Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Με ρίξανε στη φυλακή επειδή έβγαζα χοντρά λεφτά. Περίπου ένα χιλιοστό πιο χοντρά.
Κυριακή, 28 Απριλίου

χωρισμος τμηματων στο γυμνασιο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137147 από ntinantina στις 09 Ιουνίου 2016, 4:49μμ

ntinantina

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/6/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
λοιπον,τον σεπτεμβριο θα παω 1η γυμνασιου και η καθηγητρια γαλλικων ειναι Η στριγκλα!στο δημοτικο εκανα 2 χρονια γαλλικα και ξερω κατι,ομως στο γυμνασιο θελω να κανω γερμανικα γτ η καθηγητρια ειναι πολυ κουλ,χαλαρη.οι κολλητες μου θα κανουν γερμανικα,και γω στην αρχη ηθελα αλλα το ξανασκεφτηκα και τα γαλλικα θα μου φαινονται πιο ευκολα.το θεμα ομως ειναι:τα τμηματα χωριζονται και με τις λωσσες και αλφαβητικα ή μονο με τις γλωσσες ή μονο αλφαβητικα?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #137148 από aglina στις 09 Ιουνίου 2016, 7:21μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου!
Ο τρόπος που θα είναι χωρισμένη εξαρτάται ξεχωριστά άσε κάθε σχολείο. Δηλαδή στο δικό μ που ήμασταν μόνον τρία τμήματα απο 22 παιδιά είμασταν χωρισμενει αλφαβητικά. Για την ξένη γλωσσα είχαν επιλέξει το 1 κ το 2 τμήμα να κάνουν μαζί γαλλικά κ γερμανικά ενώ το 3 μόνο του. Σε ένα άλλο σχολείο που υα τμήματα ηταν 5 τα τρία τμήματα ήταν χωρισμένα επί μονίμου βάσεως ανά την γλώσσα επιλογής του κ τα αλλα δυο αλφαβητικά κ ενώνονταν όταν ήταν να κάνουν ξένη γλώσσα. Ελπίζω να σε βοήθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137151 από ntinantina στις 09 Ιουνίου 2016, 8:32μμ

ntinantina

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/6/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
ομως εγω δεν ξερω τι να κανω...να δηλωσω γαλλικα που ξερω κατι λιγα ή γερμανικα που θα κανουν οι 2 κολλητες μου?αν χωριστουμε με τις γλωσσες θα ειμαι μαζι τους αν βαλω γερμανικα,ενω γαλλικα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137156 από Bloodborn στις 12 Ιουνίου 2016, 2:27πμ

Bloodborn

μέλος από: 28/12/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Κοιτα πιστευω οτι πρεπει να αναρωτηθεις για 2 πραγματα πριν αποφασισεις.Καταρχας σκευτεσαι να δωσεις για καποιο πτυχιο στα γαλλικα στο μελλον?Αν ναι τοτε επιλεγοντας γαλλικα θα μαθεις καποια πραγματα και θα ειναι λιγοτερος ο χρονος προετοιμασιας στο φροντηστιριο.

Δευτερον,σε ενδιαφερουν ιδιαιτερα οι βαθμοι σου στο σχολειο?Εχεις και εσυ το κολλημα του απουσιολογου η φοβασαι οτι θα κυνδινεψεις να μεινεις αν δεν εχεις καποιο μαθημα να σου ανεβασει τον μεσο ορο?Αν δεν ισχυει τιποτα απο αυτα και ιδιαιτερα αν δεν σκευτεσαι να δωσεις για πτυχιο στα γαλλικα τοτε θα σου προτεινα να πας γερμανικα γιατι πολυ πιθανον ο χωρισμος των τμηματων να γινει αναλογα με τον γλωσσα επιλογης οπως εγινε στο δικο σου σχολειο.Μπορει να μην ξερεις την γλωσσα(γερμανικα) και να δυσκολευεσαι με αποτελεσμα να εχεις χαμηλη βαθμολογια αλλα ας μην κρυβομαστε το να εχεις 20 στην γλωσσα επιλογης στο σχολειο δεν προκειτε να σε βοηθησει και πουθενα...μην περιμενεις οτι θα μπορεσεις να δωσεις για πτυχιο μονο με τα μαθηματα του σχολειου.

ελπιζω να βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login