Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Γάμος: Ο σκουπιδοτενεκές του έρωτα.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

τουριστικά και πτυχίο αγγλικών(lower)

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130656 από King Leonidas στις 07 Οκτωβρίου 2014, 4:09μμ

King Leonidas

μέλος από: 7/10/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ. Άλλο ένα καινούριο μέλος .
Πάω 2ρα λυκείου και θέλω να περάσω στη σχολή τουριστικών επαγγελμάτων. Λοιπόν για να μην τα πολυλογώ για να περάσω εκεί πρέπει όπως και δήποτε να έχω πτυχίο αγγλικών. lower,proficiency οτιδήποτε.Το θέμα είναι οτι τελείωσα το 2010 την b sinior και τότε ήταν που τα σταμάτησα. Αν δεν κάνω λάθος για να φτάσω lower χρειάζομαι αλλα 3 χρόνια πάνω κάτω. Το θέμα είναι οτι σε 2 χρόνια πρεπει το θέμα να τελειώνει. Υπάρχει κάποια λύση? Θέλω να πω αντι για 3 χρόνια, να φτασω στο σημείο που θέλω σε 1-2 χρονια. Επίσης, πως είναι το lower, τι δίνεις και ποιός ειναι ο βαθμός δυσκολίας του για το απλό.Αργότερα θα πάω να πάρω και proficiency και οτιδήποτε αλλο χρειαστεί. Κάτι που ξέχασα να αναφερω ειναι οτι 1ον δεν εχουμε την οικονομικη δυνατότητα για φροντηστηρια κλπ. Άλλωστε γιαυτό και το σταμάτησα. Υπάρχει καμια λύση ρε παίδες ή θα μείνω με το πουλί στο χέρι γιατί μόνο με κάποιο χαρτί σε παίρνουν εκει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130672 από BabisSougias στις 07 Οκτωβρίου 2014, 10:31μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
φιλε το λοουερ δεν θελει να βγαλεις και πολυτεχνειο για να το παρεις ο αδελφος μ το πηρε στην Α γυμνασιου , γραψου σε ιδιαιτερα αγγλικων και μιλα στον καθηγητη και θα σ πει αυτος το ρυθμο που πρεπει να ακολουθησεις .
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #130721 από Koukos στις 12 Οκτωβρίου 2014, 10:12μμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγω πηρα το lower (cambridge και κρατικο) με 6 μηνες φροντηστιρια .(και οι δικοι μου δεν ειχαν την οικονομικη ευχαιρια βεβαια αλλα τους ειπα οτι θα το παρω σιγουρα εδωσαν τα λεφτα ξεσκιστηκα και το πηρα)Προηγουμενως βεβαια ηξερα καποια αγγλικα οχι απο φροντηστιριο απο το internet κυριως απο ταινιες με υποτιτλους αγγλικους απο βιβλια που ειχα και διαβαζα μονος σχολειο βεβαια προσεχα αρκετα στα αγγλικα και στο ιντερνετ εκανα ασκησεις . Ολα ειναι προσπαθεια . και στο φροντηστιριο μπορειτε να τα βρειτε με τα λεφτα . Καλη σου τυχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130722 από made_in_america στις 12 Οκτωβρίου 2014, 10:20μμ

made_in_america

Εικονίδιο
μέλος από: 12/10/2014
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
όπως είπαν κι οι απο πανω δεν θελει και πανεπιστημιο. Τωρα για ιδιαιτερα θα είναι ακριβα. Πηγαινε σε καποιο φροντιστηριο και εξηγησε τους την κατασταση ή πολύ απλα μέσω του ιντερνετ με μια μορφη ηλεκτρονικου φροντηστηριου μπορείς ανετα μεσα σε δυο χρονια να εχεις κανει καταλληλη πρετοιμασια μονος σου. Αλλα πρεπει να προσπαθησεις πολυ! Αν σε καλυψα πατα αποδεκτη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login