Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Πέμπτη, 2 Μαΐου

friendzone...help

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130308 από Anorymous στις 17 Σεπτεμβρίου 2014, 6:32μμ

Anorymous

μέλος από: 15/9/2014
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπερα,το "προβλημα"μου ειναι οτι γνωριζω μια κοπελα 9 χρονια δηλαδη απο την πρωτη δημοτικου ειμαστε στα ιδια τμηματα και στο γυμνασιο και στο λυκειο που ειμαστε φετος.παντα ειμασταν φιλοι και μιλαγαμε αρκετα αλλα ποτε δεν ειχα νιωσει κατι γιαυτην.φετος αρχισε να μου αρεσει και δεν ξερω πως να την πλησιασω και να της το δειξω γιατι με θεωρει φιλο και πιστευω οτι θα ξαφνιαστει.τι λετε εχω καμια ελπιδα η... να τα παρατησω απο τωρα?για δωστε καμια συμβουλη.
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #130309 από ScandalousAngel στις 17 Σεπτεμβρίου 2014, 6:51μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Παντα στη ζωή μας έρχεται η στιγμή που αντιμετωπίζουμε τέτοιες περίπλοκες καταστάσεις. Αν με τη φίλη σου είστε κολλητοί και γνωρίζει αρκετά πράγματα για εσένα ίσως να μην είναι και η καλύτερη ιδέα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν γνωρίζεις τον άλλο χρόνια και τον έχεις σαν αδερφό σου δεν μπορείς ξαφνικά να τους πεις μου αρέσεις γιατί όπως και να το κάνουμε είναι περίεργο.

ΑΛΛΆ αν με την κοπέλα απλά είστε φίλοι δηλαδή μιλάτε κάθε μέρα, κάνετε πλακα κτλ τότε ναι έχεις ελπίδες να εξελιχθεί η σχέση σας σε κάτι άλλο. Αυτό όμως εξαρτάται και από τη μεριά της κοπέλας. Πρέπει να δεις τη συμπεριφορά της όταν μιλάτε τις κινήσεις της και να πράξεις αναλόγως. Σιγά σιγά μιλά της πιο συχνά, πείραζε την και πες της να βγειτε έξω. Εκεί θα το λάβει το μήνυμα ;) Αν εέχετε μια απλή φιλία δεν έχεις κάτι να χάσεις!

Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130310 από Darkwin στις 17 Σεπτεμβρίου 2014, 7:16μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Friendzone. Πρέπει να της πεις ή να καταλάβει πως την γουστάρεις γιατί έσυ θα έχεις αυτό το αίσθημα ότι την θες κάτι παραπάνω από φίλη, αλλά αυτή δεν σε γουστάρει γιατί όλα αυτά τα χρόνια σε έχει δει ως φίλο κλπ κλπ. ΟΜΩΣ, άμα της το πεις, θα αλλάξουν όλα. Μπορεί να φας χυλόπιτα μες στην μάπα (μπορεί και όχι) αλλά μετά που θα της το πεις, όταν πχ είναι το βράδυ μόνη της, θα το σκεφτεί σίγουρα και θα δεις πως θα πράξει η κοπελιά.
Είναι κάτι σαν αντίστροφη ψυχολογία. Μην δίνεις πολύ σημασία σε αυτές(κοπέλες). Να είσαι κοινωνικός αλλά μην είσαι σε φάση "Γεια σου Μαρια, ήρθα να σου φτιάξω τον υπολογιστή " . Έτσι καταντάς στο λεγόμενο friendzone. Οι άνδρες και οι γυναίκες δεν μπορούν να έχουν φιλικές σχέσεις. Ολές καταλήγουν σε ερωτικές σχέσεις και μετά χωρίζουν και δεν ξαναμίλανε ή δεν καταλήγουν σε ερωτικές σχέσεις αλλά θα παιχτεί καμία μαλακία και δεν θα ξαναμιλήσουν ποτέ.
Για να μην λέω πολλά πολλά, πρέπει να της δείξεις πως την γουστάρεις. Πηγαίνετην κάπου που της αρέσει, κάντε πράγματα μαζί που σας αρέσουν και σε λίγες μέρες της το λες και περιμένεις αντίδραση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130315 από Dieftharmenos στις 17 Σεπτεμβρίου 2014, 11:07μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Πω πω...αυτη η μαλακια με το "friendzone".Ναι...γι αυτο εγω εχω σχεση με την πρωην κολλητη μου εδω και 1 χρονο και κατι.

Μην ακους τετοιες χαζομαρες φιλε...κανε την κινηση σου και αν της αρεσεις εμφανισιακα τοτε το εχεις κερδισει το παιχνιδι.Η "φιλια" σας πλεον χαθηκε εφοσον εχεις αρχισει να νιωθεις πραγματα.Κανε την κινηση σου και ολα θα στρωσουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130318 από Anorymous στις 17 Σεπτεμβρίου 2014, 11:56μμ

Anorymous

μέλος από: 15/9/2014
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις παιδια πραγματικα με βοηθησατε
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login