Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ζουγανέλης να ξεσκίζει το μουσικό σήμα του Mega Channel με μπουζούκι και μπαγλαμά.
Σάββατο, 27 Απριλίου

Όλοι οι άντρες είναι γουρούνια (;;;)

Σελ. 7
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #46656 από s.b.i.i.l στις 04 Φεβρουαρίου 2008, 5:24μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
provoskida.....eida auta pou exeis grapsei...mallon den xereis ti ginetai gyrw sou...uparxoun antres pou agapane k pou ais8anontai..sebontai tis gynaikes tis prosexoun k einai plai tous opote xreiastei k sta kaka k sta wraia pragmata...me auta pou les fainesai polu amualos...sygnwmi pou sto lew alla den einai oli i zwi twn antrwn to sex..eisai polu la8os..mallon den agapas akoma..monos skopos den einai to pidima..


etsi ligo gia na katalabeis oti oloi den einai esy.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46658 από ksanthoulla στις 04 Φεβρουαρίου 2008, 6:17μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
ne alla ligoi einai..kai fisika esi eisai enas..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46677 από Antre στις 04 Φεβρουαρίου 2008, 9:44μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Αχ , ksanthoula, για ακόμα μια φορά κρίνατε επιπόλαια τι έγραψα... μίλαγα για τις γυναίκες που θεωρούν τους άντρες γουρούνια... όχι δηλαδή για όλες τις γυναίκες

Αναφορά: (Antre@03 Φεβρουαρίου 2008)... Οπότε καταλήγουμε στο εξής πόρισμα προς τις γυναίκες οπαδούς αυτής της γνώμης...


Με αυτό το τρόπο απλά ήθελα να δείξω πόσο άτοπος είναι αυτός ο τρόπος σκέψης...

Ακόμη που ξέρεις ότι οι άντρες δεν πονάνε; Ποιος στο είπε αυτό; Και για μας τους άντρες είναι ακόμα πιο δύσκολο, γιατί όπως λέει και το τραγουδάκι του Τερζή "Άφησε με, άσε με σου λέω δεν θέλω να με δει κανείς να κλαίω". Μια γυναίκα είναι πάντα το αδύναμο πλάσμα... ο άντρας πρέπει να υποκρίνεται ότι είναι δυνατός.

Ακόμη από που συμπεραίνεις ότι οι γυναίκες ξελογιάστρες είναι λιγότερες από τους άντρες; Αυτή τη στιγμή κάνεις αυτό το οποίο κατηγορώ... κάτι που συμβαίνει σε εσάς, το γενικεύεται και μάλιστα το κρίνεται με καθαρά υποκειμενικά κριτήρια. Τι πάει να πει παίζουμε θέατρο; Πήγες με όλους τους άντρες του πληθυσμού της γης; Γίνεται κάτι τέτοιο; Ακόμα και να γινόταν θα πήγαινες με όλους ή κάποιους δεν θα τους πλησίαζες επειδή είναι φλώροι ή δεν ξέρω τι που να μην σου αρέσει

Αλλά πάντα έτσι... θεωρείτε ότι εμείς δεν έχουμε καρδιά , ότι δεν αγαπάμε... Σε πληροφορώ ότι μια πληγωμένη ανδρική καρδιά ποτέ δεν θεραπεύεται... ίσως να το παίζει μάγκας θάβοντας τις γυναίκες... ίσως να χώνεται σε ότι γυναίκα βρει... ίσως να θάβει τον έρωτα στους φίλους του... όμως ποτέ δεν θα γιάνει πραγματικά
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46687 από ksanthoulla στις 04 Φεβρουαρίου 2008, 11:29μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
ΚατσΕ ρε Αντρε δλδ...Το πηρες αλλιως..Ουτε καν δινω ελπιδες σε καποιον και Βασικα να ξερεις οτι Μια γυναικεια πληγωμενη καρδια δεν θεραπευετε ποτε..
Νομιζεις οτι χερομαι που μετα που 5 χρονια σχεσεων καταφερα να πληγωνομαι συνεχως..και διαρκουσε μηνες αυτο...Νομιζεις οτι ειμαι οκ με τον εαυτο μου που δεν καταφερνω να δωσω μια ευκαιρια.Δυστυχως καθε αγορι που θα μου στειλει ενα μυνημα η κατι βρεπαιδι μου για να μου πει να κανουμε σχεση,δεν μου αρεσει,γιατι στην σκεψη μου ερχετε πρωτα το οτιδεν εχω εμπιστοσυνη στους αντρες κτλ κτλ...Και τσουπ...πΗΓε και αυτος..
Παντως τι να σου πω...να ξερεις και παλι οτι Μια γυναικεια πληγωμενη καρδια δεν θεραπευετε ποτε..Μονο αυτο σου λεω..και ας πιστευεις οτι θες,..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46688 από Antre στις 05 Φεβρουαρίου 2008, 1:46πμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
lol. Πάλι δεν με κατάλαβες και πάλι το κάνεις

