Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο Ronaldo ξεχύνεται σαν εμετός στην επίθεση! (Μ. Μαυρομμάτης)
Τετάρτη, 8 Μαΐου

Προβλημα με την κοπελα μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136005 από aloutos στις 02 Ιανουαρίου 2016, 11:53μμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας και καλη χρονια σε ολους,

Εχω μια κοπελα εδω και 1 χρονο και κατι μηνες. Ειμαστε ευξαπτο ζευγαρι εχω να πω μαλωνουμε αρκετες φορες για γελοιους λογους, οσες φορες και να μαλωσουμε παντα τα βρισκουμε ειτε φταιει αυτη ειτε εγω. Τελευταια ομως εδω και 1 μηνα περιπου μαλωνουμε ακομα πιο συχνα και την βλεπω ωρες ωρες δυσανασχετει. Πριν συνεχισω με αυτο το θεμα θα ηθελα να σας περιγραψω την συμπεριφορα της . Πριν τα φτιαξουμε εμεις η κοπελα μου δεν ειχε ποτε σοβαρη σχεση , εβγαινε συνεχεια επινε, οσο για τις προηγουμενες σχεσεις της δεν την ενοιαζε κανενας ηθελε παντα να περναει αυτη καλα μαζι με τους φιλους της δεν ανεχοταν απο κανεναν να την ελεγχει. Απο τοτε ομως που τα φτιαξαμε εχει αλλαξει πολυ ειναι πιστη σε μενα , δεν πινει κτλπ.. εχουν μπει καποια ορια τελοςπαντων , καμια σχεση με παλια.

ειμαι και εγω πιεστικος ωρες ωρες εχω να πω επειδη της λεω συνεχεια να προσεχει, να μην πινει κτλπ
αν και δεν τα κανει πλεον εγω φοβαμαι ωρες ωρες.

Σημερα παλι μαλωσαμε και μου λεγε πως εχει βαρεθει την συμπεριφορα μου οτι θελω να ελεγχω τα παντα και οτι δεν αντεχει, δεν σκεφτεται το μελλον της μαζι μου και διαφορα τετοια(οταν εχει νευρα λεει βαριες κουβεντες παντα)...πηγα την βρηκα μιλησαμε τα βρηκαμε αλλα μου ειπε οτι οντως την πιεζω και δεν την αφηνω να κανει πραγματα.

Δεν θελω να την χασω, τι πιστευετε εσεις? υπερβαλλει? φταιω εγω?
σκεφτομαι για λιγο καιρο να μην την "πριζω" να ηρεμησουν τα πραγματα..
με αγαπαει και την αγαπαω πολυ , εχει αλλαξει χαρακτηρα για μενα αλλος ανθρωπος εγινε

και οι 2 ζηλευουμε πολυ .

πειτε μου γνωμες, τι να κανω?

Υ.Γ εχει περιοδο :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136006 από Dieftharmenos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 12:46πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Εσύ φταις βέβαια...

Σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει σεβασμός και εμπιστοσύνη όσο περισσότερο γίνεται.Με το να την πιέζεις και να την πρήζεις δεν καταφέρνεις τίποτα παραπάνω απο το να καταστρέφεις σιγα-σιγα αυτό που έχετε.

Αστην και αν θέλει να πιει,ας πιει.Λες και αν θέλει να σε απατήσει ας πούμε θα την εμπιδισει το ότι δεν πινει.Μεγαλο κορίτσι ειναι(φαντάζομαι) και πρέπει να την αφήσεις να ελέγχει μονη της τον εαυτό της.

Επίσης,δεν χρειάζεται να την ελέγχεις...να συζητάτε ήρεμα για το πως περάσατε όταν είσασταν χόρια χωρίς σημαδια ζήλειας και χωρίς να νιώθει οτι κανεις ανάκριση.Μια σχέση για να έχει ποιοτητα πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη.Με αυτά που κανεις τα γαμας όλα.Πρεπει να δείχνεις ότι ζηλεύεις αλλα με μετρο και σε στιλ πλάκας.Οχι φωνές και μαλώματα!

ΥΓ.Οσο καιρό γράφω σε αυτό το φόρουμ έχω παρατηρήσει τέτοιες συμπεριφορές αναμεσα σε ζευγάρια.Οταν βλεπω κάτι τέτοια έξω τα κοροϊδεύω.Αρχιζω να πιστεύω οτι εγώ είμαι ο αφύσικος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136007 από Ana-menos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 12:50πμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Πφφφ φιλε μου καλησπερα καταρχας. Πριν ξεκινησω να σου πω οτι ακριβως τα ιδια περασα πριν 2-3 μηνες με αντιστοιχα γεγονοτα με την (πρωην) κοπελα μου. Θα σου απαντησω σαν τριτος που βλεπω καθαρα την κατασταση σας και μιας και εχω περασει και εγω τα ιδια ξερω πανω-κατω τι γινεται.

