Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δρυός πεσούσης, πέφτει κι ο δρυοκολάπτης.
Τρίτη, 30 Απριλίου

τι να κάνω?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131773 από caramelenia στις 04 Ιανουαρίου 2015, 8:23μμ

caramelenia

Εικονίδιο
μέλος από: 23/12/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
γεια σας, έχω ξαναγράψει θέμα αλλά θέλω ακόμα βοήθεια λοιπών μου αρέσει κάποιος ή (αγαπάω κάποιον βασικά εμένα μου αρέσει καλύτερα η λέξη αγαπώ γιατί είναι γλυκιά λέξη ενώ το μου αρέσει μου φαίνεται άψυχο). Τέλος πάντων αυτός που μου αρέσει ξέρω μονάχα το όνομά του και τίποτα άλλο α και τον φίλο του ξέρω. Η φίλη μου ξέρη ότι μου αρέσει και ξέρει και αυτή τον φίλο του βασικά είναι φίλοι και χαίρομαι. Προσπαθώ να πίσω την φίλη μου να ψαρέψει ή να μιλήσει στον φίλο του αλλά η φίλη μου ντρέπεται και δεν θέλω να την πιέζω και εγώ.Αλλά υπάρχουν και θετικά πράγματα όπως με κοιτάει συνέχεια και μου χαμόγελα και εγώ το ίδιο και με την φίλη μου που περπατάμε στο προαύλιο του σχολείου και μερικές φορές είναι πίσω μας και αυτός και ο φίλος του. Συμπέρασμα: μου αρέσει και θέλω μονάχα να του μιλήσω έστω ένα γεια αλλά ντρέπομαι να του μιλήσω και όταν με κοιτά με αυτά τα μάτια η καρδία μου χτυπά ποιο γρήγορα και δυνατά και τα πόδια μου κάτι παθαίνουν.Νομίζω ότι και αυτός δεν μπορεί να εκφραστεί να μου πει έστω ένα γεια για να του πω και εγώ γεια . Εγώ πάντως ντρέπομαι να του μιλήσω και ακόμα φοβάμαι αν το μάθουν όλα τα παιδιά θα αρχίζουν να με κοροϊδεύουν.Χρειάζομαι βοήθεια και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο γεια!!                   
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131775 από PolGr00 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 9:05μμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Απο τη στιγμη που σε κοιταει κι αυτος και σου χαμογελαει σημαινει οτι του αρεσεις. Μπορει κι αυτος να ντρεπεται ομως. Δεν ειναι κακο να λες γεια. Εγω ακομα και σε ατομα που εχω δει μια φορα λεω γεια. Ειναι πολυ φιλικη κινηση και θα του δωσεις και θαρρος να σου μιλησει αν ντρεπεται! Οταν γνωριστειτε καπως να προσεξεις μην σε δει σαν φιλη..να τον κανεις να καταλαβει οτι τον βλεπεις ερωτικα..εε τωρα δεν θα του τα ζητησεις κιολας! Αυτο ειναι δικη του δουλεια. Αν του αρεσεις πολυ και γνωριστειτε θα το κανει. Ασε τις ντροπες και ορμα αλλιως μονο στα χαμογελα θα μεινετε μεχρι που θα βρει αλλη και συ θα μεινεις μπουκαλα! Αντε καλη επιτυχια, ελπιζω να σε βοηθησα:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131781 από caramelenia στις 05 Ιανουαρίου 2015, 2:14μμ

