Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το μόνο πραγματικό πλεονέκτημα της ραπ μουσικής είναι ότι κανείς δεν μπορεί να τη σφυρίζει.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Πως να την χωρίσω χωρεις να την πληγώσω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129216 από GoodLife στις 30 Ιουλίου 2014, 5:44μμ

GoodLife

Εικονίδιο
μέλος από: 11/6/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Τα έχω με μια κοπέλα 1 χρόνο τώρα, και την αγαπάω πιστεύω γιατί έχουμε πει τα πάντα μεταξύ μας, εμπιστευόμαστε ο ένας τον άλλον, σεβόμαστε... έχουμε κάνει πολλά σχέδια και όνειρα μαζί και το βλεπουμε σοβαρά το θέμα, δηλαδή να συνεχίσουμε μαζί γιατί ταιριάζουμε πάρα πολύ και νιώθουμε και οι 2 σαν να γνωριζόμασταν από πάντα, το πρόβλημα είναι ότι είμαι 1 χρόνο μεγαλύτερος και αλλοδαπός και οικονομικά δεν με λες πλούσιο ούτε φτωχό , με ενοίκιο μένω, και στην χώρα μου έχω ένα σπίτι μόνο και άμα το μάθει ο πατέρας της ότι έχει αγόρι και συγκεκριμένα αλλοδαπό θα της πει να χωρίσει, η μανα της με ξέρει και δεν έχει πρόβλημα..... και άλλο ένα πρόβλημα που υπάρχει, είναι όπως είπα οτι δεν είμαι καλα οικονομικά και δεν εχω πολλα να της προσφέρω στο μελλον, γτ αυτη θελει να μείνουμε μαζι οταν τελειωσει το σχολειο, σε 2 χρονια δηλαδη, και να μηνουμε σε ενα απο τα σπιτια της, εχει 3 σπιτια , και εγω νιωθω παρα πολυ αβολα να μεινω σε σπιτι της, και γενικα νιωθω αβολα γτ αυτη εχει λευτα απο τους γονεις της ενω εμενα οι γονεις μου ειναι του μεροκαματου .....και δεν ξερω, σκευτομαι πως δεν θα της προσφερω κατι στο μελλον γτ εχει μαθει να τα εχει ολα, και εγω δεν θα εχω τι να της προσφερω... και ελεγα μηπως ο χωρισμος ειναι μια λιυση για να μην την πληγωσω οταν ερθει εκεινη η ωρα?       
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129222 από άσχετος στις 30 Ιουλίου 2014, 9:06μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε!
Τα οικονομικά προβλήματα δεν πρέπει να μπαίνουν εμπόδιο στην σχέση σου.Αφού την αγαπάς,σε αγαπάει προσπάθησε για το καλύτερο.Έχετε κάνει τόσα όνειρα.Το καλύτερο για εσένα,θα είναι να προσπαθήσεις να περάσεις κάπου.Έτσι θα μπορέσεις να έχεις μια δουλειά στο μέλλον.Μην φοβάσαι τον πατέρα της,το πολύ πολύ να τα ακούσεις 1-2 φορές και μετά όλα οκ.
Θεωρώ πως αυτός ο λόγος που θες να χωρίσεις είναι λίγο κάπως.Της μίλησες για τα οικονομικά σου,σου είπε πως δεν έχει πρόβλημα,άλλωστε πολλές οικογένειες δεν έχουν ακόμα και τα βασικά..Ότι πρόβλημα έχεις,μίλησε της.Αφού σε καταλαβαίνει όπως βλέπεις.
Μην νιώθεις καθόλου άβολα για το σπίτι της.Πολλά ζευγάρια ζουν στο σπίτι της γυναίκας,μην στέκεσαι σε αυτή την βλακώδες παράδοση που λέει πως η γυναίκα πρέπει να μένει στο σπίτι του άντρα.Μαλ@κίες των παλιών.

Καλή σου τύχη μεγάλε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129228 από pi8hkos97 στις 31 Ιουλίου 2014, 8:39πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Όπως τα λέει και ο από πάνω. Καταρχάς δεν παίζουν ρόλο τα οικονομικά. Εσύ για παράδειγμα τί θα προτιμούσες; Μία πλούσια άσχημη και απλησίαστη αλλά με πολλά φράγκα ή μία με κωλοχαρακτήρα, ή μία που να σου αρέσει πραγματικά και σαν εμφάνιση και σαν χαρακτήρα και ας μην είχε και πολλά λεφτά; Σαφώς το δεύτερο.
Η άποψή μου είναι και εμένα αν τραβάς με τα μαθήματα να το κυνηγήσεις να σπουδάσεις. Ακόμα και να μην είσαι καλός μαθητής δώσε τα όλα και μπες σε μία καλή σχολή που να σου αρέσει. Έτσι δεν θα νιώθεις κομπλεξικός απέναντί της. Όσον αφορά το χωρισμό θα της κάνεις πραγματικά κακό αν τη χωρήσεις για τέτοιο λόγο, διότι αυτή πραγματικά δεν έχει θέμα. Αν είχε θα σε χώριζε αυτή.
Τέλος μαλακίες τύπου δεν με θέλει ο πατέρας της κ.λ.π. είναι της εποχής των δεινοσαύρων. Ούτε έχεις άγχος ότι ο γέρος της θα την παντρέψει με άλλον με το ζόρι και θα τη χάσεις ούτε σε νοιάζει η γνώμη του. Στην τελική δεν θα σε παντρεφτεί αυτός. :)
Καλή τύχη
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #129233 από emilywilson στις 31 Ιουλίου 2014, 4:49μμ

emilywilson

μέλος από: 31/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

η δικη μου αποψη ειναι πως εφοσον υπαρχει αγαπη δεν χρειαζεσαι ουτε λεφτα ουτε τιποτα. αν σε αγαπαει και αυτη αληθινα τοτε πιστεψε με τα χρηματα και η βολεψη ειναι το λιγοτερο που την νοιαζουν. αν τη χωρισεις σκεψου οτι θα την καταστρεψεις τελειως και απο οτι καταλαβα δεν θες κατι τετοιο. γι αυτο ακουσε την καρδουλα σου , μιλα της ανοιχτα και με ψυχραιμια και με συζητηση θα βρεθουν λυσεις. οποιοδηποτε προβλημα και να υπαρχει παντα υπαρχουν λυσεις απλα εσυ μπορει να μην της βλεπεις. καλη τυχη απο μενα και ειναι πολυ αδικο μια τοσο ομορφη και αληθινη σχεση να τελειωσει ετσι, οποτε μαζεψε δυναμεις με την κοπελα σου ωστε να καταφερετε μαζι να λυσετε ολα σας τα προβληματα! καλη επιτυχια φιλε μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login