Καταρχας μην λες βλακειες οτι την πιεζεις αν της λες "Μωρο μου μην πινεις" , "Μωρο μου μην αργησεις πολυ το βραδυ" και αλλα τετοια...Αυτο φιλε μου δεν ειναι πιεση, αντιθετα δειχνει ενδιαφερον και αν δεν της τα ελεγες αυτα πιθανοτατα να σου ελεγε οτι δεν νοιαζεσαι για αυτη και οτι ξενερωνει. Πιεση ειναι μονο αν την κρατας μεσα στο σπιτι της συνεχεια, της απαγορευεις πραγματα και θελεις να μην κραταει συχνες επαφες με τις φιλες της. Οποτε το ενα θεματακι τελειωσε και δεν κανεις κατι λαθος σε αυτο.

Πολλες γκομενες και η πρωην μου ελεγε βαριες κουβεντες οταν μαλωναμε, ασχετα ποιος εφταιγε. Χωρις να θελω να στο πω βαρια και μες τα μουτρα πιστευω οτι η σχεση σας αργα η γρηγορα θα τελειωσει αν συνεχισετε και ειστε ετσι. Τα εχετε 1 χρονο και κατι μηνες ειπες, στην αρχη υπηρχε ο ενθουσιασμος και για αυτο περναγατε τελεια μαζι , αλλα τωρα εκεινη λογικα εχει βαρεθει η απλα θεωρει οτι η σχεση σας ειναι ρουτινα.

Για αυτο δεν φταις εσυ φυσικα μπορει και εκεινη να ειναι απο αυτες που δεν εκτιμανε τιποτα και μολις τους τελειωσεις σε βαριουνται και σε αφηνουν. Αν θες να την κρατησεις (ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΣ) πρεπει να αρχισεις να χαλαρωνεις σιγα σιγα να μην της κανεις παρατηρησεις ειτε για ωρα ειτε για κατι που της εκανες, και με λιγα λογια να αποφευγεις τους τσακωμους ακομα και οταν την βλεπεις οτι θελει να σου σπασει τα νευρα. Αν το κανεις αυτο θα διαπιστωσεις τι αισθανεται πραγματικα εκεινη. Εαν αυτη δεν νοιαστει και αρχιζει να απομακρυνεται σημαινει δεν σε θελει πια, σε περιπτωση που γινει αυτο (και εσυ θα εχεις τρελαθει) καλυτερα να της πεις αντι να χωρισετε να μεινετε σε διασταση ενα διαστημα (χωρις κλησεις,μηνυματα κ.α) για να δειτε αν θα λειψει ο ενας στον αλλον...Παντως μην νιωθεις εσυ τυψεις και μην φτασεις σε σημειο να παρακαλας γιατι δεν αξιζει. Αν σε καλυψα αποδεκτη ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136008 από aloutos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 1:38πμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@03 Ιανουαρίου 2016)
Εσύ φταις βέβαια...

Σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει σεβασμός και εμπιστοσύνη όσο περισσότερο γίνεται.Με το να την πιέζεις και να την πρήζεις δεν καταφέρνεις τίποτα παραπάνω απο το να καταστρέφεις σιγα-σιγα αυτό που έχετε.

Αστην και αν θέλει να πιει,ας πιει.Λες και αν θέλει να σε απατήσει ας πούμε θα την εμπιδισει το ότι δεν πινει.Μεγαλο κορίτσι ειναι(φαντάζομαι) και πρέπει να την αφήσεις να ελέγχει μονη της τον εαυτό της.

Επίσης,δεν χρειάζεται να την ελέγχεις...να συζητάτε ήρεμα για το πως περάσατε όταν είσασταν χόρια χωρίς σημαδια ζήλειας και χωρίς να νιώθει οτι κανεις ανάκριση.Μια σχέση για να έχει ποιοτητα πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη.Με αυτά που κανεις τα γαμας όλα.Πρεπει να δείχνεις ότι ζηλεύεις αλλα με μετρο και σε στιλ πλάκας.Οχι φωνές και μαλώματα!

ΥΓ.Οσο καιρό γράφω σε αυτό το φόρουμ έχω παρατηρήσει τέτοιες συμπεριφορές αναμεσα σε ζευγάρια.Οταν βλεπω κάτι τέτοια έξω τα κοροϊδεύω.Αρχιζω να πιστεύω οτι εγώ είμαι ο αφύσικος.


