Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Αγάπα τον πλησίον σου. Κούρδισε το πιάνο σου.
Σάββατο, 20 Απριλίου

Πως να φτιάξω την σχέση μου ?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131770 από chris3011 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 4:41μμ

chris3011

Εικονίδιο
μέλος από: 4/1/2015
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Την ζηλευω παρα πολυ..εχω και τον κωδικό της στο φβ και αμα μιλαει με καποιον φιλο της και περναει καλα και μαζι ημαστε τσακωμένη εκείνη την στιγμη ξενερωνω αμεσος..ακομα και οταν μιλαει με φιλη της και συζητάνε τα γκομενικα της αλλης με ενοχλει καπως γιατι η φιλη της ειναι λιγουρα και δεν θελω να αλλαξει η κοπελα μου εξετιας της ....και επισεις τους τελευταιους μηνες τσακωνομαστε παρα πολυ...εχουμε χωρισει 3-4 φορες αλλα για 1-2 ωρες το πολυ...μετα παλι μαζι...την αγαπαω και με αγαπαει αλλα ειμαι πολυ ζηλιαρης και αυτο μας καταστρεφει...και πχ της στελνουν κατι αγνωστοι στο φβ αιτημα και τους δεχεται και παλι με ενοχλει, της λεω να μην κανει αγνωστους φιλους αλλα αυτη δεχεται ....και επεισης τελευταια θυμωνει με το παραμικρο αλλα αυτο οφείλετε σε εμενα γιατι εγω της τα χωνω συνέχεια γιατι ειμαι καχύποπτος και ζηλιάρης ..τελος παντων....αυτες της μερες ημαστε και οι 2 χαλια και οσο ξερω οτι την εχω πληγωσει στεναχωριεμαι, κλεινομαι στον εαυτο μου και γενικα εχω χασει τον εαυτο μου γιατι ειναι σαν να καταστρεφω αυτο που αγαπαω.....εχουμε σκευτει να χωρισουμε και στα σοβαρα...και οι 2 θελουμε αλλα δεν μπορουμε...αυτη με αγαπαει παρα πολυ το ιδιο και εγω...αλλα εχουμε κακες συνήθειες που μας καταστρεφουν ...ημαστε 14 μηνες μαζι και ειναι σαν να ημαστε μαζι απο παντα και ειανι δυσκολο να χωρισουμε.....μου ειναι παρα πολυ πιστη αλλα εγω σκευτομαι παντα οτι μπορει να με κερατωσει, σκευτομαι πολυ αρνητικά...και δεν της εχω εμπιστοσύνη ενω κανονικα θα επρεπε να της εχω με οσα εχει κανει για εμανα και οσα εχει υποστει και επειδει αντεχει τοσο πολυ την ζήλια μου.....σημερα ιδικά νιωθω οτι την χανω πραγματικα, την νιωθω πολυ μακρια μου..αλλα σε αυτο φταιει που τελευταια τσακωνόμαστε συχνα...