Μα δεν είπα ποτέ το αντίθετο. Δεν είπα ότι οι γυναίκες δεν πληγώνονται. Προς υπεράσπιση τον αντρών μίλησα και απλά σου λέω μην γενικεύεις κάτι το οποίο αφενός είναι υποκειμενική κρίση (που δεν νομίζω να υπήρξες άντρας για να ξέρεις αν είμαστε τόσο άκαρδοι) αφετέρου το δείγμα παρά είναι μικρό για να το γενικεύσεις (με πόσους ποια έχεις πάει; και σιγά μην σου αρέσουν όλοι). Γιατί όπως γενικεύεις εσύ μπορούν και οι άλλοι να γενικεύσουν

Εγώ ποτέ δεν μίλησα απαξιωτικά για τις γυναίκες.... νομίζω το έχω αποδείξει μέσα από τις απαντήσεις μου σε διάφορα topic.

Έχω την εξής συμβουλή (όχι μόνο για τα ερωτικά αλλά παντού). Δεν μας νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι, το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς... και αν θεωρείς ότι είσαι άτυχος.. τότε είναι που θα πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο.

Ακόμη αν δεν ρισκάρεις, αν δεν πονέσεις, αν δεν παλέψεις στην αναζήτηση σου για το άλλο σου μισό πως πραγματικά θα τον βρεις; Είναι μακρύς ο δρόμος... "αλίμονο σε αυτούς που δεν αγάπησαν, αλίμονο σε αυτούς που δεν δακρύσανε, αλίμονο σε αυτούς που την αγάπη δεν γνωρίσανε" ... και τι έγινε αν οι άλλοι δεν φέρθηκαν καλά; Τι έγινε αν ήταν τίγκα στη βρωμιά; Το να λερωθείς είναι κάτι εύκολο, το να παραμαμείνεις όμως καθαρός είναι μια άλλη υπόθεση... το να διατηρήσεις την αναζήτηση σου ζωντανή είναι ένα άλλο θέμα. Κι αν δεν ρισκάρεις δεν θα τον γνωρίσεις ποτέ. Και αν διαλέξεις να μην ξανά πληγωθείς θα φτάσεις κάποια στιγμη γερασμένος σε μια καρέκλα αναρωτιόμενη τι θα είχε γίνει αν δεν έβαζες σε οχυρό την καρδιά σου.. ίσως κοιτάζοντας κάποιον γερασμένο άνδρα που παντρεύτηκες τον οποίο διάλεξε η λογική σου και όχι η καρδιά σου... και τότε συνειδητοποιείς πως μέσα σε αυτό το ασύμαντα μικροσκοπικό χρονικό διάστειμα που υπήρξαμε σε αυτό το πλανήτη δεν έχουμε τίποτα... γιατί μόνο η αγάπη, μόνο η δύναμη του έρωτα μπορεί να ξεπεράσει την οποιαδήποτε δύναμη.

Μην κρίνεις... απλά προσπάθησε... μην σταματάς να αγαπάς.. απλά ζήσε
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46689 από ksanthoulla στις 05 Φεβρουαρίου 2008, 10:51πμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
17 ειμαι και πιστεψε με δεν ξερω γιατι δημιουργησα αυτο το τειχος που δεν με αφηνει να κανω νεα σχεση..Μονο απο την σκεψη οτι θα τον ερωτευτω και θα με πληγωσει,κανω την ανηξερη και εξαφανιζομαι..


