Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Νώε που έβαλε και τους τερμίτες στην κιβωτό.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

μετακομιση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131623 από spyros_ts στις 25 Δεκεμβρίου 2014, 7:49μμ

spyros_ts

μέλος από: 25/12/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
γεια σας παιδες ειμαι 15 και μενω κατερινη αλλα σε λιγους μηνες θα μετακομισω αθηνα... δεν εχω αλλαξει ποτε περιβαλλον και μεχρι στιγμης ειμαι μετα ατομα που πρωτογνωρισα στο σχολειο και δεν μπορω να πω πως ειμαι αρκετα κοινωνικος... το προβλημα μου ειναι το νεο σχολειο δλδ πως να κανω φιλους, να μην καθομαι μονος στα διαλλειματα κλπ... δλδ σιγα σιγα να αποκταω κολλητους... δεν αντεχω την μοναξια ουτε λεπτο γι αυτο θελω να κανω φιλιες γρηγορα αλλα το θεμα ειναι οτι δεν πολυμιλαω σε αγνωστους γενικοτερα και δεν ξερω πως να συμπεριφερθω, δλδ τους "σνομπαρω" λιγο (και τα ατομα που γνωριζα κατα την διαρκεια της ζωης αυτα με πλησιαζαν και μιλουσαμε).... μπορει καποιος να με δωσει συμβουλες ωστε να κανω φιλους γρηγορα χωρις να φαινομαι "ακυρος"?

α!και καλα χριστουγεννα!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #131624 από άσχετος στις 25 Δεκεμβρίου 2014, 8:00μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φεύγεις από την πιο όμορφη πόλη της Ελλάδας κρίμα..!
Κοίτα,τις πρώτες μέρες λογικό να είσαι μόνος,πρέπει να κάνεις υπομονή,προσπάθησε να μιλάς με άτομα από την τάξη σου, να τους κάνεις ερωτήσεις(π.χ. τι έχουμε μετά;) για να τα γνωρίσεις τα παιδιά καλύτερα!Δεν θα φαίνεσαι άκυρος,απλώς αλλάζεις πόλη,οποιοσδήποτε να άλλαζε πόλη έτσι θα ήταν.
Προσπάθησε,να είσαι χαλαρός και να μην αγχώνεσαι από την πρώτη εβδομάδα αν δεν κάνεις φίλους..!Θα είναι δύσκολο στην αρχή,αλλά στο χέρι σου είναι! :)
Καλή αρχή να έχεις και καλή τύχη!
Καλά Χριστούγεννα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login