Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην έχεις καλές ιδέες αν δεν είσαι πρόθυμος να πάρεις και την ευθύνη τους.
Σάββατο, 20 Απριλίου

ερωτευτηκα τον κολλητο μου:’(

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132894 από Mary Dolores στις 24 Μαρτίου 2015, 11:46πμ

Mary Dolores

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
εια σας,θελω πολυ τη βοηθεια ολων σας...ειμαι πολυ ερωτευμενη με τον κολλητο μου...τον ξερω απο πολυ μικρη ηλικια και τωρα ειμαστε στην εφηβεια...ξαφνικα τον ειδα πολυ διαφορετικά και την εχω πατησει ασχημα εδω και 2 χρονια...εχω κανει τα παντα για να τον ξεπεράσω αλλα δεν τα καταφερνω...εγω μενω μακρια απο εκεινον και τον βλεπω 2 μηνες το καλοκαιρι,2 βδομαδες τα Χριστούγεννα και 2 βδομαδες το πασχα...και μιλαμε συχνα στο φβ, με καμερα, στο τηλ κτλπ.Προσφατα εμαθα οτι η αδερφη του πηγε και του το ειπε χωρις να το ξερω και αυτος ειπε οτι ειμαι πολυ όμορφη αλλα δεν ξερει αν μπορει να με δει αλλιως.Εκεινο τον καιρο του μιλαγα μονολεκτικά και αποτομα(ενω εκεινος μου μιλαγε πολυ τρυφερά) γιατι προσπαθούσα να ξεκολλησω...αλλα μολις ηρθαν τα Χριστούγεννα τον ειδα και επαθαα κάτι και ξανακολλησα..χειροτερα..οταν το εμαθα ηταν πολυ αβολο τη διαρκεια των διακοπών αλλα δεν σταματησε να με παιρνει αγκαλια, να περνα τα δαχτυλα του στα δικα μου, να μου λεει πως μαγαπαει και για αυτο μου τα λεει ολα αυτα (να μην πιω αλλο σφηνάκι για παραδειγμα), με φιλαει κτλπ αλλα...ΦΙΛΙΚΑ...θελω πολυ να γινει κατι..δεν ξερω να του μιλησω και η ιδια; τωρα το πασχα θα τον ξαναδω και δεν ξερω πως θα συγκρατηθω να μην τον αρπαξω να τον φιλησω...θελω να με δει αλλιως..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132896 από Mary Dolores στις 24 Μαρτίου 2015, 12:10μμ

Mary Dolores

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ας μου απαντησει καποιος ειμαι απελπισμένη😭
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132901 από BabisSougias στις 24 Μαρτίου 2015, 10:18μμ

BabisSougias

Εικονίδιο
μέλος από: 14/9/2014
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
πιαστον φιλατον . τελος . απο το να βασανιζεσαι εσυ καλυτερα ή να τα φτιαξετε - κανετε κατι παρα να σου μεινει αποθημενο ή να φας Χ και να ξεκολλησεις , αμα λεει οτι εισαι και ομορφη οι ''κολλητοι΄΄ ποτε δε λενε οχι σε φασουλες οποτε παιξε μπαλα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #132903 από shooter_girl στις 24 Μαρτίου 2015, 10:51μμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ντάξει, το γνωστό friendzone level που πάντα ο ένας καημένος καψουρεύεται και θέλει κάτι παραπάνω. Κοπέλα μου, αν ήθελες, να τον ξεπεράσεις όπως είπες, πρέπει να κόψεις κάθε επαφή με τον τύπο, απλά καταλαβαίνω ότι από την στιγμή που είναι κολλητός είναι κάπως δύσκολο. Μην μπαίνεις στο τρυπάκι ότι επειδή μένετε μακριά, δεν τον βλέπεις, του μιλάς απότομα κτλπ θα τον ξεπεράσεις, την επόμενη φορά που θα τον δεις θα ξαναγίνει blackout στο συστημά σου. Οπότε θα πρέπει να πατήσεις οριστικό delete, φάση, εξαφανίζεσαι, περιορίζεις επαφές, ώστε να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να τον ξεπεράσει. Γιατί κάθε φορά που θα τον βλέπεις, πάει στα σκουπίδια ότι υπερπροσπάθεια έχεις κάνει για να τον ξεπεράσεις. Το να του μιλάς απότομα, δεν οδηγεί κάπου, και απ΄την στιγμή που ξηγιέται και τόσο καλά και σε αγαπάει, φιλικά μεν, δεν θες να του βγάλεις την εντύπωση οτί η εκτίμησή σου σε αυτόν έχει κάνει φτερά.
Σε περίπτωση που θες να βάλεις μπρος να του δείξεις τι αισθάνεσαι, να θυμάσαι ότι διακυνδινεύεις μία υπέροχη φιλία, η οποία αν μπούνε στη μέση συναισθηματικοί παράγοντες, δεν θα μείνει η ίδια, και ίσως χάσεις ένα φίλο. Δικό σου το τίμημα, δικιά σου η ζωή. Βέβαια, από την άλλη, αν ανταποκριθεί, θα έχεις μια ιδανική σχέση, εφόσον θα είστε κολλητοί-ζευγάρι. Στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ, είπαμε, αλλά are you sure ότι νιώθει και αυτός το ίδιο; Εγώ λέω να του δείξεις με τον τρόπο σου, ότι τα αισθήματά σου για αυτόν άλλαξαν, να πετάς μπιχτές, να του δίνεις σημάδια, έτσι ώστε να κόψεις αντιδράσεις, και θα πάρεις γραμμή κατά πόσο ερωτικά ή όχι σε βλέπει. Αν βλέπεις ανταποκρίνεται, του τα λες στα ίσα τι αισθάνεσαι, δεν θα ναι και δύσκολο μιας που έχετε οικειότητα. Επίσης, αν βγείτε καμιά μέρα οι δυο σας, μπορείς να κάνεις εσύ μια πρώτη κίνηση, δεν νομίζω να μην ενδώσει.

