Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλω ξύρισμα! ©mountrixas, irc.ftou.gr
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Προσεγγίση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142476 από manlokou στις 24 Νοεμβρίου 2018, 12:09πμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά . Είμαι 17 και πάω γ λυκείου. Θα ήθελα να πω ότι δεν είμαι σίγουρος ότι ειμαι γκέι αλλά προς τα εκεί κλίνω(παλιοτερα μου άρεσαν κορίτσια τώρα δεν βρίσκω πολυ ενδιαφέρον) . Το ερώτημα μου δεν έχει να κάνει περί σεξουαλικού προσανατολισμου. Λοιπόν για να μην πολυλογω μου αρέσει ενα παιδί από το σχολείο μου που είναι β λυκείου . Με αυτό το παιδί δεν έχουμε μιλήσει καμία φορα και παίζει να μην ξέρει ουτε το όνομα μου. Αξίζει να πω ότι οι χαρακτήρες μας δεν μοιάζουν και παρά πολυ. Για παράδειγμα αυτός ειναι πιο κοινωνικός εχει πολλούς φολλοουερς ενώ εγω είμαι πολύ εσωστρεφης κλπ. Θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο να καταλάβω αν είναι στρειτ η γκέι. Δεν τον έχω δει με κοπέλα (δεν ξέρω βέβαια τι κάνει εξω από το σχολείο) αλλά η συμπεριφορά του( όσο τον βλέπω γιατί δεν τον βλέπω και ολη την διάρκεια του σχολειου) δεν μου έχει δειξει ότι είναι γκει. Εγώ αν με ρωτησετε πιστευω ότι είναι στρειτ(απαισιοδοξία στο φουλ). Επίσης θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο για να αρχισουμε να μιλάμε χωρις να καρφωθω( για να μην ξεχνάμε πρόκειται για σχολείο και μην πάει παραεξω το θεμα). Και νομίζω είναι δύσκολο γιατί δεν είμαστε ίδια τάξη. Για πείτε καμιά συμβουλή...

ΥΓ : Σόρρυ για το μεγάλο μήνυμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142490 από manlokou στις 25 Νοεμβρίου 2018, 6:10πμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Κανείς?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142542 από manlokou στις 01 Δεκεμβρίου 2018, 9:32πμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
??
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #142543 από ScandalousAngel στις 01 Δεκεμβρίου 2018, 12:32μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου! Στη ζωή μας περνάμε πολλές φάσεις. Το ότι δεν έχεις ενδιαφέρον αυτή τη στιγμή στα κορίτσια δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είσαι γκέι. Αλλά ας πάμε στο θέμα σου. Το να έρθεις κοντά με κάποιον αρχίζει με μια προσέγγιση και πιθανόν μια φιλία. Καταλαβαίνω ,πως στα 17 αν πας και μιλήσεις σε ένα παιδί στο σχολείο σου στα ξαφνικά, θα φανεί creepy και επόμενο είναι να σε αγνοήσει. Θα μπορούσες να βρεις κάποιον φίλο/φίλη αυτού του παιδιού που γνωρίζεις λίγο καλύτερα, αφενώς για να σας συστήσει, αφετέρου για να μάθεις και τον σεξουαλικό του προσανατολισμό. Δεν ξέρω τι περιμένεις απ΄αυτή την γνωριμία και αν θα απογοητευείς σε περίπτωση που είναι στρέιτ, αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις στα σίγουρα και θα παραμείνεις διακριτικός. Η δεύτερη επιλογή είναι να τον ακολουθήσεις σε instagram, facebook, να του κάνεις like κ.τ.λ αλλά αυτό είναι πιο επίφοβο. Στην περίπτωση αυτή όμως θα είναι πιο λογικό να τον χαιρετήσεις από το να μην έχεις καμμία επαφή μαζί του και να του πιάσεις τη συζήτηση. Ελπίζω να σε βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142606 από manlokou στις 06 Δεκεμβρίου 2018, 10:29πμ

manlokou

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2018
μηνύματα: 22 αποδεκτές 0
Το θέμα ειναι ότι δεν έχουμε κοινούς φιλους. Η παρεα του είναι κατι παιδιά απο την τάξη του με τα οποία επίσης δεν έχουμε μιλήσει ποτε.Φατσικα και τα ονόματα τους τα ξέρω αλλά δεν έχω καμία επαφή μαζι τους ουτε ένα καλημέρα.
Τον ακολουθώ στο ινστα αλλά λαικ δεν του κάνω φοβαμαι μην παρεξηγηθω.Αλλα βλέπω τα story του.

ΥΓ:σορρυ αν σας κουραζω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142608 από Cottoneyejoe στις 07 Δεκεμβρίου 2018, 2:23πμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Το να καταλαβεις αν ειναι του αρεσουν τα αγορια ειναι πανευκολο. Πρωτα βεβεια πρεπει να τον προσεγγισεις φιλικα . Βρες κοινα ενδιαφεροντα κτλ . Οταν το καταφερεις αρχισε να παρατηρεις τα ματια του , στο διαλειμμα π.χ. Καλως η κακως εμεις τα αγορια χρεωνομαστε φουλ οταν ειναι να τσεκαρουμε τι παιζει τριγυρω . Καποια στιγμη θα κοιταξει κωλαρακι . Ε καπως ετσι το κοβεις... Καλη τυχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login