Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θυμάσαι μικρός που κατουρήθηκες πάνω σου μια φορά;
Κυριακή, 5 Μαΐου

Παράλληλη σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129517 από EiriniRespect στις 15 Αυγούστου 2014, 12:32πμ

EiriniRespect

Εικονίδιο
μέλος από: 15/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Εδώ και περίπου ένα χρόνο έχω σχέση με ένα παιδί για το οποίο τρέφω πολλά αισθήματα.Τον αγαπάω πολύ και το ίδιο και αυτός.Πρόσφατα όμως εκδήλωσε το ενδιαφέρον του για εμένα και ένα άλλο αγόρι,εξαιρετικά εμφανίσιμο θα έλεγα.Σαν χαρακτήρας με έχει γοητεύσει και γενικώς μου έχει κάνει κλικ,οπότε καίγομαι να κάνω κάτι μαζί του.Από την άλλη όμως,αγαπάω πολύ το αγόρι μου και θα το απογοητεύσω(και μόνο στην σκέψη αισθάνομαι απαίσια)Επίσης,η πόλη όπου ζω είναι μικρή και όλα μαθαίνονται και για κανένα λόγο δεν θα μπορούσα να φανταστώ την ζωή μου χωρίς τον φίλο μου,μου δείχνει καθημερινά πόσο σημαντική είμαι για αυτόν και πόσο μετράω στην ζωή του.Γενικώς,σκατά,γιατί ενώ το αγόρι μου το αγαπάω,θες η κάψα,θες η περιέργεια,με τραβάνε προς τον άλλον...Η αλήθεια είναι βέβαια πως το άλλο παιδί δεν το βλέπω και τόσο σοβαρά,και αν γίνει κάτι θα κρατήσει για λίγο προφανώς...Είμαι πολύ μπερδεμένη γιατί βρίσκομαι σε τέτοια κατάσταση για πρώτη φορά...Από τη μία υπεραγαπώ τον φίλο μου γιατί μου έχει χαρίσει απίστευτες στιγμές..και από την άλλη το άλλο αγόρι με έχει κάπως γοητεύσει...Συγνώμη αν σας κούρασα :) Θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε καμία συμβουλή :D
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #129518 από johngate13 στις 15 Αυγούστου 2014, 2:28πμ

johngate13

Εικονίδιο
μέλος από: 18/1/2012
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Θα σου συνιστούσα να μην κάνεις τίποτα με αυτόν που σου εκδήλωσε πρόσφατα ενδιαφέρον γιατί είναι η λάθος επιλογή.Το αγόρι σου σε αγαπάει και τον αγαπάς και σου δείχνει καθημερινά το πόσο σημαντική είσαι γι αυτόν και έχετε σχέση 1 ολόκληρο χρόνο. Αν όμως έκανες κάτι και το μάθαινε πιστεύεις ότι θα σε συγχωρούσε? Αρκέσου στην σχέση που έχεις τώρα και κάνε τα πάντα για να μην την διαλύσης. Αγόρι σαν κι αυτό μπορεί να μην ξαναβρείς. Στο λέω εγώ που είμαι και αγόρι και ξέρω από φίλους μου τους χαρακτήρες τους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129522 από EiriniRespect στις 15 Αυγούστου 2014, 10:48πμ

EiriniRespect

Εικονίδιο
μέλος από: 15/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έχεις ένα δίκιο :/ σ'ευχαριστώ :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129525 από pi8hkos97 στις 15 Αυγούστου 2014, 12:51μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα όλοι λένε ότι η απιστία είναι προδωσία κ.λ.π. κ.λ.π. αλλά πες ότι πας με το αγόρι (το καινούριο) και ο δικός σου δεν το μάθει ποτέ, ούτε θα πληγωθεί και θα κάνεις και εσύ τη "ζαβολιά". Δεν σου λέω να τον απατήσεις, απο την άλλη όμως δεν είναι καλό να κρατάς αποθημένα. Μπορείς να του πεις (του καινούριου) για ένα γρήγορο ξέρω γω, αλλά μετά τέλος και να φροντίσεις να μην μάθει τίποτα κανείς. Αλλά αν θες τη γνώμη μου καλύτερα μείνε πιστή στη σχέση σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129529 από Koukos στις 15 Αυγούστου 2014, 3:52μμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Σοβαρα ? Στην αρχη λες τρεφεις συναισθηματα , τον αγαπας κτλπ και μετα λες θες να κανεις κατι με αλλον ? Σορρυ κοπελια αλλα αυτα τα 2 δεν πανε μαζι . Για μια "ωραια" στιγμη θα διακυνδυνεψεις 1 χρονο σχεσης που οπως λες σου εχει προσφερει πολλα ? γιατι? Οταν εχεις αγορι θα κοιτας μονο αυτον (εκτος αν ειναι μαλακας και θες να τον χωρισεις, που σε αυτην την περιπτωση δεν) Εκει που δεν υπαρχει σεβασμος χανεται η αγαπη . Μην κανεις την μαλακια , συνεχισε την υπεροχη σχεση σου .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129530 από Dieftharmenos στις 15 Αυγούστου 2014, 4:33μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Α ρε θα τρελαθουμε τελειως...

Και εγω σχεση ενα χρονο εχω και δινω τα παντα στην κοπελα μου.Πραγματικα αν σκεφτεται σαν εσενα θα τρελαθω.Ακου εκει "τον αγαπαω αλλα λεω να τον απατησω".

Δηλαδη με τον καθε ακυρο που θα σε κολακευει θα κανεις κατι???Και μετα θα λες "τον αγαπαω τον φιλο μου"???Τι σοι "αγαπη" ειναι αυτη.

Δεν εχω κατι αλλο να πω...αν μου εκανε εμενα η κοπελα μου κατι τετοιο οχι απλα θα απογοητευομουν μαζι της αλλα και με τον ιδιο μου τον ευατο που δεν ειδα τα σημαδια της εγκαφαλικης μαλακυνσης(βασικα προσβαλω αυτους που οντως εχουν...ατομα που σκεφτονται ετσι ειναι σε χειροτερη κατασταση).

Χωρισε τον πρωτα αν θες να κανεις κατι...ακου εκει...μαθαμε και λεμε την λεξη "αγαπαω" χωρις καν να καταλαβαινουμε το νοημα.

Παλι βιδωσα...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129544 από EiriniRespect στις 16 Αυγούστου 2014, 6:20μμ

EiriniRespect

Εικονίδιο
μέλος από: 15/8/2014
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
ευχαριστώ για τις συμβουλές...έχετε δίκιο...δεν είναι σωστό αυτό...άλλωστε ο άλλος δεν μου έδωσε ξανά κάποιο σημάδι οπότε βγαίνω και από την δύσκολη θέση να του πω ότι δεν ενδιαφέρομαι :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login