caramelenia

Εικονίδιο
μέλος από: 23/12/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πολύ αλλά πως θα του πω γεια από την στιγμή δεν του μιλάω καν εκεί στο άκυρο να πω "γεια" δεν λέει στο τέλος θα με πει τρελή αλλά και αυτός δεν μιλάει αλλά υπήρχαν δύο φορές που μου μίλησε .
Την πρώτη φορά μου μίλησε αυτός όταν πήγαμε να πούμε κάτι στην καθηγήτρια και αυτός μίλαγε εκείνη την ώρα με την καθηγήτρια και λέει η φίλη μου "κυρία να σας ρωτήσω κάτι" και εγώ ήμουν από πίσω της και πέταγε τε αυτός και μου λέει "να σε ρωτήσω κάτι" και εγώ έλεγα ότι το είπε ειρωνικά για να κοροϊδεύει την φίλη μου και εγώ του λέω "όχι" από αντίδραση.
την δεύτερη φορά έγινε όταν είχαμε bazzar στο σχολείο και είχαμε κενώ και σε μία στιγμή βγαίνει από την αίθουσα του και λέει "ΕΕΕ τι γίνετε εδώ" και αυτός το΄έλεγε σε κάποια αγόρια από την τάξη μου και πετάγομαι εγώ σαν το βλαμμένο και του λέω "τι ΕΕΕ" και δεν απάντησε και ένοιωσα άθλια. Αυτα!   
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #131782 από adiaforos13 στις 05 Ιανουαρίου 2015, 5:21μμ

adiaforos13

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

σκατα τα εκανες με το συμπαθειο.... αν μου μιλαγαν ετσι θα ξενερωνα ασχημα... εχω μια κοπελα στην ταξη μου που ειναι πολυ ειρωνικη και επιθετικη και ειναι πολυ σπαστικο αυτο.... δεν λεω οτι εισαι ετσι γιατι εσυ το εκανες αθελα σου αλλα μαλλον εκεινος δεν θα το καταλαβε εκεινος... ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω... αυτο που θα σου προτεινα να κανεις εγω ειναι μια καινουργια αρχη... με αυτο εννοω να ξεχασεις οτι εγινε... ο τροπος προσεγγισης που σου προτεινω αφου εισαι ντροπαλη ειναι να βρεις καποιον κοινο γνωστο με αυτον τον κυριο... ετσι εαν δεις τον ερωτα σου να μιλαει με τον κοινο σας γνωστο μπορεις να πας να χερετησεις... ετσι θα ανταλαξετε καποιες κουβεντες... θα το κανεις αυτο για καποιο καιρο και μετα το περασμα του καιρου θα αποκτησετε οικιοτητα και θα κυλησει το πραγμα.. επισης θα σου προτεινα να πηγαινεις και μονη σου στο γνωστο σας... με αυτο τον τροπο θα αυξησεις τις πιθανοτητες συναντισης... δοκιμασμενος αυτος ο τροπος απο εμενα...
επισης αυτο που ειπες οτι θα σε κοροϊδευουν δεν ισχυει και αν ισχυει δεν θα δινεις σημασια...
ελπιζω να σε βοηθησα και αν θες και κατι αλλο ρωτα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131783 από caramelenia στις 05 Ιανουαρίου 2015, 8:06μμ

caramelenia

Εικονίδιο
μέλος από: 23/12/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Συγνώμη που σας πρήζω και εσάς. Εγώ είμαι ένας ευχάριστος άνθρωπος και χαρούμενος το θέμα είναι ότι δεν ξέρω κανέναν συγγενή του αλλά,αλλά ξέρω τον φίλο του συγκεκριμένα η φίλη μου τον ξέρη και είναι φίλοι με αυτόν και με ευχαριστεί ιδιαίτερα και συναντιούνται πολλές φορές και εγώ προσπαθώ να πίσω την φίλη μου να τον ψαρέψει ή να του μιλήσει αν ο φίλος του αγαπάει κάποια αλλά η φίλη μου ντρέπεται και δεν θέλω να την φέρω σε δύσκολη θέση. Μια μέρα της είχα πει εάν θέλει και η ίδια να του μιλήσει και να του πει ότι θα συναντηθούμε εγώ και αυτή και αν θέλει να έρθει ο φίλος του και αυτός, στην αρχή γελάσαμε και οι δυο αλλά καταλάβαμε ότι δεν γίνεται αυτό!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login