Tip: Αν κωλύεσαι να του πεις τα αισθήματά σου, στείλε την αδερφή του να τον ψαρέψει με τρόπο και να ρθει να στα σφυρίξει όλα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132904 από Dieftharmenos στις 24 Μαρτίου 2015, 11:10μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Αφου δεν θα πετυχει η σχεση τι το ψαχνετε λεω γω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132906 από Mary Dolores στις 25 Μαρτίου 2015, 1:42πμ

Mary Dolores

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για την βοηθεια..το θεμα ειναι οτι συμπεριφερετε λες και θελει αλλα δεν θελω να χαλασει η φιλια μας..αλλα ταιριαζουμε παρα πολυ..μας το λενε συνεχεξα...ξερω γω ο ιδιος ειπε οτι θα καναμε το τελειο σεξ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132907 από Mary Dolores στις 25 Μαρτίου 2015, 1:45πμ

Mary Dolores

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Δεν μπορω να μην του μιλαω...δεν το λεω ετσι ειμαι πραγματικα ερωτευμενη..δεν μπορω να τον αρπαξω δεν εχω φασωθει ποτε...απο επιλογη γιατι ηθελα μονο εκεινον!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132908 από shooter_girl στις 25 Μαρτίου 2015, 2:31πμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Αν τον θέλεις, δεν έχεις παρά να το ρισκάρεις. Αλλιώς αυτός θα παραμείνει φίλος σου, και συ με την απορία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132909 από Dieftharmenos στις 25 Μαρτίου 2015, 4:13πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(shooter_girl@25 Μαρτίου 2015)
Αν τον θέλεις, δεν έχεις παρά να το ρισκάρεις. Αλλιώς αυτός θα παραμείνει φίλος σου, και συ με την απορία.


Και τους υπολοιπους 9 μηνες που δεν θα ειναι μαζι ομως τι θα κανουνε??Εκει ειναι το προβλημα και γι αυτο δεν θα πετυχει η σχεση.Ποσο μεγαλη την εχει πια ο τυπος για να διασχιζει χιλιομετρα?

Η φιλια ειναι πανω απο ολα εκτος και αν μιλαμε για τον συντροφο της ζωης σου που σε αυτη την περιπτωση προφανως δεν ειναι αυτος.


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132910 από Mary Dolores στις 25 Μαρτίου 2015, 10:12πμ

Mary Dolores

Εικονίδιο
μέλος από: 24/3/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Εχει ξανακανει σχεση με κοπελα που τη βλεπει 1φορα το χρονο για μια βδομαδα και κρατησε 6 μηνες παιδια..ο αδερφος μου ηθελε την αδερφη του κανανε κατι και μετα ξανακολλητοι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login