Εχεις δικαιο σε αυτα που λες αλλα οταν μια καρδια γινει κομματια δεν ξανακολλαει με τπτ..Προστοπαρων αργει πολυ και δεν περιμενω να ερθει αυτη η μερα..
Ζω την ζωη μου,γλενταω,ειμαι οκ,αλλα μεσα μου ειμαι κομματια και ας το προσπερνω..!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46694 από s.b.i.i.l στις 05 Φεβρουαρίου 2008, 2:25μμ

s.b.i.i.l

Εικονίδιο
μέλος από: 10/1/2008
μηνύματα: 104 αποδεκτές 0
paidia....oloi pligwnontai k antres k gynaikes..apla oi gynaikes to deixnoun k oi antres to krivoun ba8ia mesa tous..alla auto einai pou tous kanei na min to 3exnane pote...to na pligw8ei kapoios gia mia agapi einai polu asximo k sigoura ponaei polu....eite antras eite gynaika...

egw proswpika polles fores exw lupi8ei polu gia kabgades me tin kopela mou alla pote den exw pligw8ei apo auti ti sxesi....to na pligwnetai kaneis parolo pou den to exw zisei 3erw oti ponaei...

episis alli blakeia einai pou lene oti oi antres den klaine...auta den isxuoun...opws oi gynaika etsi k o antras otan einai xalia exei anagki na klapsei...apla einai pio dynatos k prospa8ei na to empodisei..
egw proswpika exw klapsei k as eimai antras....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46701 από X.R.T.C στις 05 Φεβρουαρίου 2008, 6:41μμ

X.R.T.C

Εικονίδιο
μέλος από: 24/11/2006
μηνύματα: 70 αποδεκτές 0
Sumfwnw apoluta me ton antre..kai s vrhskw polu swsto..! Den sumfwnw omws me tn apopsh s ksanthoulla, oti mia gunaikeia plhgwmenh kardia dn therapeuetai pote... T pote einai megalh kuventa k kalutera einai na mn protrexume...Dn xereis ti mporei na s tuxei stn upoloiph zwh s.. exallou eisai mono 17. Mporei na vreis kapoion allon pou na se kanei na allaxeis teleiws gnwmh..kai pou na axizei! Ola einai pithana! Otan mia kardia plhgwthei.. eite einai gunaikas eite antra, ponane k oi duo.. Otan vevaia uparxoun kai aisthimata alliws dn prokeite na niwsei kanenas tpt. Twra an mia gunaika thelei na thumatai k na krataei mesa ths auton h auta p thn phgwsan kai na vasanizetai einai epilogh ts . Proswpika eimai ts apopshs oti h kathe duskolia se kanei pio dunato k se voithaei na apofugeis idies katastaseis. Oti dn t ksexnas einai sigouro.. den eimaste k anestithes alla den t'afhneis na se parei apo katw. Giati an valeis ena "teixos" opws les kai su pou den se afhnei na kaneis eukola sxeshs, den xereis t mporei na exeis xasei... Apla mhn deinesai oloklhrwtika (krata k kamia pisinh :D) mexri na deis oti axizei pragmatika..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46702 από ksanthoulla στις 05 Φεβρουαρίου 2008, 6:45μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
Den a3izei..e3allou dn eipa oti vriskome se kata8liyara..zw tin zwi m,dixws agapi kai erwta..kako einai dld?
Exw pleon sximatisei mia eikona g ts antresan kai exei kai e3ereseis,kaiavto m arkei..dn 3erw an 8a alla3w gnwmi sto mellon..Prostoparwn gnwmi m..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #46738 από mariacat στις 07 Φεβρουαρίου 2008, 5:15μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Ksanthoulini mou tin patises prwti fora,to katalavainw alla nomizw oti ta paidia exoun dikio.Kai oi antres fusika pligwnontai.Exw dei paaaara pollous filous mou na klaine gia mia kopela kai na kanoun pragmata pou thewritika einai"katinies"kai sunithizoume emeis na tis kanoume(i alitheia na legetai).To kako kai gia ta duo fula einai akrivws auto:oti den klaine gia autous pou aksizoun na klaine.Sunithws vriskoume kati,xanoume ti gh katw ap ta podia mas kai nomizoume oti i zwi teleiwnei ekei.Ok kapoies fores sumvainei.Alla isws prepei na vlepoume ton allon ws kati perissotero apo "mia thea" i "enan kouklo" i ena "souper krevati".Eleos.Polloi mas pligwnoun,tous katariomaste.Alla pligwnoume ki emeis isws xwris na to katalavainoume.An omws ton allon ton agapas pragmatika,den anaireis ksafnika to atomo tou gia na to onomazeis "gourouni" ki as s exei pligwsei.Sunexizeis na agapas an oxi na sai erwteumenos/h.Ok,ta agorakia mas einai ligo epipolaia,emeis sunaisthimatikes.I fusi ftaiei!Alla pantou uparxei auto pou mas tairiazei..
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login