Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που έφτασε και στην Ελλάδα ο υπερυπολογιστής Sinclair Spectrum ZX.
Τρίτη, 23 Απριλίου

Πως να την προσεγγίσω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135654 από αλεξ13 στις 22 Νοεμβρίου 2015, 11:07πμ

αλεξ13

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Χθες βγήκα για καφέ με κάτι φίλους μου. Σε μια φάση ήρθε και ένας άλλος φίλος μου με μια κοπέλα(φίλη του μόνο). Με αυτή την κοπέλα αρχίσαμε να μιλάμε, δεν είπαμε και πάρα πολλά αλλά γενικώς μιλούσαμε. Μπορώ να ανοίξω συζήτηση με μια κοπέλα και έχω το θάρρος να μιλήσω αλλά δεν ξέρω τι να πω. Και μερικές φορές σκέφτομαι πολύ πριν μιλήσω για να μην πετάξω μαλακία. Πως μπορώ να ανοίξω συζήτηση με μια κοπέλα και τι να πω; Πείτε ιδέες please.

Δίνω αποδεκτή σε αυτόν που θα με καλύψει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135812 από Άπιστος Θωμάς στις 08 Δεκεμβρίου 2015, 8:37μμ

Άπιστος Θωμάς

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Το θεμα που έπιασες ειναι πολυ γενικό γενικα πρεπει να ξερει καποιος καποια πραγματα για τη κοπελα για να σου απαντησει

Τωρα το να ανοιξεις συζητηση υποθέτω εννοεις παλι με μια τετοια περίπτωση...δεν θελει κοπο...αν της αρέσεις εμφανισιακά της αλλης και τη μεγαλυτερη κοτσανα να πεις...θα σου χαμογελάσει...τωρα θεμα για συζητηση..πιασου απο κατι κοινο ...ενα χομπυ π.χ. αν της αρεσει ο χορος φυσικα και θα της αρεσει αν της ανοιξεις μια συζητηση για τον χορο..η για ενα θεμα επίκαιρο..αλλα και αυτο δεν μπορω να στο πω..μπορει να ειναι απο το περιβάλλον σου εκει...π.χ. της παρεας σου..η του σχολειο σου/πανεπηστημίου σου

Τωρα εδώ θα σου γράψω μερικές απο τις ιδέες που χρησιμοποιώ εγω οταν ανοίγω συζητηση

Αυτο που πιάνει παντα ειναι η μουσική ρώτα της τι μουσικη της αρεσει..ειδικά αν ειναι ψαγμένη θα σε παρει με καλο μάτι

Οπως είπα και πριν χομπυ..ρωτα της αν ασχολείται με κατι...και κανενα ψεματάκι δεν βλάπτει πες της οτι σ αρεσει και σενα αυτο το χομπυ..και οτι ασχολείσαι που και που.

Πες ενα αστειάκι ...κατι με χιουμορ...και γενικα κατι που θα την κανει να γελάσει κερδίζεις το ενδιαφέρον της

Τωρα που πλησιάζουν τα χριστούγεννα ρωτα τη τι θα κανει..ποια ειναι τα σχεδια της...

Στα πιο άκυρα ..για να ανοίξεις συζήτηση μόνο το χιούμορ βοηθάει..απο τη στιγμη που δεν σε ξερει και πας να της μιλήσεις θα σε βλέπει αμυντικά οτι και να πεις εκτος αν τη κανεις να γελασει!

Ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login