Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τράπεζα είναι το ίδρυμα που σου δανείζει λεφτά αν μπορείς ν' αποδείξεις ότι δε σου χρειάζονται.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Ιατρικη διαβασμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133793 από DragonLordGR στις 25 Μαΐου 2015, 3:21μμ

DragonLordGR

μέλος από: 27/4/2015
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια οπως καταλαβατε θελω να περασω ιατρικη αλλα εχω καποιες αποριες και θελω να μου τις λυσει καποιος/α εμπειρος.Λοιπον 1)Το καλοκαιρι ξεκιναμε προετοιμασια θελω να μου πειτε ποσες ωρες τη μερα θα πρεπει να διαβαζω το καλοκαιρι αλλα και το χειμωνα.2)Τα μαθηματα που θα δωσω για πανελλαδικες θα ειναι χημεια,εκθεση,φυσικη κατ.,βιολογια κατ.Θελω να ξερω απο καποιον που εχει δωσει βιολογια κατευθυνσης να μου πει το ποσο δυσκολη ηταν στο να τη μαθεις αλλα και αν οι ασκησεις ηθελαν μαθηματικη λογικη.Επισης ο καθηγητης μου,μου ειπε πως θα πρεπει να διαβαζω τουλαχιστον 7 ωρες για να πετυχω ιατρικη ισχυει;.Ευχαριστω η πιο ικανοποιητικη απαντηση θα παρει αποδεκτη!!
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #133795 από Arrogant στις 25 Μαΐου 2015, 5:50μμ

Arrogant

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/4/2015
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου DragonLordGR.

Η ιατρική είναι δύσκολη για να την πιάσεις...αλλά αφού εκεί θέλεις να περάσεις τότε πρέπει να κάνεις κουράγιο γιατί σε περιμένουν δύσκολα.

Ας τα πάρουμε από την αρχή..

1) Το καλοκαίρι πρέπει να διαβάζεις 3-4 ώρες την ήμερα...μην τρελαθείς όμως πάρε το χαλαρά...προσπάθησε να καλύψεις ότι κενά έχεις και να προπονηθείς πάνω σε αυτά που θεωρείς δύσκολα..Το χειμώνα θα πρέπει να κάνεις το ανάλογο διάβασμα μέχρι τον Δεκέμβρη.Από τον Ιανουάριο πρέπει να διαβάζεις 5-6 ώρες την ημέρα...όμως σου συνιστώ να χαλαρώνεις και να κάνεις διαλείμματα(π.χ διαβάσεις 2 ώρες...κάνεις ένα διάλειμμα και μετά συνεχίζεις).Από Απρίλιο και μετά το πας 7-8 ώρες.Ένα βασικό tip...Από τον Μάρτιο καλό θα είναι να αποσυνδεθείς από Facebook,κινητό και ότι άλλο έχει να κάνει...και θα σου συνιστούσα να μην ξενυχτάς...ο ύπνος είναι πολύ βασικός και πρέπει να κλείνεις ένα 7ωρο-8ωρο στον ύπνο για να μπορείς να τα θυμάσαι όλα.

2) Φέτος η Βιολογία κατεύθυνσης ήταν κομματάκι δύσκολη να την μάθεις και σε κάποια πράγματα ήθελαν μαθηματική λογική αλλά μην φανταστείς τίποτα ακραίο...με διάβασμα μπορείς να γράψεις ένα ικανοποιητικό βαθμό.


Κάτι τελευταίο...είναι καλό να πηγαίνεις βόλτες με φίλους η να κάνεις το Χόμπι σου για να ξελαμπικάρεις απο το διάβασμα...αλλά απο τον Φλεβάρη και μετά είναι καλύτερο να αφοσιωθείς περισσότερο στο διάβασμα...

Ελπίζω να σε κάλυψα....καλή τύχη και καλό κουράγιο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133797 από DragonLordGR στις 25 Μαΐου 2015, 8:56μμ

DragonLordGR

μέλος από: 27/4/2015
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Arrogant@25 Μαΐου 2015)
Γειά σου DragonLordGR.

Η ιατρική είναι δύσκολη για να την πιάσεις...αλλά αφού εκεί θέλεις να περάσεις τότε πρέπει να κάνεις κουράγιο γιατί σε περιμένουν δύσκολα.

Ας τα πάρουμε από την αρχή..

1) Το καλοκαίρι πρέπει να διαβάζεις 3-4 ώρες την ήμερα...μην τρελαθείς όμως πάρε το χαλαρά...προσπάθησε να καλύψεις ότι κενά έχεις και να προπονηθείς πάνω σε αυτά που θεωρείς δύσκολα..Το χειμώνα θα πρέπει να κάνεις το ανάλογο διάβασμα μέχρι τον Δεκέμβρη.Από τον Ιανουάριο πρέπει να διαβάζεις 5-6 ώρες την ημέρα...όμως σου συνιστώ να χαλαρώνεις και να κάνεις διαλείμματα(π.χ διαβάσεις 2 ώρες...κάνεις ένα διάλειμμα και μετά συνεχίζεις).Από Απρίλιο και μετά το πας 7-8 ώρες.Ένα βασικό tip...Από τον Μάρτιο καλό θα είναι να αποσυνδεθείς από Facebook,κινητό και ότι άλλο έχει να κάνει...και θα σου συνιστούσα να μην ξενυχτάς...ο ύπνος είναι πολύ βασικός και πρέπει να κλείνεις ένα 7ωρο-8ωρο στον ύπνο για να μπορείς να τα θυμάσαι όλα.

2) Φέτος η Βιολογία κατεύθυνσης ήταν κομματάκι δύσκολη να την μάθεις και σε κάποια πράγματα ήθελαν μαθηματική λογική αλλά μην φανταστείς τίποτα ακραίο...με διάβασμα μπορείς να γράψεις ένα ικανοποιητικό βαθμό.


Κάτι τελευταίο...είναι καλό να πηγαίνεις βόλτες με φίλους η να κάνεις το Χόμπι σου για να ξελαμπικάρεις απο το διάβασμα...αλλά απο τον Φλεβάρη και μετά είναι καλύτερο να αφοσιωθείς περισσότερο στο διάβασμα...

Ελπίζω να σε κάλυψα....καλή τύχη και καλό κουράγιο.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133798 από DragonLordGR στις 25 Μαΐου 2015, 8:59μμ

DragonLordGR

μέλος από: 27/4/2015
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστω παρα πολυ με βοηθησες σε πολυ υψηλο βαθμο.Εχω ακομα ενα θεματακι, οτι δεν εχω καταλαβει ακομα ποτε μεσα στη μερα ειμαι πιο αποδοτικος στο διαβασμα...Τελος παντων σ'ευχαριστω και παλι να'σαι καλα!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login