω παρα πολυ αυτα που ειπες θα ακολουθησω αλλα το θεμα ειναι οτι ειμαι σε κιλα 63 . ειναι κακκο ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128474 από pi8hkos97 στις 26 Ιουνίου 2014, 11:19πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
63 μόνο; Τέσπα δεν θες κάτι ιδιαίτερο τότε, πλακώσου μόνο στο κοτόπουλο με το ρύζι μετά το γυμναστήριο να πάρεις μύες σιγά σιγά. Και μην κάνεις τόσο αερόβιο με το ελλειπτικό, κάνε 10 λεπτά για προθέρμανση και 10 για αποθραπεία μετά την άσκηση.
Για τα υπόλοιπα δεν είπες, έχεις σπυριά ή κάτι άλλο που σε χαλάει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128475 από nikosattiki στις 26 Ιουνίου 2014, 11:25πμ

nikosattiki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
λιπον φιλε ακου εγω εχω σπυρια σε μερη του σωματος αυτο που θελω γενικα ειναι να μου φυγουν τα σπιρακια και να παω σχολειο και να εχω αλλαξει και σαν σωμα δεν θα με χαλαγε να εχω κοιλιακους αλλα αυτο πως θα γινει στο γυμναστηριο πρεπει να πω τι θελω ακριβως?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128476 από nikosattiki στις 26 Ιουνίου 2014, 11:32πμ

nikosattiki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
αυτο θελω να μου πεις και αν θες στοιχεια εμφανισης ειμαι 1,80 κιλα 63 εχω τριχες γενικα πιο πολυ στα ποδια και αυτο με ενοχλει και επισης εχω σγουρο αλλα κοντο μαλι και θελω να βρω κατι ωστε να φεναιται ωραιο .ευχαριστω αν απαντησεις ευχαριστω πολυ γιατι πραγματικα βοηθησες παρα πολυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128480 από Dieftharmenos στις 26 Ιουνίου 2014, 1:16μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Ενα λεπτο ρε παιδια...δηλαδη για να σε αποδεκτουν νομιζεις οτι πρεπει να αλλαξεις εμφανιση???Ποιος σας τα λεει αυτα πουλεν μου...

Ποσα ομορφα παλικαρια εχετε δει που ολοι τους λενε μαλακες και ποσα "ασχημα" που κανουν παρεα με ολους και βαρανε τα καλυτερα γκομενακια???Πολλα...

Το θεμα ειναι η συμπεριφορα σου φιλε οχι η εμφανιση...το πας απο λαθος δρομο.

Δεν λεω να την βελτιωσεις την εμφανιση για να νιωθεις εσυ καλυτερα αλλα η συμπεριφορα ειναι το παν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128483 από pi8hkos97 στις 26 Ιουνίου 2014, 1:52μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Έγραψε:(nikosattiki@26 Ιουνίου 2014)
αυτο θελω να μου πεις και αν θες στοιχεια εμφανισης ειμαι 1,80 κιλα 63 εχω τριχες γενικα πιο πολυ στα ποδια και αυτο με ενοχλει και επισης εχω σγουρο αλλα κοντο μαλι και θελω να βρω κατι ωστε να φεναιται ωραιο .ευχαριστω αν απαντησεις ευχαριστω πολυ γιατι πραγματικα βοηθησες παρα πολυ


Λοιπόν θα πας στο γυμναστήριο και θα ζητήσεις πρόγραμμα ενδυνάμωσης-όγκου. Σπίτι σου θα πλακώσεις τα κοτόπουλα με τα ρύζια και μετά την προπόνηση και το μεσημέρι, σε μεγάλες ποσότητες αν είναι δυνατόν, ακόμα και κάθε μέρα αν μπορείς. Θα τρως πολλά αβγά ΜΕ τους κρόκους (6 τη βδομάδα είναι καλά) και πιστεύω ότι θα κάνεις δουλειά.
Για τα σπυράκια πήγαινε σε δερματολόγο, πραγματικά μπορεί να σε βοηθήσει.
Τις τρίχες πάρε μία μηχανή ξυριστική philips bg και ρίξε μία ξούρα να φύγουν. http://www.e-shop.gr/xyristiki-mixani-philips-bg-2036-32-p-HAP.320111 την πήρα και εγώ και πραγματικά αξίζει. (δεν κάνω διαφήμιση, απλά προτείνω κάτι που πραγματικά είναι καλό).

Dieftharmne εννοείται ότι μετράει ο χαρακτήρας, αλλά αν το παλικάρι δεν αισθάνεται άνετα με το σώμα του λίγο δύσκολο να έχει αυτοπεποίθηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login