Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Ο γάμος είναι η πραγματικότητα, η αγάπη είναι η ουτοπία. Μπέρδεψέ τα αυτά τα δύο και η τιμωρία θα είναι μεγάλη.
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Πρωτη φορα...... και ραντεβου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135882 από Blacklister στις 16 Δεκεμβρίου 2015, 11:36μμ

Blacklister

banned
μέλος από: 5/11/2015
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σας !!

Ειχα γραψει λιγο καιρο πριν καποια θεματα στο φορουμ.

Καταρχας, να πω οτι ειμαι 17. Μου την επεσε μια κοπελα 2 χρονια μεγαλυτερη μου. Ειναι 19. Μου εκανε παρα πολλα κοπλιμεντα, γελουσε συνεχεια, το προσωπο της ηταν συνεχεια κυριλεκτικα, σε αποσταση αναπνοης απο το δικο μου(καπου στα 10-15 cm) , και οταν μου εδωσε το τηλεφωνο της μου ζωγραφισε και κατι καρδουλες. Οφειλω να πω οτι φαινεται καλη κοπελα, και φαινεται να ταιριαζουμε σε αρκετα πραματα. Η σταση μου ηταν ουδετερη. Εχω το τηλεφωνο της και η ιδια μου προτεινε να πάμε για καφε, αλλα το πρωτο μου θεμα, ειναι αν πρεπει να κανω την κινηση. Παντα πιστευα οτι ειναι καλυτερο το αγορι/αντρας να περναει σε ηλικια την κοπελα/γυναικα, η να ειναι στην ιδια ηλικια, κι αυτη οχι με περναει απλα, με περναει 2 χρονια ! Δευτερον, ειναι οτι εκτος απο μια ΠΑΡΑ πολυ συντομη "σχεση" που ειχα, δεν ειχα ποτε μου κατι. ΕΙναι ουσιαστηκα η "πρωτη" φορα που υπαρχουν προοπτικες να γινει κατι. Ποτε δεν εχω παει για καφε με κοπελα, υπο τετοιες συνθηκες. Εκτος του να ειμαι ο εαυτος μου κ.τ.λ (που δεν εχω θεμα), δεν ξερω τι αλλες "κινησεις" να κανω σε αυτο το ραντεβου(αν το αποφασισω). Το χειροτερο μου, δεν ειναι η αρχη η η μεση του ραντεβου. Ειναι το τελος. Δεν ξερω πως να το "κλεισω". Σιγουρα θα της δειξω οτι θελω να ξανα βρεθουμε(αν δω οτι ταιριαζουμε κ.τ.λ), αλλα σκεφτομαι οτι ισως θα επρεπε να κανω κι κατι αλλο. Δεν ξερω. Πειτε μου γνωμες !! Θα δωσω αποδεκτη.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #135883 από Ana-menos στις 16 Δεκεμβρίου 2015, 11:55μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φιλε καταρχας πρεπει να κανεις πλακα για την διαφορα ηλικιας και να το λες σαν να ειναι κατι στεναχωρο. Εδω στην ηλικια σου αλλα αγορια δεν μπορουν να βρουν μεγαλυτερες και με το ζορι βρισκουν καποια στην ηλικια τους και εσυ βρηκες μια κοπελα 19 χρονων και το σκεφτεσαι??? Δεν θα την παρεις για γαμο φιλαρακι απλα αν εξελιχθει οπως πρεπει τοτε θα κανετε μια σχεση. Οποτε να νιωθεις τυχερος κιολας που ειναι και μεγαλυτερη γιατι λογικα θα ειναι και πιο ωριμη , πραγμα που σημαινει οτι θα αποκτησεις νεα πραγματα και εμπειριες.

Αν σαρεσει πραγματικα και σαν εμφανιση και σαν χαρακτηρας τοτε θα της πεις πως νιωθεις. Απο τι καταλαβα η κοπελιτσα σε ψιλοφλερταρει και κανει αρκετες κινησεις. Αν πατε για καφε θα εισαι ανετος και προσπαθησε να μαθεις νεα πραγματα για εκεινη (τι της αρεσει, τι σπουδαζει, ποια μερη της αρεσει να πηγαινει βολτα και διαφορα ακομα). Δεν θα της μιλας εννοειται λες και ειναι ο κολλητος σου γιατι θα ξενερωσει.

Κατα την γνωμη μου αν εισαι ανασφαλης και δεν ξερεις τι να κανεις η αν της πεις οτι σου αρεσει απο το πρωτο ραντεβου τοτε αυτο που πρεπει να κανεις ειναι οταν γυρισεις σπιτι (αφου εχετε βγει) να της στειλεις μηνυμα (οχι αμεσως) και αναλογα το πως θα σου μιλησει θα καταλαβεις αν της αρεσε. Αν εισαι σωστος και την εντυπωσιασεις τοτε σου προτεινω ανεπιφυλακτα να της προτεινεις να ξαναβγειτε (καπου αλλου αυτη τη φορα) και να της το πεις Face2Face οτι σαρεσει.

