Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διάβασα τόσα για τους κινδύνους του ποτού και του τσιγάρου, που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Βοήθεια..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131442 από honeybee8965 στις 07 Δεκεμβρίου 2014, 11:25πμ

honeybee8965

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
ειμαι 17 και αυτος 16..εχουμε σχεση εδω και 2,5 χρονια ομως εχει καταληξει σε κολαση..εχουμε χωρισει (απο 2 ωρες εως 2 μερες) πολλες φορες ομως μετα τα ξαναβρισκαμε και ολα ηταν ενταξει..τωρα πλεον ομως αυτο εχει γινει σχεδον καθημερινοτητα ενω εγω κανω τα παντα για αυτον,του φερομαι με τον καλυτερο τροπο!..πιο συγκεκριμενα με κατηγορει οτι μου αρεσουν αλλοι και οτι κανω κατι με αλλους ενω αυτο δεν ισχυει(και ουτε του εχω δωσει δικαιωμα να το πιστευει), με βριζει με τις εσχατες βρισιες για μια κοπελα,με απειλει οτι θα δημισιευσει κατι φωτογραφιες που εχει κλεψει απο τον υπολογιστη μου που ειμαι με μια φιλη μου (δν εχουν κατι τρομερο μεσα αλλα δε θελω να δημοσιευτουν σε καμια περιπτωση),οτι θα με φωναζει με βρισιες μεσα στο σχολειο μπροστα σε ολους...την αλλη φορα πηγε να με σπρωξει απο μια καρεκλα και να πεσω κατω οταν τσακωνομασταν..ειμαι σιγουρη οτι μιλαει με αλλες..και ολα αυτα ενω πριν μιση ωρα μπορει να μου ελεγε οτι με αγαπαει οσο τιποτα δε θελει να με χασει..και χωρις λογο,χωρις γενικα να του εχω φταιξει σε κατι,αρχιζει αυτα..
...δεν αντεχω αλλο πειτε μου τι να κανω!τον αγαπαω παρα πολυ ομως θελω να φυγω!δεν μπορω αλλο...
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #131443 από aswtos στις 07 Δεκεμβρίου 2014, 2:07μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

χωρισε να ησυχασεις και εσυ και αυτος. η κατασταση που περιγραφεις ειναι απλα αρρωστη. δεν εχει σημασια ποιος και αν φταιει καποιος. προφανως μετα απο 2,5 χρονια με το ιδιο ατομο και μαλιστα σε τοσο μικρη ηλικια εχετε χασει τον προσανατολισμο στη σχεση σας. Δεν είστε μαζι γιατι περνατε καλα αλλα απο συνηθεια, επειδη φοβάστε το αγνωστο, το πως θα ειναι η ζωη σας χωρις να εχει ο ενας τον αλλο. Ούτε αυτος περναει καλα απλα δεν μπορει να δεχτει πως θα ειστε χωριστα. Με τον καιρο θα το συνηθίσει, θα κανει τις βλακειες του, θα προσπαθει να σε κανει να ζηλεψεις, να δειξει πως σε εχει ξεπερασει, πως περναει τελεια μακρια σου. ολα αυτα ειναι μες στο προγραμμα. Δεν γινεται να μενεις μαζι του επειδη σε απειλει πως θα σε εκθεσει αν χωρισετε. ακομη και αυτο δείχνει πως δεν αξιζει να ειστε μαζι. Παρε την μεγαλη αποφαση και να ειναι επιτελους οριστικο, οχι χωρισμος των δυο ημερων. Ακομη και οταν με γλυκολογα ή απειλες σε βαλει στην διαδικασια να το ξανασκεφτεις εσυ να επιμεινεις. Κρατα οσο πιο αξιοπρεπη σταση μπορεις ακομη και αν αυτος πεφτει χαμηλα. Μην απαντας στις βρισιες και στις προκλησεις του γιατι ετσι θα του δωσεις τροφη να συνεχισει. Αν στο σχολειο δεν εχεις δωσει δικαιωματα οπως και να σου φερεται αυτος και οτι και αν λεει στο τελος ο ιδιος θα φανει εκτεθιμενος αφου θα λεει βλακειες. Καλη τυχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131458 από BabisSougias στις 08 Δεκεμβρίου 2014, 12:00πμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
με καλυψε ο φιλος απο πανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login