Πως μπορω να σταματησω να ζηλευω, να της εχω εμπιστοσύνη να μην ειμαι καχύποπτος και να φτιαξω την σχεση μου? τι να της πω? πως να την φερω παλι πολυ κοντα μου? και γενικα θα ηθελα να μου πειτε διαφορα να με βοηθήσετε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131771 από PolGr00 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 5:19μμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις ανοιχτά μαζί της και να παραδεχτείς τα συναισθήματα και τις σκέψεις ζήλιας που σε κατακλείζουν και πες της πως προσπαθείς να το σταματήσεις ώστε να σε βοηθήσει και η ίδια στην όλη διαδικασία! Αρχικά, θα μπορούσες να αποβάλλεις ή και να μην υποκύπτεις σε σκέψεις ζήλιας φέρνοντας στο μυαλό σου ότι σε αγαπάει. Επίσης, όταν έχεις τέτοιες σκέψεις θα μπορούσες να την παίρνεις τηλέφωνο και να συζητάτε ώστε να σου φύγουν. Είναι απαραίτητο αν θες να ηρεμίσεις, να της ζητήσεις να αλλάξει κωδικό πρόσβασης διότι όσο τα βλέπεις, τόσο φουντώνεις. Να ποντάρεις στην εμπιστοσύνη και στη σωστή επικοινωνία αν θες να έχεις μια καλής ποιότητας σχέσης με την κοπέλα σου χωρίς να την στεναχωρείς για το οτιδήποτε κάνεις. Κάνε υπομονή, σταμάτα τις σκηνές ζηλοτυπίας και θα δεις ότι και συ ο ίδιος θα νιώσεις καλύτερα. Όχι μόνο αυτή..Ελπίζω να βοήθησα, καλή τύχη, δυνατά!!! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131772 από BabisSougias στις 04 Ιανουαρίου 2015, 7:52μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
φιλε , μονος σου τα ειπες ,δεν υπαρχει λογος να ζηλευεις , και σκεψου αυτο , σε μια σχεση παντα και οι δυο εχουν μια εξοδο διαφυγεις , κερατωμα πες το οπως θες . το ωραιο ειναι οτι κανενας δεν τη χρησιμοποιει και θυσιαζει την ελευθερια του γιατιτ ου αρεσει πιο πολυ η δεσμευση στην οποια ειναι... θα πονας 14 φορες χειροτερα απο την απλη τη ζηλεια και στο κατω κατω αν κανει κατι με αλλον κακο του κεφαλιου της παρτην μια αγκαλια και φιλα την πες της οτι δε θες να την χασεις ποτε και κανε οτι μπορεις να την κρατησεις ,τελος οι ζηλιες
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #131774 από aswtos στις 04 Ιανουαρίου 2015, 8:36μμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Προφανως η κοπέλα είναι η πρωτη σου μεγάλη καψουρα και γι αυτο φερεσαι αδεξια και αρκετα παραλογα. Βλέπεις τα λαθη σου αλλα δεν εισαι σε θεση να τα διορθωσεις. Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα φοβαμαι πως το κακο εχει γινει ηδη στη σχεση σας. Όσα έχουν προηγηθει ακόμη και αν σταματησεις αυριο κιολας να ζηλευεις και να κανεις αυτες τις ακροτητες θα συνεχίσουν να υπάρχουν αναμεσά σας και θα ερχονται στην επιφανεια σε καθε στραβη. Καταλαβαινω πως δεν μπορεις να χωρισεις, νιωθεις πως αν την χασεις θα χασεις ολο σου τον κοσμο, κατι πολυ σημαντικο, αλλα και ολη αυτη η κατασταση είναι αρρωστη και κατα τη γνωμη μου είναι μαθηματικα βεβαιο πως θα τελειωσει σχετικα συντομα. Αυτη τη στιγμη τη συντηρητε επι της ουσιας με το ζορι. Εχετε χασει την ουσια της σχεσης. Γιατι μενεις σε μια σχεση; Γιατι κάνεις μια σχεση; Επειδη αγαπας τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου και θες το καλυτερο για εκεινο, χαιρεσαι να του προσφερεις, χαιρεσαι να το βλεπεις χαρουμενο. Έσυ τι από αυτό κάνεις και αντιστοιχα τι απο αυτα κανει εκεινη για σενα; Δες την ουσια της καταστασεις, το συνολο και οχι μεμονωμενες πραξεις και θα δεις πως καιρο τωρα δεν ειστε ευτυχισμενοι κανενας απο τους δυο. Είναι δυνατον να καθεσαι και να παρακολουθεις κάθε της κινηση στο fb και να πιανεσαι απο το καθε τι και να ξεκινας φασαρια; Δεν καταλαβαινεις το ποσο την μειωνεις με ολο αυτο; Αν ειναι ευτυχισμενη μαζι σιυ εχει λογο να κοιταξει αλλου; Έχει μονο αν είναι καμια που παιζει δεξια και αριστερα και παει με τον καθενα. Κάνοντας ζηλιες δειχνεις πως εχεις τετοια αποψη για εκεινη. Αλλα αν είναι ετσι τοτε εσυ τι λογο εχεις να εισαι μαζι της;
Δεν εχει νοημα να καθισουμε να αναλυσουμε γιατι αποδεχεται η κοπελα σου αγνωστους ή γιατι μιλαει με αλλα αγορια ή γιατι της την πεφτουν άλλα αγορια ή γιατι οι φιλες της φλερταρουν με διαφορους κλπ. Κάνεις το λαθος και συγχύζεις τη δικη σου σχεση με τον κοπελα με την σχεση που εχει με ολους τους υπολοιπους. Δεν θα κρατησεις εναν ανθρωπο κοντα σου αποκοπτοντας απο ολους τους αλλους απο τον φοβο μην την χασεις. Ακομη και αν κανει περα ολο τον κοσμο για χαρη σου για καποιο διαστημα επειδη ειναι ερωτευμενη και δεν θελει να σου χαλασει χατιρι αργα ή γρηγορα δεν θα αντεξει και θα αντιδραση σε ολη αυτη την καταπιεση και τοτε τα αποτελεσματα θα ειναι ασχημα. Θα ερθεις αντιμετωπος με οργη και μπορει να δεις αντιδρασεις που δεν τις περιμενεις.
Συνοψιζοντας, νομιζω πως παροτι βλεπεις τα λαθη σου δεν εισαι σε θεση να τα διορθωσεις και ακομη και αν τα διορθωσεις αυτο δεν θα ειναι ικανο να αλλαξει το κλιμα στη σχεση σας. Καταλαβαινω πως υπαρχει αμοιβαιο ενδιαφερον και αισθηματα γι' αυτο και ανοχη σε οσα γινονται αλλα αυτο δεν αρκει. Απομακρυνθητε οσο και αν σας ειναι δυσκολο...αν οτι εχετε δημιουργησει ειναι αρκετα δυνατο σε βαθος χρονου θα φανει αν μπορει να σας φερει παλι κοντα κανοντας μια καινουργια αρχη χωρις να επαναλαμβανεται τα ιδια λαθη.
Καλη Δύναμη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131778 από last kings στις 05 Ιανουαρίου 2015, 3:22πμ

last kings

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Φιλε δν χρειαζετε να ζηλευεις τοσο ειδικα οταν την κανουν αδδ οι αγνωστοι εδω το παρατραβηξες το θεμα.. και οσο για το κερατωμα αμα την κανεις ετσι τοσο ποιο ευκολο θα γινει.Μακαρι να ειχα και εγω μια σχεση τοσους μηνες ολες τσουλες ειναι δυστηχως θα πρεπει να χαιρεσε και να μην το χασεις για αυτο το θεμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login