Παντως εγω πιστευω οτι αν δεις οτι ταιριαζεται πρεπει να κανεις κινηση...θα δεις οτι οι περισσοτερες κοπελες σημερα εχουν γινει ντιβες και ποζερια οποτε εκεινη μπορει να ειναι καποια απο τις εξαιρεσεις και να κανετε κατι σοβαρο. Αυτα ειχα να πω ελπιζω να σε βοηθησα, αποδεκτη αν σε καλυψα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135884 από Blacklister στις 17 Δεκεμβρίου 2015, 9:33πμ

Blacklister

banned
μέλος από: 5/11/2015
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Ana-menos@16 Δεκεμβρίου 2015)
Φιλε καταρχας πρεπει να κανεις πλακα για την διαφορα ηλικιας και να το λες σαν να ειναι κατι στεναχωρο. Εδω στην ηλικια σου αλλα αγορια δεν μπορουν να βρουν μεγαλυτερες και με το ζορι βρισκουν καποια στην ηλικια τους και εσυ βρηκες μια κοπελα 19 χρονων και το σκεφτεσαι??? Δεν θα την παρεις για γαμο φιλαρακι απλα αν εξελιχθει οπως πρεπει τοτε θα κανετε μια σχεση. Οποτε να νιωθεις τυχερος κιολας που ειναι και μεγαλυτερη γιατι λογικα θα ειναι και πιο ωριμη , πραγμα που σημαινει οτι θα αποκτησεις νεα πραγματα και εμπειριες.

Αν σαρεσει πραγματικα και σαν εμφανιση και σαν χαρακτηρας τοτε θα της πεις πως νιωθεις. Απο τι καταλαβα η κοπελιτσα σε ψιλοφλερταρει και κανει αρκετες κινησεις. Αν πατε για καφε θα εισαι ανετος και προσπαθησε να μαθεις νεα πραγματα για εκεινη (τι της αρεσει, τι σπουδαζει, ποια μερη της αρεσει να πηγαινει βολτα και διαφορα ακομα). Δεν θα της μιλας εννοειται λες και ειναι ο κολλητος σου γιατι θα ξενερωσει.

Κατα την γνωμη μου αν εισαι ανασφαλης και δεν ξερεις τι να κανεις η αν της πεις οτι σου αρεσει απο το πρωτο ραντεβου τοτε αυτο που πρεπει να κανεις ειναι οταν γυρισεις σπιτι (αφου εχετε βγει) να της στειλεις μηνυμα (οχι αμεσως) και αναλογα το πως θα σου μιλησει θα καταλαβεις αν της αρεσε. Αν εισαι σωστος και την εντυπωσιασεις τοτε σου προτεινω ανεπιφυλακτα να της προτεινεις να ξαναβγειτε (καπου αλλου αυτη τη φορα) και να της το πεις Face2Face οτι σαρεσει.

Παντως εγω πιστευω οτι αν δεις οτι ταιριαζεται πρεπει να κανεις κινηση...θα δεις οτι οι περισσοτερες κοπελες σημερα εχουν γινει ντιβες και ποζερια οποτε εκεινη μπορει να ειναι καποια απο τις εξαιρεσεις και να κανετε κατι σοβαρο. Αυτα ειχα να πω ελπιζω να σε βοηθησα, αποδεκτη αν σε καλυψα :)

Με καλυψες οποτε σου δινω την αποδεκτη :) Δεν θα ελεγα οτι απλα με φλερταρε η κοπελα. Ετσι οπως το πηγαινε, αν αυτη δεν επρεπε να φυγει λογο δουλειας, κι αν κι εγω την φλερταρα οπως αυτη, και δεχομουν να τη συναντουσα αργοτερα(οπως μου το ζητησε), θα ημουν μαλλον στο κρεβατι της. Αλλα επιδη ειδε οτι δεν πηγαινε, το γυρισε στον καφε. Και η αληθεια ειναι οτι δεν φαινεται καθολου για κοπελα η οποια ειναι επιπολαια και απερισκεπτη, και σιγουρα δεν ειναι οπως τα συνηθησμενα τσουλακια που το παιζουν γκομενες, ντιβες,(οπως πολυ καλα ειπες) και νομιζουν οτι ειναι τιποτα διασημες. Ηταν σιγουρη γι'αυτο που εκανε, απλα εψαχνε συνεχεια την δικια μου αντιδραση.. θα δεχτω τον καφε αυριο μαλλον(μην τηλεφωνησω αμεσως, δεν ειμαι ευκολος τυπος ;)), και θα ακολουθησω οτι ειπες :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135885 από Ana-menos στις 17 Δεκεμβρίου 2015, 12:42μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Ναι φιλαρακι μπορει να σε εχει καψουρευτει...ποτε δεν ξερεις τι σκεφτεται μια κοπελα για σενα και εκεινη οντως παιζει να εχει κολλησει μαζι σου. Μην παιξεις σε μεγαλο βαθμο τον "δυσκολο" γιατι μερικες φορες αντι να της τραβηξεις το ενδιαφερον μπορει να την ξενερωσεις κιολας οποτε δεν σε συμφερει αυτο. Απλα να εισαι χαλαρος και σιγουρα απο το πρωτο ραντεβου θα καταλαβεις αρκετα πραγματα που θα σε βοηθησουν να σκεφτεις αν πρεπει να κανεις σχεση με αυτη την κοπελα.
Καλη επιτυχια ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login