Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάνω δύο εβδομάδες δίαιτα και το μόνο που έχασα είναι δύο εβδομάδες.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Άγχος για σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136712 από fafanikos στις 04 Απριλίου 2016, 6:15μμ

fafanikos

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2015
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας αγαπητά μέλη του ftou.gr.

Είμαι 16,5 χρονών και ζω μία παράξενη κατάσταση.
Να σας πω πως εμφανισιακά δεν είμαι όμορφος, έχουν πέσει μερικά μαλλιά μου και ότι δεν έχω κάνει σχέση τα τελευταία χρόνια αλλά ούτε έχω φιλήσει κορίτσι. Τα δύο τελευταία χρόνια νιώθω πως είμαι bi και αυτό με βασανίσει.

Τελευταία, έχω αποφασίσει να κάνω μία σχέση με ένα κορίτσι αλλά δεν έχω αυτοπεποίθηση για κάτι τέτοιο. Πιστεύω ότι θα μου πει όχι και θα ντραπώ, θα πληγωθώ.

Σας παρακαλώ, πείτε μου τι μπορώ να κάνω και, μάλιστα, πως.

Σας ευχαριστώ πολύ.
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #136715 από ScandalousAngel στις 05 Απριλίου 2016, 12:31πμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν θα ηταν χειροτερο αυτη να σε ηθελε τελικα και επειδη φοβηθηκες να της το πεις να μην το μαθεις ποτε; Η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει παντα ρολο ειναι απλα η πρωτη εντυπωση που μπορει να αλλαξει ριζικα μολις ο αλλος ανοιξει το στομα του, ειτε προς το καλο, ειτε προς το κακο. Γιατι τι να τον κανεις τον αλλο αν δεν εχεις τιποτα να πεις μαζι του και ο εσωτερικος του κοσμος ειναι φτωχος; Επισης, στην ηλικια που εισαι ειναι λογικο να περνας φασεις και να θες να ανακαλυψεις τη σεξουαλικοτητα σου το να εισαι bi φυσικα δεν ειναι κακο ακομα και αν αργοτερα αποφασεις οτι εισαι τελικα straight ή gay.

Το να πλησιασεις μια κοπελα ειναι πολυ απλο. Γεματος αυτοπεποιθηση, να την χαιρετας καθε πρωι ή αν δεν θες να καρφωθεις εστω μερα παρα μερα, καμια φορα να την ρωτας τι κανει μεχρι σιγα σιγα να αποκτησεις οικιοτητα. Απο κει και περα μολις νιωσεις ετοιμος ρωτα την για τα μαθηματα, που βγαινει κτλ. Μπορεις να της στειλεις και στο φβ ΜΟΝΟ αν εχετε μιλησει και απο κοντα. Αν δεις οτι σου μιλαει και παει τη συζητηση και σε αλλα θεματα πες της να βγειτε. Σε περιπτωση που το πραγμα δεν προχωραει μην τα παρατησεις απο την αρχη ισως να δισταζει ή να ειναι ντροπαλη. Ελπιζω να σε βοηθησα! :) Καλη τυχη!

ΥΓ ολοι εχουμε φαει χυλοπιτα στη ζωη μας μια και δυο...εεε και τι εγινε σιγα θα βρεις μπροστα σου σιγουρα αλλες καλυτερες ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login