ποτε δε ζηλεψα αλλον για παραδειγμα και να της φωναξω και να μαλωσουμε γιαυτο τον λογο δεν εχουμε τετοιο θεμα.. δεν ειχα σκοπο να της πω να μην πινει αλλα οταν ειδα οτι οταν πινει γινεται αλλος ανθρωπος και κανει βλακειες της το εκοψα! την αφηνω και πινει ενοοειται αλλα οχι πολυ δεν νομιζω πως προκειται ποτε να με απατησει. επισης δεν χωρισαμε ποτε..στις αρχες εκανε πολλα λαθη γιαυτο εγω εγινα ετσι. τα λαθη που εκανε τοτε μεχρι τωρα δν τα χει ξανακανει.. και φοβαμαι πως αν την αφησω και δν την ελεγχω θα τα ξανακνει

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136009 από aloutos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 2:26πμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
χμμ δυο διαφορετικες αποψεις μεχρι τωρα.. οταν ειμαστε μαζι περναμε τελεια και εγω και αυτη τα προβληματα ερχονται οταν βγαινει αυτη κατι θα βρουμε και θα μαλωσουμε ειτε για σοβαρο ειτε για γελοιο λογο, παντα τα βρισκουμε ομως

αυτο που πρεπει να κανω τωρα ειναι να της δωσω χωρο ακομα και αν μερικα πραγματα με ενοχλουν?


ποιος φταιει εν τελει εγω η αυτη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136011 από Dieftharmenos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 1:44πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
@ana-menos

Το θέμα είναι πως το λέει.Επισης αν δεν πιει λιγο παραπάνω η κοπέλα τωρα να κάνει μια-δυο φορες κεφάλι ποτε θα το κάνει?Βάλτε λιγο τον εαυτό σας στη θέση της.Επίσης το οτι την έπαθες εσύ δεν σημαίνει οτι θα την πάθει και αυτος.

Να νοιάζεσαι αλλα πρέπει να νιώθει οτι την τελευταία αποφαση για το τι θα κανει την παίρνει αυτη και οτι δεν θα υπάρχει κανενα θεμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #136012 από aglina στις 03 Ιανουαρίου 2016, 2:09πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου!
Δεν ξέρω να σου πω αν την πιεζεις ή όχι γιατι πιστεύω πως τον σημαντικότερο ρόλο παίζει ο τρόπος που θα το πεις. Κύριος γράφω για να σου απαντήσω στην ερώτηση ποιος φταίει, εσύ ή αυτή. Αυτό που πιστεύω ειναι ότι σε κανένα καυγά ή αλλιώς διαφωνία δεν φαιει μόνο ο ένας. Πάντα φταίνε και οι δυο. Μην ψάχνεις κάποιον να σου πει αν έχεις δίκιο ή άδικο απλά σκέψου ποιο είναι το μερίδιο σου στο φταίξιμο και πως μπορείς να λύσεις αυτό το πρόβλημα.
Καλό βράδυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136013 από aglina στις 03 Ιανουαρίου 2016, 2:17πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Να ρωτήσω κ κάτι λίγο άκυρο... Άμα ειναι πολύ εκτος μην μου απαντήσετε. Έγραψα μια απάντηση κ απο ότι βλέπω στην ώρα 2:08. Μετά απο εμένα βλέπω μια αλλα απάντηση 2:25 ενώ η ώρα ειναι ακόμα 2:16. Τι γίνεται? Ξέρω ότι η ερώτηση μ ειναθ ακυριρη με το θέμα απλά το είδα εδώ κ τρόμαξα... Τέλος πάντων. Η απάντηση μ στο θέμα ειναθ πιο πανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136018 από Ana-menos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 5:57μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Dieftharmene το θεμα ειναι οτι σου λεει πως εχει γινει αλλος ανθρωπος. Οκ να βγαινει να πινει και να κανει οτι γουσταρει αλλα εισαι 100% οτι θα μεινει μαζι του και οτι το παιδι εχει αδικο? Αν καθε φορα που τσακωνονται του πεταει χοντραδες που ισως να τις εννοει και αν εκεινη εχει αλλαξει εντελως συμπεριφορα μετα απο 1+ χρονο σχεσης δεν νομιζω πως το προβλημα ειναι αυτο. Αν φιλε(aloutos) την πιεζεις πολυ και δεν την αφηνεις ελευθερη τοτε εχεις αδικο εσυ, αν ομως εκεινη αρχιζει και απομακρυνεται απο σενα και αλλαζει ξαφνικα τοτε ψαξτο καλυτερα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136019 από aloutos στις 03 Ιανουαρίου 2016, 6:48μμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
οταν λεω οτι εγινε αλλος ανθρωπος το λεω με την καλη εννοια, απο την αρχη και μεχρι τωρα ειναι πολυ καλη μαζι μου και σωστη (νταξει υπηρχαν φορες που εκανε και μικες μαλακ#@!$%!ς , μονο οταν τις κανω ερωτησεις η οταν κανει κατι και φαινεται οτι με ενοχλει τοτε αρχιζουν τα νταουλια :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login